Začal/a jsem na sobě pracovat, ale je mi hůř – proč?! (část III.)

text © 2022 Dana-Sofie Šlancarová, dana-sofie.cz / foto © pixabay.com

V článcích „Začal/a jsem na sobě pracovat, ale je mi hůř – proč?!“ (část I.) a (část II.) jsem vám psala první dvě odpovědi na dotaz, který se mi v mailech od vás opakuje velmi často: Začal/a jsem na sobě pracovat, začal/a jsem meditovat, dělám to poctivě každý den, ale místo toho, abych se cítil/a líp, cítím se hůř. Proč to tak je? Dělám něco špatně? Funguje to vůbec?

A moje odpověď byla, že neděláte nic špatně, ba je to důkaz, že to děláte dobře a že to funguje.

Proč se ale něco takového děje? Tady je třetí z důvodů:

Ve chvíli, kdy na sobě začnete pracovat, se začnou vynořovat věci ve vašem vědomí, ale zejména ve vašem podvědomí, které tam spaly léta ukryté.

Ale tyhle věci tam nechtějí dál spát. Ony chtějí být uvolněny a propuštěny a rozpuštěny – aby i vám v životě celkově bylo líp! A tak se tlačí nahoru. A protože byly nepříjemné tehdy, jsou nepříjemné i teď, a proto máte pocit, že meditujete, ale všechno se zhoršuje.

Není to tak. Díky tomu, že na sobě pracujete, se nyní otevírá prostor, aby se uzdravily staré zasunuté nezpracované věci.

Ve svém podvědomí máme uloženou spoustu věcí,
které chtějí na povrch a být propuštěny.

Ale pozor (s třemi vykřičníky)!!! Když tomu začnete říkat traumata a začnete se v tom babrat a řešit to do hloubky a ještě větší hloubky a dokonale pojmenovávat, garantuju vám, že v tom případě se váš stav ještě zhorší. Nezapomínejte, že hlavní pravidlo je, že na co se soustředíte, to roste. A soustředíte-li se na sračky, hladina sraček kolem vás začne stoupat… Tipuju, že to ze svého života velmi dobře znáte. ;-)))

Nemá cenu se babrat v problémech,
protože tím jen rostou…

Když vám tedy tyto věci začnou vylízat, já na ně mám jednu super metodu, zvanou ťukání. Naučit se ji můžete z tohoto videa, které mám volně dostupné tady na blogu Cyklické ženy®.

Já jsem se ji taky učila sama, z videí, a funguje to, takže směle do toho.

Pokud ale ovšem potřebujete detailnějšího průvodce včetně ťukacích meditací, pak jich najdete celou řádku a celý jeden modul v mém online kurzu názvem Vychytávky pro život 1: Tipy, triky a osvědčené metody, jak si doopravdy zhmotnit svůj vysněný život (a proč vám to dřív nefungovalo).

Ze zpětných vazeb z prvního kola kurzu vyplynulo, že tahle metoda se stala naprosto nejoblíbenější. Spousta lidí už ji znala, ale nepoužívala, a začala ji během kurzu znovu používat, a to denně. Je totiž jednoduchá, blbuvzdorná a hlavně – funguje!

Zpětná vazba od účastníků byla třeba taková:

Naplnil kurz vaše očekávání? Přinesl vám to, co jste chtěli?

Ano, pomohl mi pěkně propojit a doplnit chybějící puzzle, kurz je skvěle praktický.

Jaká technika v kurzu pro vás byla nejpřínosnější a/nebo nejzajímavější?

EFT technika podle Nicka Ortnera. V minulosti jsem navštívila eft terapeutku, která mi tehdy úspěšně odblokovala problém, co jsem řešila, ale byla to jiná verze této metody, která mi přišla složitější. Verze tady v kurzu je snáze uchopitelná i pro laika.

Jak vám seděla kombinace video/pracovní sešit? Pomohlo vám to si věci líp zapamatovat a pochopit?

Super kombinace. Shlédla jsem video a pak si to pročítala ještě v pracovním sešitu, kde jsem se k jednotlivým věcem vracela.

Stíhali jste se dívat na videa každý den? Byla délka videí optimální, abyste je skoro každý den stihli zhlídnout?

Délka videí byla optimální, většinou jsem stíhala shlédnout každý den, až na pár výjimek, kdy se mi nakupilo víc věcí a nestíhala jsem, pak jsem se dívala zpětně v následujících dnech.

Jaký byl váš největší „aha“ moment v kurzu?

To, že chyby neexistují, jen zkušenosti a horní limit.

Vysvětlovala jsem vše dostatečně srozumitelně? Byl kurz dostatečně praktický?

Ano, vysvětlovala a byl skvěle praktický, vše hezky plynule navazovalo.

Co z kurzu si určitě odnášíte do svého dalšího života?

EFT a s tím zapisování a odťukávání negativních myšlenek a emocí. Práce se změnami a rozhodováním (chyba vs. zkušenost), informace a doporučení k meditování, meditace, vizualizace…. Ale všechny informace a techniky jsou super – v kurzu nebylo nic zbytečného, a i když některé věci jsem znala už dříve, tak se to tady krásně propojilo a dostalo to ještě hlubší nebo jiný význam. Děkuji, JA :-)


 

 

ŽIJTE (s) CYKLEM A RADOSTÍ I V LÉTĚ!

 

Líbí se vám tento článek? Sdílejte ho dále:

–>


Novinky, akce, inspirativní články...

Naší vášní ve firmě Cyklická žena, s.r.o. je pro vás neustále chystat nové produkty a inspirace z oblasti cykličnosti i vědomého života. Zajímají vás tato témata a chcete zůstat v obraze? Zadejte svůj e-mail – a naše inspirace je vaše. A když toho budete mít dost, vždycky se můžete jedním kliknutím odhlásit. :-) Vaše osobní data hlídáme jako ostříž (jak to děláme, se dočtete tady).

… každou neděli ve vaší e-mailové schránce!

Napište komentář

* Povinné údaje