Proč mají bývalí jedničkáři problémy si zhmotnit, co chtějí

text © 2024 Dana-Sofie Šlancarová / foto © archiv Cyklické ženy, s.r.o., a pixabay

Tenhle článek píšu v poslední den školního roku, což je den spojený se známkami…

Přiznám se, že pevně doufám, že už brzy přijde doba, kdy se dětem známky dávat nebudou (v žádné škole), protože čím víc života na Zemi žiju, tím víc vidím, jak to škodí jak dětem v jejich dětském věku, tak těm stejným lidem i později ve věku už dospělém. Proč?

Těch důvodů je mnoho, ale jedním je třeba to, že někoho fakt nebaví se učit teoretické věci. Mám kolem sebe v generaci 10–19 let momentálně víc dětí a vidím jasně, jak šikovné a nadané jsou všechny, ALE: některé baví se učit a jsou to intoši jako já. Jiným ovšem teoretické informace absolutně nedávají smysl, pokud se netýkají něčeho praktického, co je baví a zajímá, takže navzdory IQ 150 nosí ze školy trvale čtverky.

online kurz Vychytávky pro život

Ve své praxi pak hodně pracuju s hodnými holčičkami a chlapečky, kteří ze školy na konci roku nosili samé jedničky – ale v dospělém věku mají problém:

 • Nevědí, co vlastně oni sami chtějí, protože se dokonale naučili plnit přání a požadavky druhých (rodičů, učitelů, zaměstnavatele apod.).
 • Z tohoto důvodu mají nejrůznější zdravotní problémy většinou chronického rázu, kterými jim jejich duše říká, že jdou špatnou cestou…
 • Časté je u nich vyhoření nebo chronická únava: jednoduše proto, že se tak dobře naučili odkládat svou vlastní vnitřní radost a naplnění až na poslední místo, že je postupně přestává bavit žít.
 • Ženy mívají silnou nebo bolestivou menstruaci, časté migrény v tomto období – a taky problém s otěhotněním.
 • Muži se diví, proč v práci pořád povyšují někoho jiného, a ne je, když mají kvalifikaci, zkušenosti i odpracované roky.
 • A většina takových klientů mi říká něco jako: „Chtěl jsem být muzikant / chtěla jsem od malička pracovat se zvířaty, ale pracuju jako účetní a vůbec mě to nebaví, trpím u toho…“

Naše školy (a i my jako rodiče) bychom se měli proto zaměřit na úplně jinou věc:

Měli bychom se snažit podporovat naše děti (i sebe, protože nikdy není pozdě s tím začít!!!), aby byly tou nejlepší možnou verzí sebe samých, což se ale nerovná, že ve škole mají samé jedničky.

Znamená to, že se cítí dobře uvnitř. Že jsou spokojeny samy se sebou. Že ví, že se snaží, jak nejvíc můžou – ale na základě toho, co je baví, co jim jde a co chtějí dělat – ne kvůli tomu, že chtějí se chtějí zavděčit někomu jinému.

Že nesoutěží s druhými (ani ve škole o známky, ani na sociálních sítích o cokoli jiného), ale soutěží maximálně se sebou samými, aby se v něčem zlepšily, něco nového se naučily a osvojily si – protože je to baví a protože to samy chtějí.

A díky tomu si uchovají jednu zásadní schopnost nutnou pro úspěšné zhmotňování čehokoli, co v životě budou chtít mít: a to je schopnost vnímat svoje emoce a vnímat, co nám dělá dobře a co nám dobře nedělá.

Proto má tolik bývalých jedničkářů problém si zhmotnit, co chtějí!

Protože tuto schopnost postupem doby „ztratili“ – nebo ji spíš odevzdali druhým!

No a právě pro vás jsem udělala svůj online kurz Vychytávky pro život 1: Tipy, triky a osvědčené metody, jak si doopravdy zhmotnit svůj vysněný život (a proč vám to dřív nefungovalo).

Vím, o čem píšu – a proč jsem ten kurz udělala – a jaké mají výsledky lidé, kteří jím projdou… Jsem taky bývalá jedničkářka a se spoustou podobných lidí jsem v posledních letech pracovala – a společně jsme to dokázali posunout dál, například:

 • Některé ženy díky mému kurzu udělaly ten krok a začaly podnikat – a úspěšně – navzdory blokujícím přesvědčením a traumatům od předků.
 • Jiné absolventky odjely na cestu svých snů do Jižní Ameriky – a pozor, se svým manželem, který je dřív v ničem nepodporoval!
 • Jiným z vás se začalo v životě dařit POKAŽDÉ, když se do něčeho pustí – protože pochopili, že si to blokovali samy. (V kurzu tomu říkám princip horního limitu a mám na to celé dvě lekce, včetně speciální meditace – jde o to, že máme v hlavě nastaveno například to, kolikrát můžeme být úspěšné v tom či onom nebo jakou míru radosti či lásky můžeme zažívat. No a když na tento „horní limit“ narazíme, nedokážeme ho překonat, když nemáme ten správný nástroj – který vám právě v kurzu nabízím).
 • Jiní z vás díky tomu dokázaly překonat velké životní bolesti: ztrátu bratra, rozchod s partnerem, odchod dětí z domu…
 • A mnoho dalšího.

Mrkněte na tuhle stránku, tam se o kurzu dozvíte vše podstatné. Ale navíc:

Stále běží moje narozková kampaň, takže
Vychytávky můžete mít se slevou 35 %,
tedy jen za 9 905 Kč (místo obvyklé ceny 15 239 Kč)
anebo za 3 302 Kč na tři splátky.

Ano, to mi dává smysl, jdu to prozkoumat blíž!


online kurz Vychytávky pro život


online kurz Vychytávky pro život

Jdu si o kurzu přečíst víc a hned si ho objednat!

 

ŽIJTE (s) CYKLEM A PODPORUJTE SVÉ DĚTI!

 

Líbí se vám tento článek? Sdílejte ho dále:


Novinky, akce, inspirativní články...

Naší vášní ve firmě Cyklická žena, s.r.o. je pro vás neustále chystat nové produkty a inspirace z oblasti cykličnosti i vědomého života. Zajímají vás tato témata a chcete zůstat v obraze? Zadejte svůj e-mail – a naše inspirace je vaše. A když toho budete mít dost, vždycky se můžete jedním kliknutím odhlásit. :-) Vaše osobní data hlídáme jako ostříž (jak to děláme, se dočtete tady).

… každou neděli ve vaší e-mailové schránce!

Napište komentář

* Povinné údaje