Jde vám opravdu o prachy – nebo o něco jiného?

text © 2021 Dana-Sofie Šlancarová, dana-sofie.cz / foto © archiv Dany-Sofie Šlancarové a Erika Huttera

Kdybyste si udělali anketu, po čem většina lidí touží, na prvních třech místech by se umístily tyto věci: peníze, zdraví a láska (partnerství).

Když ale začnete pracovat s vizualizacemi a meditacemi (třeba těmi od Joea Dispenzy), narazíte na jeden zásadní zádrhel: peníze, zdraví a láska jsou ty nejtěžší věci na zhmotnění. Proč?

Ostrov a plachetnice

Je to proto, že v procesu zhmotňování, v procesu přitahování toho, co chcete, jsou nejdůležitější emoce. Jsou to právě emoce, které jsou magnetem, který k nám přitahuje to, co chceme. A když jde o prachy, zdraví a partnera, často kolem toho v sobě máme řadu pocitů hodně negativních… Mohli jsme o peníze přijít, mohli jsme je nikdy nemít, máme nějaký hodně bolestivý zdravotní problém, na kterým není au au možné nemyslet a ignorovat ho, partneři a partnerky nás mohli zradit, nemilovat, trápit…


V procesu zhmotňování jsou nejdůležitější
(pozitivní) emoce.


No a když se tedy snažíme na některé z těchto témat myslet, je víc než pravděpodobné, že se nám tam všechny tyto myšlenky na minulé neúspěchy vtírají (a že těch neúspěchů může být neurekom).

Co tedy s tím? Odpověď je jednoduchá, i když ze začátku není úplně jednoduché ji praktikovat.

Položte si otázku: Chci opravdu peníze? Chci opravdu zdraví? Chci opravdu partnera/partnerku?


Nikdy vám nejde o věci, ale o emoce s nimi spojené,
které chcete prožívat.


Abych vám to líp vysvětlila, vymyslím si teď jednu fiktivní postavu, říkejme jí třeba Petr. A Petr si myslí, že chce peníze. Že má spoustu plánů, co s nimi chce udělat – postavit dům, koupit si motorku, udělat si kapitánský kurz a jezdit několikrát do roka na jachtu… Když nám tohle Petr řekne, tak už vidíme, že on vlastně nechce peníze, ale ten dům, motorku a kapitánský kurz. A teď si tu otázku položme ještě jednou a pojďme ještě hlouběji: opravdu chci dům, auto, dovolenou na Bali, nové špičkové lyže – nebo je ještě něco hlouběji za tím?

PlachetniceKdyž si Petr položí tuto otázku a jde v ní do hloubky, začne zjišťovat, že je to krapet jinak. Dům si chce postavit pro to, protože se chce v životě cítit ukotvený – a taky si do něj chce přivést ženu a mít s ní děti… Motorku chce ve skutečnosti proto, že miluje ten pocit svobody, když na ní jede krajinou. Chce tedy mít pocit svobody a lehkosti, který mu třeba auto nedá… A kapitánský kurz a plachtění na Jadranu i jinde chce proto, že jeho srdce ještě nezapomnělo na jeho dětské sny o objevení ostrova pokladů a i dospělý Petr stále touží po dobrodružství.

Petrovi tedy v konečném důsledku nejde o peníze a nejde mu o věci, které si za peníze pořídí. Jde mu o prožívání emocí jako je: ukotvenost v životě, láska a sounáležitost, svoboda a lehkost nebo dobrodružství a vášeň…


Jaké emoce chcete prožívat ve své budoucnosti?


Když tedy Petr jde s tímto novým vědomím do meditace, představuje si už jiné věci. Ano, vidí konkrétní dům, protože tuhle představu už má jasnou a je to v pořádku. Ale zároveň u toho vidí sám sebe, jak chodí bosý po zahradě a vnímá, jak je spojen se zemí, s půdou, se Zemí s velkým Z. Vidí dům, který pomáhal navrhovat, a prožívá radost, že je to něco, co přivedl na svět a co mu umožňuje se vracet někam, kde se cítí dobře, kde může dobít baterky, kde je někdo, kdo ho má rád… (Vsuvka: a konkrétní ženu si tam zatím třeba nepředstavuje, protože ho ještě bolí minulý rozchod, ale dokáže si představit ten hřejivý pocit lásky, který chce v partnerství zažívat.)

Silnice v horách

A pak si představuje, jak jede na motorce krajinou a jeho srdce doslova žhne pocitem vděčnosti za to, co vidí kolem sebe, a jaké úžasné pocity volnosti a svobody právě zažívá. Prožívá to tak, jako by se to dělo právě teď, jako by právě teď projížděl horským průsmykem ve Slovinsku a říkal si, že život fakt stojí za to.

A pak vidí sám sebe, jak stojí za kormidlem a cítí tu slanou a vlhkou vůni moře a cítí, jak se do plachet opírá vítr a žene jejich plachetnici tam na obzor, kde se černá zatím ještě malinký ostrov. Celá jeho hruď se otevírá pocitem vzrušení. Co je tam čeká? Bude tam nějaká tajemná Odysseova jeskyně s barevnou vodou? Stráví tam úžasný večer s kamarády, na který budou dlouho vzpomínat? Uvidí tam krásnou přírodu, jakou ještě jinde neviděl? Nebo tam konečně potká tu ženu, kterou si odvede do svého vysněného domu?

Odysseova jeskyně na Mljetu

A v tom je celý ten trik. Když se Petrovi bude dařit se do těchto pocitů nořit pravidelně, ideálně každý den, jejich zhmotnění na sebe nedá dlouho čekat. A Petr ví, že nemá být netrpělivý a tlačit. To naopak zhmotňování blokuje. Petr ví, že prostě jen má setrvávat ve stavu naprosté důvěry, že všechno to, co chce, přijde. Dřív, nebo později, ale 100% to přijde. Možná se to nestane všechno hned příští týden. Ale když se Petr ohlédne za rok, zjistí, že většinu těch věcí, co si vysnil, najednou má a ani neví, jak se to stalo.


Když na něco tlačíte a spěcháte, tím si to blokujete.
Uvolněte se ve svém chtění.


No jak se to stalo… Prostě je žil už předem, prostě je prožíval a prociťoval, jako by už nastaly – a ony se stát musely. To je totiž zákon, jak říká Joe Dispenza.

Zkuste to taky. Položte si otázku, jestli vám jde opravdu o prachy/uzdravení/partnerství – nebo je za tím ještě něco jiného, co můžete prožívat už teď, a díky tomu si to i zhmotnit…


O co vám doopravdy jde?! ;-)


 

A jestli o tom všem chcete vědět ještě víc,
tak v tom případě vám vřele doporučuju
nejnovější kurz Joea Dispenzy
s názvem „The Formula“.

Je kompaktní, komplexní a stručný, obsahuje všechno podstatné a Joe vše vysvětluje velmi srozumitelně. Krom teoretických lekcí v něm najdete i 5 meditací, které jsou dlouhé 25–35 minut, takže se vám vždycky krásně vejdou do dne.

Za mne fakt „to nejlepší z Joea Dispenzy“!

The Formula otevřena

Tento kurz je kompletně přeložen do češtiny a pouštět si ho můžete s titulky nebo v dabingu. Jsem velmi vděčná, že jsem se mohla podílet na překladu meditací.

 

NO A POZOR!
Při vstupu do placené verze kurzu
navíc dostanete (jako už tradičně)
můj speciální bonus pro vás!

 

Ale protože už možná máte předchozí dva z předchozích Joeových kurzů, nachystala jsem pro vás tentokrát bonus kompletně nový:

Pomocí speciální techniky společně odblokujeme vaše negativní podvědomá přesvědčení, která vám brání dosáhnout toho, co v životě chcete:

  • ať už jsou to lepší vztahy s druhými lidmi, od partnera přes děti či rodiče až po spolupracovníky;
  • ať už je to jiný přístup k penězům, který vám umožní energii peněz opravdu přijmout a přitahovat si jich trvale víc do svého života;
  • nebo ať je to zlepšení vašeho fyzického stavu, od fyzické kondice po zdravotní problémy.

Tato technika je jednoduchá, rychle se ji naučíte a budete ji moci používat pro cokoli, co budete v životě řešit. (Já ji používám denně – s úspěchem!)

 

Chci plný přístup ke kurzu THE FORMULA.

 

A JEŠTĚ JEDNOU POZOR!
Kurz koupíte za zvýhodněnou cenu 197 eur
(místo původních 399 eur)
už jen do 17. 11. 2021!

 

Joe Dispenza

 

ŽIJTE (s) CYKLEM A UŽÍVEJTE SI ŽIVOT!

 

Líbí se vám tento článek? Sdílejte ho dále:


Novinky, akce, inspirativní články...

Naší vášní ve firmě Cyklická žena, s.r.o. je pro vás neustále chystat nové produkty a inspirace z oblasti cykličnosti i vědomého života. Zajímají vás tato témata a chcete zůstat v obraze? Zadejte svůj e-mail – a naše inspirace je vaše. A když toho budete mít dost, vždycky se můžete jedním kliknutím odhlásit. :-) Vaše osobní data hlídáme jako ostříž (jak to děláme, se dočtete tady).

… každou neděli ve vaší e-mailové schránce!

Napište komentář

* Povinné údaje