Když to dře, hoďte si nohy na stůl a pusťte si komedii!

text © 2021 Dana-Sofie Šlancarová, dana-sofie.cz / foto © pixabay a unsplash

(Tohle je další z mých tipů a triků, které vám pomůžou hacknout si váš život a změnit ho jednou provždy k lepšímu, ať už jde o cokoli, co v něm chcete mít. Předchozí články najdete zde: „Jde vám opravdu o prachy – nebo o něco jiného“ a zde „Jak si přitáhnout něco, o čem nevím jak vypadá“.)

Co dělat, když se vám věci přestávají dařit?

Nejspíš to všichni znáte. Pracujete na nějaké věci a ono to jde, hezky se to posouvá, jde to kupředu a do výšin – ale pak najednou halt. Stop. Prostě se ten progres zastaví a ať se snažíte, jak se snažíte, nejde to dál.

A vy si lámete hlavu: Proč se mi přestalo dařit? Co jste udělal špatně? Jsem nedůsledný? Jsem neschopný? Jsem nedisciplinovaná? Mám špatnou fázi měsíce?

Odpověď je, že ano, možná jste něco udělali špatně a možná jste ve špatné fázi měsíce (a to ať jste ženy nebo muži). Ale je to jedno!

V tuto chvíli vám totiž ani v nejmenším nepomůže, když to začnete rozebírat a budete nad tím horem dolem přemýšlet a budete se to snažit napravit a budete makat a tlačit ještě víc.

A jestli se opět ptáte, proč byste neměli dělat to, co jste doposud dělali a jak to řeší většina lidí, tak odpověď je, že si určitě pamatujete z mých předchozích článků nebo odjinud tu okřídlenou větu, že na co se soustředíte, to ve vašem životě roste. Čemu věnujete pozornost, toho je víc.

Na co se aktuálně soustředíte, to roste.
A tak je lepší se vždycky soustředit na to dobré a pozitivní!

No a když vy se soustředíte na to, že se nějaká věc zasekla, že to nejde dál, že to neteče, to neproudí, že nejste ve flow, že se nedaří – tak co si přitahujete? Přitahujete si víc toho, že to teče? Že se daří? Že jste uvolnění a v pohodě? Ne! Přitahujete si pravý opak.

Řešení těchto situací je tedy velmi jednoduché: stáhnout z nich pozornost.

Ale pochopitelně vás slyším: Dobrej nápad, Sofi, ale jak to mám udělat? Jsem v práci, a nemůžu si dovolit nepracovat a hodit si nohy na stůl a pustit si komedii. Navíc, já jsem strašně netrpělivá, chci mít všechno hned, a taky – když to neodmakám já, kdo to za mne udělá?

…………………………………. (A tady si doplňte námitku přesně podle sebe.)

Když to dře, hoďte si nohy na stůl a pusťte si komedii!

No a já miluju ty rady, které jsou fakt praktické. Které fungují. Které můžete aplikovat ještě dnes. Takže tohle jsou moje odpovědi na vaše námitky. Které fungují mně – a které zafungovaly už i těm, kterým jsem to poradila:

Jsem v práci a nemůžu si dovolit nepracovat: To se mi osobně děje asi nejčastěji. Jsem v práci a z toho nebo onoho důvodu chci co nejdřív dokončit danou věc, ale nejde to, dře to, někde se to zadrhlo. Dělám pak většinou čtyři věci:

Za prvé můžu stáhnout pozornost tak, že se na pár chvil přesunu na nějakou jinou činnost, která je potřeba dělat. Dejme tomu, že píšu článek a nejde mi to, tak na chvíli začnu odpovídat na maily a tím se rozepíšu a pak to najednou jde. Vsadím se, že i vy u většiny tohoto typu činností máte nějaký časový buffer, nějakou časovou vůli, takže je nemusíte dodělat hned za 5 minut a můžete je odložit o pár chvil.

Za druhé začnu dělat něco úplně jiného, nepracovního. Jdu se třeba protáhnout a zacvičit si. Vyjdu si na chvíli na balkon. Vyjdu si na chvíli na procházku. Díky tomu se pohne moje tělo, energie v těle, krev a lymfa a celé tělo začne zase líp fungovat a mozek se okysličí a začne líp fungovat… Tohle jsou takové ty obecné rady time managementových poradců, ale skvěle fungují, protože mají reálný základ ve fyziologii našeho těla.

A teď méně intuitivní a méně oficiálně doporučená rada: Pustím si na Netflixu 5–10 minut mé ho oblíbeného komediálního seriálu. Ty většinou fungují nejlíp, zejména pokud si ten Big Bang pouštíte už podesáté, že opravdu stačí pět minut a hodí vás to do jiné nálady. A taky platí, že čím víc takhle cvičíte mozek na přepínání, tím rychleji vám to pak jde a tím míň stačí času, abyste se přeladili a vám to nic nevezme z času, který chcete věnovat práci.

Když vám práce nejde, hoďte si nohy na stůl
a pusťte si na pár minut oblíbenou komedii!

Co dělat, když se vám věci přestávají dařit?Co se v takové chvíli děje? Za prvé se váš mozek přeladí z toho úporného fokusu na nějaký problém (hladina mozkových vln vysoká beta) na hladiny nižší a klidnější (většinou alfa), a tím pádem se lépe propojí pravá a levá mozková hemisféra, začne vám to líp a kreativněji myslet a tím snadněji můžete přijít na řešení, které hledáte, je-li tedy tvůrčího charakteru. No a za druhé, jakmile stáhnete pozornost z toho, že to nejde, dostává zelenou Vesmír (vy jste ve stopce, v červené, takže on má zelenou, jako na semaforu) – a může začít úřadovat on a chystat synchronicity a šťastné náhody. Ta první půlka je naprosto vědecká – no a ta druhá taky: přečtěte si třeba Gregga Bradena a jeho Matrix: Božský zdroj.

Za třetí, je-li to možné, prostě danou věc úplně pustím z hlavy nejméně do druhého dne. Tohle pro mne bylo asi nejhorší se naučit. Jsem většinou hodně netrpělivá a chci všechno hned, takže něco úplně pustit a nedodělat pro mne bylo strašlivě nepříjemné. Ale: díky tomu vám můžu říct, že jestli jste podobní jako já, tak je možné se to naučit a začít to dělat a začít se s tím cítit ok a v pořádku – protože začnete vidět výsledky (viz výše, Vesmír dostal zelenou, vy si v klidu dáchněte, teď maká on a zítra nebo pozítří vám to dodá). Ačkoli jsem tomu na začátku nevěřila, že fakt můžu něco přestat hrotit a tlačit a posouvat a úplně to pustit – začalo se mi ukazovat, že to dokonale funguje. A teď si to jako princip nemůžu vynachválit.

No a za čtvrté se na chvíli ztiším a ponořím se do dané situace a zeptám se sama sebe: Co teď chci? Co teď potřebuju? O co mi jde?

Položte si otázku,
o co vám skutečně v dané chvíli jde.

Někdy jde třeba o to, že se nemůžu dovolat danému člověku, na kterém záleží posun celé akce. A když se ztiším, zavřu oči a ponořím se do lehkého meditativního stavu a představím se, že toužím, aby se to posunulo, dokončilo a vizualizuju s láskou i toho člověka, jak mi volá zpět, tak mám v poslední době 85 % případů, kdy to přesně takto je. Důraz je přitom na slově „s láskou“, protože když na někoho myslím naštvaně, jakou energii mu asi vysílám a jak moc je ochoten on mi zavolat? To je část z těch 15 zbývajících procent, a další část z toho tvoří ty případy, kdy věc opravdu není ještě zralá a má počkat.

Všimli jste si taky, zejména ti z vás, kteří si ještě jako já pamatují leta za komunismu, že v posledních letech, neustále narůstá množství věcí, které máme/můžeme/chceme/musíme dělat? No ale jak to nacpat do 24 hodin, když chcete ještě třeba 8 hodin spát a pár dalších hodin nic nedělat a odpočívat?

Množství našich povinností i snů neustále roste.
Jak je nacpat do 24 hodin našeho dne?

Já jsem ti taky kladla otázku: Jak to všechno stíhat, zejména to, co doopravdy stíhat chci – a přitom přežít, a nejen přežít, ale fakt si to užít? No a tou odpovědí je, že tu za prvé nejsem od toho, abych dřela, tak Vesmír opravdu nefunguje, funguje tak, že si máme věci užívat (i když nám společnost okolo tvrdí opak, zejména rodiče v dětství a pak už si to tvrdíme sami sobě i my) a za druhé to fakt všechno nemusím odedřít sama. Můžu nějakou část nechat na té Inteligentní lásce a Laskavé inteligenci (jak tomu říká Joe Dispenza), na Poli (jak říká třeba Lynne McTaggart), na Zdroji (jak říká třeba Gregg Braden) nebo na Vesmíru (jak říkám většinou já).

A Vesmír opravdu dokáže zařídit, že nám najednou zavolá člověk, kterému se 14 dní nemůžeme dovolat – musíme se tomu jenom otevřít a s opravdu pozitivním naladěním to očekávat (jak píšu o dva odstavce výše). Nebo že nám přijde nečekaná finanční odměna, která nám pomůže něco vyřešit (to znám v mnoha případech od sebe, ale i od svých klientů, kterým jsem tento princip vysvětlila).

Vesmír vám klidně pošle 50 000 Kč jen tak;-)

Tady je jen důležité si uvědomit jednu věc: Jde mi o to napsat všechny blogové články světa – nebo si užít psaní toho jednoho, který bude mít dopad na spoustu lidí, právě proto, že jsem si ho užila a psala ho s lehkostí, ve ve stresu, ne v tlaku? Nebo: Jde mi o to umýt všechno nádobí a být ta nejlepší máma na světě (ve svých očích a v očích své maminky a případně tchyně), nebo nechat nádobí nádobím a raději se chvíli smát a blbnout se svými dětmi a být ta nejlepší máma na světě (v očích svých dětí)? Nebo: Dělám tuhle práci proto, abych dřel, nebo proto, že mě chci, aby mě bavila a přinášela mi uspokojení? A když chci to druhé, jak k ní od této chvíle budu přistupovat? Nebo: Snažím se tak a makám proto, abych vydělal za každou cenu peníze, i když už jich mám dost na všechno, co reálně potřebuju, nebo si chci život prostě užívat a tak můžu zvolnit a víc odpočívat a míň dřít? Proč bych to teda měl všechno dělat já? Nebo jiná varianta téhož: Makám tak proto, že jsem se to naučila, že se to tak má, a přitom chci žít s lehkostí a mít dost času na všechno, co chci ještě vedle práce a povinností? Proč kus z toho tedy nenechat na Vesmíru?

A ve chvíli, kdy si uvědomíte, co je skutečně za tím, co děláte, můžete se na to začít zaměřovat a tím si to začít přitahovat…

Rozumíte?

Já myslím, že ano. Tak vzhůru do toho. Vesmír je váš nejlepší spolupracovník a už čeká, až se bude moci pustit do práce a udělat něco za vás…

Srdečně vaše

Dana-Sofi

 

PS: A ještě víc navazujících tipů najdete v tomto článku.


 

A jestli o tom všem chcete vědět ještě víc,
tak v tom případě vám vřele doporučuju
nejnovější kurz Joea Dispenzy
s názvem „The Formula“.

Je kompaktní, komplexní a stručný, obsahuje všechno podstatné a Joe vše vysvětluje velmi srozumitelně. Krom teoretických lekcí v něm najdete i 5 meditací, které jsou dlouhé 25–35 minut, takže se vám vždycky krásně vejdou do dne.

Za mne fakt „to nejlepší z Joea Dispenzy“!

The Formula otevřena

Tento kurz je kompletně přeložen do češtiny a pouštět si ho můžete s titulky nebo v dabingu. Jsem velmi vděčná, že jsem se mohla podílet na překladu meditací.

 

NO A POZOR!
Při vstupu do placené verze kurzu
navíc dostanete (jako už tradičně)
můj speciální bonus pro vás!

 

Ale protože už možná máte předchozí dva z předchozích Joeových kurzů, nachystala jsem pro vás tentokrát bonus kompletně nový:

Pomocí speciální techniky společně odblokujeme vaše negativní podvědomá přesvědčení, která vám brání dosáhnout toho, co v životě chcete:

  • ať už jsou to lepší vztahy s druhými lidmi, od partnera přes děti či rodiče až po spolupracovníky;
  • ať už je to jiný přístup k penězům, který vám umožní energii peněz opravdu přijmout a přitahovat si jich trvale víc do svého života;
  • nebo ať je to zlepšení vašeho fyzického stavu, od fyzické kondice po zdravotní problémy.

Tato technika je jednoduchá, rychle se ji naučíte a budete ji moci používat pro cokoli, co budete v životě řešit. (Já ji používám denně – s úspěchem!)

 

Chci plný přístup ke kurzu THE FORMULA.

 

A JEŠTĚ JEDNOU POZOR!
Kurz koupíte za zvýhodněnou cenu 197 eur
(místo původních 399 eur)
už jen do 17. 11. 2021!

 

Joe Dispenza

 

ŽIJTE (s) CYKLEM A HOĎTE SI NOHY NA STŮL! :-)

 

Líbí se vám tento článek? Sdílejte ho dále:


Novinky, akce, inspirativní články...

Naší vášní ve firmě Cyklická žena, s.r.o. je pro vás neustále chystat nové produkty a inspirace z oblasti cykličnosti i vědomého života. Zajímají vás tato témata a chcete zůstat v obraze? Zadejte svůj e-mail – a naše inspirace je vaše. A když toho budete mít dost, vždycky se můžete jedním kliknutím odhlásit. :-) Vaše osobní data hlídáme jako ostříž (jak to děláme, se dočtete tady).

… každou neděli ve vaší e-mailové schránce!

Napište komentář

* Povinné údaje