Začal/a jsem na sobě pracovat, ale je mi hůř – proč?! (část II.)

text © 2022 Dana-Sofie Šlancarová, dana-sofie.cz / foto © pixabay.com

V minulém článku „Začal/a jsem na sobě pracovat, ale je mi hůř – proč?! (část I.)“ jsem vám psala první odpověď na dotaz, který se mi v mailech od vás opakuje velmi často: Začal/a jsem na sobě pracovat, začal/a jsem meditovat, dělám to poctivě každý den, ale místo toho, abych se cítil/a líp, cítím se hůř. Proč to tak je? Dělám něco špatně? Funguje to vůbec?

A moje odpověď byla, že neděláte nic špatně, ba je to důkaz, že to děláte dobře a že to funguje.

Proč se ale něco takového děje? Tady je druhý z důvodů:

Představte si, že poctivě už nějakou dobu meditujete a celkově se už nějakou dobu cítíte líp. A pak navíc zažijete úžasný víkend se svým partnerem, partnerkou nebo se svými dětmi či kamarády. Cítíte se fakt skvěle, všechno klape, vy máte takový ten hřejivý pocit u srdce a víte, že vaše vibrace jsou na ročním maximu.

V pondělí ovšem naběhnete do práce, kde se objeví nějaký průšvih a vaše energie, nálada i vibrace klesnou výrazně níže, takže když ten den přijdete domů, máte pocit, že se cítíte najednou ještě mnohem hůř, než jste se cítili předtím, než jste dosáhli svého ročního vibračního maxima. Proč to tak je?

Je to ne proto, že byste opravdu padli ještě níž, než jste bývali obvykle předtím, ale proto, že jste o víkendu vystoupali ještě mnohem výše, a ten pád se proto z hlediska relativního zdá mnohem větší.

Když vystoupáte vibračně hodně vysoko,
i malý pád se vám pak zdá nepříjemný.

Kdybych vám to přirovnala třeba ke schodům, tak před víkendem jste se nacházeli na schodě 5, to byla vaše normální běžná nálada. O víkendu jste se nacházeli na schodu 10, v pocitech velkého štěstí a radosti. No a v pondělí jste spadli na schod číslo 4, na pocity frustrace a nepohody, ale protože jste předtím byli na desítce, tak to znamená pád o 6 stupínků a to se zdá hodně. Nicméně vy jste přitom zdaleka nedosáhli svého starého minima, tedy 0, čili stavu totální deprese a naprostého zoufalství.

Čím víc se pohybujete v pozitivní, příjemné náladě, tím méně jste ochotni snášet ve svém životě cokoli horšího, jakoukoli negativnější emoci než je dejme tomu neutrální pocit.

Když už jste většinu času v pohodě,
pád do negativity snášíte hůř než dřív.

Jinými slovy, váš pád na škále pozitivních emocí a pozitivních vibrací se vám zdá o to horší, čím víc jste zvyklí být v pohodě a šťastní.

Když se dlouhou dobu v životě cítíte pod psa, tak v takových časech vlastně nemáte kam padat a jakýkoli pád ani nezaznamenáte. Když se cítíte skvěle a stane se něco, co vás na chvíli sundá trochu dolů, pak se to zdá o to markantnější, i když v absolutních číslech to tak ani náhodou není.

To je tedy důvod, proč se cítíte někdy mizerně, i když na sobě poctivě makáte…

A jak tohle překonat, to vás krok za krokem učím ve svém online kurzu názvem Vychytávky pro život 1: Tipy, triky a osvědčené metody, jak si doopravdy zhmotnit svůj vysněný život (a proč vám to dřív nefungovalo).


Chcete-li se tedy dozvědět víc, tak se k nám do kurzu přidejte. Jdu v něm opravdu a v 33 krátkých lekcích vám vysvětlím, proč vám spoustu věcí z oblasti zhmotňování doposud nefungovalo a předám vám řadu technik, tipů a triků, jak to konečně začít dělat správně a efektivně.

Kurz jsem udělala záměrně tak, abyste ho stíhali dělat, i když toho máte hodně jak v práci, tak doma. Zvládají ho jak zaneprázdněné manažerky, tak stejně tak zaneprázdněné maminky s malými dětmi, a všechny my psaly, jak si ho užívají – a jak jim funguje.

„Dana-Sofie má obrovský talent vysvetľovať zložité veci jednoduchým spôsobom. Vie sa presne vcítiť do iných ľudí a nájsť priklady, pri ktorých to docvakne každému! Keď sa niečím nadchne, žije tým, dozvie sa o danej téme všetko, zhrnie princípy a ušetrí tak ďalším luďom desiatky hodín bádania. Zároveň má veľké srdce, túžbu pomáhať luďom viesť kvalitnejší život a to je dokonalá kombinácia. Vrelo odporúčam!“

Eva Kubaščíková, younity Česká republika a Slovensko


 

 

ŽIJTE (s) CYKLEM I SKVĚLOU NÁLADOU!

 

Líbí se vám tento článek? Sdílejte ho dále:

–>


Novinky, akce, inspirativní články...

Naší vášní ve firmě Cyklická žena, s.r.o. je pro vás neustále chystat nové produkty a inspirace z oblasti cykličnosti i vědomého života. Zajímají vás tato témata a chcete zůstat v obraze? Zadejte svůj e-mail – a naše inspirace je vaše. A když toho budete mít dost, vždycky se můžete jedním kliknutím odhlásit. :-) Vaše osobní data hlídáme jako ostříž (jak to děláme, se dočtete tady).

… každou neděli ve vaší e-mailové schránce!

Napište komentář

* Povinné údaje