Jde vám opravdu o prachy – nebo o něco jiného?

text © 2021 Dana-Sofie Šlancarová, dana-sofie.cz / foto © archiv Dany-Sofie Šlancarové a Erika Huttera

Kdybyste si udělali anketu, po čem většina lidí touží, na prvních třech místech by se umístily tyto věci: peníze, zdraví a láska (partnerství).

Když ale začnete pracovat s vizualizacemi a meditacemi (třeba těmi od Joea Dispenzy), narazíte na jeden zásadní zádrhel: peníze, zdraví a láska jsou ty nejtěžší věci na zhmotnění. Proč?

Ostrov a plachetnice

Je to proto, že v procesu zhmotňování, v procesu přitahování toho, co chcete, jsou nejdůležitější emoce. Jsou to právě emoce, které jsou magnetem, který k nám přitahuje to, co chceme. A když jde o prachy, zdraví a partnera, často kolem toho v sobě máme řadu pocitů hodně negativních… Mohli jsme o peníze přijít, mohli jsme je nikdy nemít, máme nějaký hodně bolestivý zdravotní problém, na kterým není au au možné nemyslet a ignorovat ho, partneři a partnerky nás mohli zradit, nemilovat, trápit…


V procesu zhmotňování jsou nejdůležitější
(pozitivní) emoce.


No a když se tedy snažíme na některé z těchto témat myslet, je víc než pravděpodobné, že se nám tam všechny tyto myšlenky na minulé neúspěchy vtírají (a že těch neúspěchů může být neurekom).

Co tedy s tím? Odpověď je jednoduchá, i když ze začátku není úplně jednoduché ji praktikovat.

Položte si otázku: Chci opravdu peníze? Chci opravdu zdraví? Chci opravdu partnera/partnerku?


Nikdy vám nejde o věci, ale o emoce s nimi spojené,
které chcete prožívat.


Abych vám to líp vysvětlila, vymyslím si teď jednu fiktivní postavu, říkejme jí třeba Petr. A Petr si myslí, že chce peníze. Že má spoustu plánů, co s nimi chce udělat – postavit dům, koupit si motorku, udělat si kapitánský kurz a jezdit několikrát do roka na jachtu… Když nám tohle Petr řekne, tak už vidíme, že on vlastně nechce peníze, ale ten dům, motorku a kapitánský kurz. A teď si tu otázku položme ještě jednou a pojďme ještě hlouběji: opravdu chci dům, auto, dovolenou na Bali, nové špičkové lyže – nebo je ještě něco hlouběji za tím?

PlachetniceKdyž si Petr položí tuto otázku a jde v ní do hloubky, začne zjišťovat, že je to krapet jinak. Dům si chce postavit pro to, protože se chce v životě cítit ukotvený – a taky si do něj chce přivést ženu a mít s ní děti… Motorku chce ve skutečnosti proto, že miluje ten pocit svobody, když na ní jede krajinou. Chce tedy mít pocit svobody a lehkosti, který mu třeba auto nedá… A kapitánský kurz a plachtění na Jadranu i jinde chce proto, že jeho srdce ještě nezapomnělo na jeho dětské sny o objevení ostrova pokladů a i dospělý Petr stále touží po dobrodružství.

Petrovi tedy v konečném důsledku nejde o peníze a nejde mu o věci, které si za peníze pořídí. Jde mu o prožívání emocí jako je: ukotvenost v životě, láska a sounáležitost, svoboda a lehkost nebo dobrodružství a vášeň…


Jaké emoce chcete prožívat ve své budoucnosti?


Když tedy Petr jde s tímto novým vědomím do meditace, představuje si už jiné věci. Ano, vidí konkrétní dům, protože tuhle představu už má jasnou a je to v pořádku. Ale zároveň u toho vidí sám sebe, jak chodí bosý po zahradě a vnímá, jak je spojen se zemí, s půdou, se Zemí s velkým Z. Vidí dům, který pomáhal navrhovat, a prožívá radost, že je to něco, co přivedl na svět a co mu umožňuje se vracet někam, kde se cítí dobře, kde může dobít baterky, kde je někdo, kdo ho má rád… (Vsuvka: a konkrétní ženu si tam zatím třeba nepředstavuje, protože ho ještě bolí minulý rozchod, ale dokáže si představit ten hřejivý pocit lásky, který chce v partnerství zažívat.)

Silnice v horách

A pak si představuje, jak jede na motorce krajinou a jeho srdce doslova žhne pocitem vděčnosti za to, co vidí kolem sebe, a jaké úžasné pocity volnosti a svobody právě zažívá. Prožívá to tak, jako by se to dělo právě teď, jako by právě teď projížděl horským průsmykem ve Slovinsku a říkal si, že život fakt stojí za to.

A pak vidí sám sebe, jak stojí za kormidlem a cítí tu slanou a vlhkou vůni moře a cítí, jak se do plachet opírá vítr a žene jejich plachetnici tam na obzor, kde se černá zatím ještě malinký ostrov. Celá jeho hruď se otevírá pocitem vzrušení. Co je tam čeká? Bude tam nějaká tajemná Odysseova jeskyně s barevnou vodou? Stráví tam úžasný večer s kamarády, na který budou dlouho vzpomínat? Uvidí tam krásnou přírodu, jakou ještě jinde neviděl? Nebo tam konečně potká tu ženu, kterou si odvede do svého vysněného domu?

Odysseova jeskyně na Mljetu

A v tom je celý ten trik. Když se Petrovi bude dařit se do těchto pocitů nořit pravidelně, ideálně každý den, jejich zhmotnění na sebe nedá dlouho čekat. A Petr ví, že nemá být netrpělivý a tlačit. To naopak zhmotňování blokuje. Petr ví, že prostě jen má setrvávat ve stavu naprosté důvěry, že všechno to, co chce, přijde. Dřív, nebo později, ale 100% to přijde. Možná se to nestane všechno hned příští týden. Ale když se Petr ohlédne za rok, zjistí, že většinu těch věcí, co si vysnil, najednou má a ani neví, jak se to stalo.


Když na něco tlačíte a spěcháte, tím si to blokujete.
Uvolněte se ve svém chtění.


No jak se to stalo… Prostě je žil už předem, prostě je prožíval a prociťoval, jako by už nastaly – a ony se stát musely. To je totiž zákon, jak říká Joe Dispenza.

Zkuste to taky. Položte si otázku, jestli vám jde opravdu o prachy/uzdravení/partnerství – nebo je za tím ještě něco jiného, co můžete prožívat už teď, a díky tomu si to i zhmotnit…


O co vám doopravdy jde?! ;-)


 

No a jestli o tom chcete vědět ještě víc,
tak vám vřele doporučuju svůj nový kurz přesně na toto téma…

Jmenuje se
Vychytávky pro život: Tipy, triky a osvědčené metody,
jak si doopravdy zhmotnit svůj vysněný život
(a proč vám to dřív nefungovalo)!

Čerstvá novinka z mé autorské dílny, ve které jsem zúročila všechny zkušenosti z průvodcování v českých verzích kurzů Joea Dispenzy, a taky ze své praxe!

online kurz Vychytávky pro život

Dozvíte se, jaké jsou ještě další ingredience úspěšného zhmotňování – a co vám v kurzech a knihách o zákonu přitažlivosti neřekli nebo zatajili!

Tento kurz vás naučí všechno podstatné, co musíte udělat, abyste si svá přání konečně zhmotnili, a ukáže vám, proč vám to dřív nefungovalo.

A pozor, kurz není vůbec ezo: všechno je logické, racionální a velmi praktické!

Aktuálně jen pro mou cyklickou databázi
za speciální cenu 7 999 Kč (místo 12 239 Kč).

Neváhejte, tato zaváděcí cena
platí jen do 8. 4. 2022!

Přejít na stránku kurzu…

 

ŽIJTE (s) CYKLEM A UŽÍVEJTE SI ŽIVOT!

 

Líbí se vám tento článek? Sdílejte ho dále:


Novinky, akce, inspirativní články...

Naší vášní ve firmě Cyklická žena, s.r.o. je pro vás neustále chystat nové produkty a inspirace z oblasti cykličnosti i vědomého života. Zajímají vás tato témata a chcete zůstat v obraze? Zadejte svůj e-mail – a naše inspirace je vaše. A když toho budete mít dost, vždycky se můžete jedním kliknutím odhlásit. :-) Vaše osobní data hlídáme jako ostříž (jak to děláme, se dočtete tady).

… každou neděli ve vaší e-mailové schránce!

Napište komentář

* Povinné údaje