Moje top 3 špeky z Joea Dispenzy

text © 2020 Dana-Sofie Šlancarová, dana-sofie.cz / foto © pixabay.com

 

POZOR, POZOR, POZOR!

Změň svůj osud

PRÁVĚ JE ZNOVU OTEVŘEN
JOEŮV POKROČILÝ KURZ „ZMĚŇ SVŮJ OSUD“
více informací a vstup do bezplatného kurzu zde.


 

Kdybych měla vybrat 3 top poznání, které mi Joe Dispenza skrze svoje knihy, přednášky a své online kurzy přináší, budou to tyhle:

 

1) Jsme závislí na svých negativních myšlenkách jako na drogách…

Joe tvrdí (i na základě výzkumů dalších vědců), že naše myšlenky produkují v našem těle chemické látky, které jsou pro naše tělo buď fajn, anebo z dlouhodobého hlediska nefajn. Budu-li konkrétní: jsme-li dlouhodobě ve stresu, naše tělo produkuje zejména kortizol a adrenalin, které způsobují, že fungují ty systémy v našem těle, které nás směřují k okamžité reakci typu útok nebo útěk, ale nedovolují nám efektivně odpočívat a regenerovat. Z toho vyplývá, že když jsme dlouhodobě ve stresu, na což není naše tělo uzpůsobeno, jen na krátké doby stresu, naše tělo si začne vytvářet (fyzické) nemoci a nedokáže se jich zbavit.

Nešťastný človek

Ještě větší problém je ovšem v tom, že tenhle stresový hormonální mix se stane návykovým. (Znáte ty závisláky na adrenalinových sportech, že? Tak takovými závisláky jsme ve skutečnosti všichni!) No a z toho pak vyplývá naše doslova tělesná závislost na (psychických) stavech nepohody, splínu, deprese apod.

A vyplývá z toho taky to, že i když se vědomě snažíme být šťastní, tak nám to nejde, protože to naše závislácké tělo ve spojení s podvědomím nám nachystá vždycky nějakou jobovku, aby dostalo svoji dávku – a my se zase cítíme blbě.


Dlouhodobé vystavení stresu znamená, že se staneme
doslova „drogově “závislými na hormonech stresu,
a pak nás naše tělo nutí cítit se pořád blbě,
aby dostalo svou pravidelnou dávku.


(Víc o tom v mých kratinkých videích s názvy: č. 1 „Když obyčejní lidé dělají neobyčejné věci… vy taky můžete!“, č. 2 „Všichni jsme na drogách (svých negativních myšlenek)“ a č. 3 „Pošlete do háje svůj starý život!“)

Ta dobrá zpráva je, že se z toho dostat můžeme. Ten první, nejjednodušší a nejrychlejší krok je si jenom uvědomovat, že „aha, teď si jen tělo žádá dávku, a proto mě napadají tyhle temné myšlenky – díky tělo, ale já chci něco jiného – tahle myšlenka je včerejší a já ji dnes už nepotřebuju“. Tohle je velmi jednoduchá, leč téměř zázračná formule, kterou velmi doporučuju, protože fakt funguje.

No a víc s tím pracuje pochopitelně Joe Dispenza ve svých online kurzech „Poznej sílu své mysli“, „Změň svůj osud“ a „The Formula“.

 

2) Když se nám něco nedaří, je třeba z toho zcela stáhnout pozornost

Tohle je důležitý hack pro vaši neposlušnou mysl: Nezřídka se nám stává, že myslíme na nějakou věc, která se nám nedaří. A čím víc na ni myslíme, tím víc se ta věc nedaří (lidově řečeno sere, protože to je poněkudmo přesnější výraz;-) – a tím víc se najednou nedaří (serou) i všechny ostatní věci! Uááá!

Dispenzovsky by se to popsat tak, že se ve své mysli zaměřujeme na špatný potenciál, na špatnou = pro nás nevhodnou možnost v poli nekonečných možností – kterou si pak logicky přitahujeme a ona se nám zhmotňuje.

Co tedy s tím? Ta rada je jasná (ale blbě se udělá, to přiznávám): je třeba stáhnout veškeré myšlenky z tohoto tématu a zaměřit se na něco, co vám dělá dobře. Prostě to přestat řešit. Nechat to koňovi (tak to říká můj tatínek). Nechat to na Vesmíru, ať to rozmotá (to bych řekla já).

My jsme pochopitelně naučení na něco jiného. Chceme věci řešit, když se nedaří. Teď a hned. Chceme je lousknout, chceme je posunout, chceme je dokončit. Zdá se, že úlevu nám přinese jen to, když to vyřešíme, i když víme, že to v danou chvíli prostě řešitelné není. Ale: buď se to nakonec stejně nepodaří, nebo nás to bude stát zbytečně moc úsilí… Má to tedy cenu řešit?

Kafe se smajlíkem

Takže ještě jednou opakuju: když se vám něco nedaří, ten neintutivní, a přesto dokonale funkční hack je stáhnout svou pozornost z toho, co se vám nedaří, a zaměřit ji na to, co je v pohodě, co se vám daří – i kdyby to mělo být, že se začnete číst nějaké vtipy… A když se uklidníte, srovnají se vlny vašeho mozku i vašeho srdce (jak o tom Joe později v kurzu taky hovoří) a pak se můžou dít věci – a většinou se kýžený výsledek dostaví velmi rychle, spontánně a třeba i trochu zázračně.

Joe to popisuje slovem „surrender“ – odevzdání, vzdání se – a říká (hned v druhém týdnu kurzu) že i jemu to dělalo největší problém, balancovat mezi tím být akční a mezi tím věci dokázat odevzdat…


Když se vám něco nedaří, stáhněte z toho svou pozornost
a věnujte se tomu, co vám jde a baví vás.
Daný problém se pak téměř zázračně vyřeší sám!


Tak to vyzkoušejte – odevzdejte teď hned, co se vám nedaří vyřešit a jděte se bavit! Já to mám vyzkoušeno – a fakt to funguje!

 

3) Zázračný nástroj jménem meditace

Možná jste na tom teď podobně jako jsem byla kdysi já, kdy mi přišlo, že meditace nejsou pro mne, protože a) jsou moc dlouhé; b) nedokážu ztišit svou mysl, a tudíž mi nic nemůžou přinést.

Věřila jsem tomu do doby, než jsem pochopila, že meditace neznamená vypnout všechny myšlenky, jako spíš přepnout svou mysl do hlubších hladin vědomí a cítit se vnitřně líp, napojená sama na sebe, na přítomný okamžik. Takže pak může být meditací cokoli: když se procházím krásnou přírodou, když sedím na zahradě a pozoruju tu krásu a hojnost života kolem sebe, když běhám, když myju nádobí, když poslouchám hudbu, když poslouchám něco, co mě ladí na sebe samou, když si hraju se svými dětmi, když se miluju se svým partnerem – anebo když třeba dělám řízenou meditaci, v níž mě Joe Dispenza vede k tomu, abych si vizualizovala zhmotnění své vysněné budoucnosti…

Západ slunce

Investovat 45 minut do meditace mi dřív přišlo jako totální ztráta času (přiznávám se otevřeně). Dnes se nemůžu dočkat dalšího rána, až si tu meditaci zase pustím. Jak o tom mluvím v tomto 29minutovém krátkém webináři a taky pak v tomto kratinkém 4minutovém videjku, vliv bytí v hlubokých (nebo spíš „vysokých“) stavech vědomí má neuvěřitelný vliv na váš život. V těchto meditativních stavech – a teď se vracím k bodu 1 o závislosti na stresových hormonech – naše tělo totiž jede v modu, kdy se léčí jak náš fyzický stav, tak naše psýché.


Meditace není o vypnutí myšlenek,
ale o tom, že jste v hlubších stavech vědomí,
ve flow a ve spojení sami se sebou.


Joe popisuje řadu doslova zázračných vyléčení, z rakoviny, z ochrnutí, z roztroušené sklerózy, abych jich jmenovala jen pár – a to vše díky pravidelné meditaci, každý den, po dobu řádově měsíců (anebo pobytem na jeho živém kurzu, kde se to dělo i v řádu dnů). Tím, že je Joe i vědec, všechno to má vědecky podchyceno a popisuje to jak ve svých online kurzech, tak třeba v knize Becoming Supernatural.

Meditace vám taky dává jiný náhled na život: najednou ho přestáváte vidět jako tak temný, jako tak neřešitelný, jako tak problémový, jako tak náročný… Máte totiž víc energie, protože během meditace regenerujete – a navíc všechny problémy vidíte najednou z jiné perspektivy (čímž se vracím k bodu 2 výše). Jak říkal tuším Einstein, problém není možné nikdy řešit z úrovně, na které vznikl. Meditace vám umožňuje se posunout až o několik úrovní výše a problém se pak vyřeší mnohokrát úplně sám (vlastně přestane existovat).

 
 


A jestli o tom všem chcete vědět ještě víc,
tak v tom případě vám vřele doporučuju
nejnovější kurz Joea Dispenzy
s názvem „The Formula“.

Je kompaktní, komplexní a stručný, obsahuje všechno podstatné a Joe vše vysvětluje velmi srozumitelně. Krom teoretických lekcí v něm najdete i 5 meditací, které jsou dlouhé 25–35 minut, takže se vám vždycky krásně vejdou do dne.

Za mne fakt „to nejlepší z Joea Dispenzy“!

The Formula otevřena

Tento kurz je kompletně přeložen do češtiny a pouštět si ho můžete s titulky nebo v dabingu. Jsem velmi vděčná, že jsem se mohla podílet na překladu meditací.

 

NO A POZOR!
Při vstupu do placené verze kurzu
navíc dostanete (jako už tradičně)
můj speciální bonus pro vás!

 

Ale protože už možná máte předchozí dva z předchozích Joeových kurzů, nachystala jsem pro vás tentokrát bonus kompletně nový:

Pomocí speciální techniky společně odblokujeme vaše negativní podvědomá přesvědčení, která vám brání dosáhnout toho, co v životě chcete:

 • ať už jsou to lepší vztahy s druhými lidmi, od partnera přes děti či rodiče až po spolupracovníky;
 • ať už je to jiný přístup k penězům, který vám umožní energii peněz opravdu přijmout a přitahovat si jich trvale víc do svého života;
 • nebo ať je to zlepšení vašeho fyzického stavu, od fyzické kondice po zdravotní problémy.

Tato technika je jednoduchá, rychle se ji naučíte a budete ji moci používat pro cokoli, co budete v životě řešit. (Já ji používám denně – s úspěchem!)

 

Chci plný přístup ke kurzu THE FORMULA.

 

A JEŠTĚ JEDNOU POZOR!
Kurz koupíte za zvýhodněnou cenu 197 eur
(místo původních 399 eur)
už jen do 17. 11. 2021!

 

Joe Dispenza

 

ŽIJTE (s) CYKLEM A PRACUJTE NA SOBĚ!

 

Líbí se vám tento článek? Sdílejte ho dále:


Novinky, akce, inspirativní články...

Naší vášní ve firmě Cyklická žena, s.r.o. je pro vás neustále chystat nové produkty a inspirace z oblasti cykličnosti i vědomého života. Zajímají vás tato témata a chcete zůstat v obraze? Zadejte svůj e-mail – a naše inspirace je vaše. A když toho budete mít dost, vždycky se můžete jedním kliknutím odhlásit. :-) Vaše osobní data hlídáme jako ostříž (jak to děláme, se dočtete tady).

… každou neděli ve vaší e-mailové schránce!

3 Komentáře

 • Eva Kůrková

  Odpověď Odpovědět Čtvrtek - 16. prosince, 2021

  Dobrý den,
  chtěla jsem jen info,pokud víte,kdy bude zase kurz the Formula za akční cenu.
  Děkuji Vám předem za Vaši odpověď.
  Zdravím Vás
  Eva Kůrková

 • Eliska

  Odpověď Odpovědět Sobota - 7. října, 2023

  Dobry den, mohu se zeptat, ktery online kurz od Joe Dispenzy doporucujete nejvic? Eliska

Napište komentář

* Povinné údaje