Začal/a jsem na sobě pracovat, ale je mi hůř – proč?! (část I.)

text © 2022 Dana-Sofie Šlancarová, dana-sofie.cz / foto © pixabay.com

Často od vás dostávám následující dotaz: Začal/a jsem na sobě pracovat, začal/a jsem meditovat, dělám to poctivě každý den, ale místo toho, abych se cítil/a líp, cítím se hůř. Proč to tak je? Dělám něco špatně? Funguje to vůbec?

Moje odpověď je, že neděláte nic špatně, ba je to důkaz, že to děláte dobře a že to funguje.

Proč se ale něco takového děje? V tomto článku vám vysvětlím první z důvodů.

* * *

Meditovat začíná spousta z nás tehdy, když je nám v nějaké oblasti našeho života tak špatně, že už to nemůžeme vydržet – a nic jiného, co nám nabízí vnější svět a zejména moderní medicína a chemie už nám nefunguje. Může to být zdraví, můžou to být vztahy, může to být psychický stav (pocity úzkosti, deprese), může to být pocit vyčerpání či zahlcení.

Kde je vaše Atlantida?

Jaký je důvod, je ovšem v tomto případně jedno. Podstatné je, že jsme doposud žili ve stavu nějakého typu chronického stresu, což nám ten náš zdravotní/psychický stav v první řadě vyvolalo, a pak se tento stres jenom dál s naším stavem podporují a posilují. Když je nám zle, tak máme vnitřní stres, a tenhle stres posiluje to, že je nám zle atd. atd.

A když se na to podíváme biochemicky, tak se děje to, že stresové reakce neustále v našem těle vyvolávají produkci stresových hormonů, například kortizolu a adrenalinu. No a když my začneme meditovat se záměrem, že se chceme z těchto stresových, negativních a nepříjemných fyzických i psychických stavů dostat, tak narazíme na potřeby svého těla, které se po těch dlouhých letech ve stavu stresu dostalo do závislosti na stresových hormonech.

Když žijeme leta ve stresu,
naše tělo se stane závislým na stresových hormonech.

Bez ohledu na to, že nám trvalá produkce těchto hormonů nesvědčí, protože mimo jiné blokuje například regeneraci našeho těla a léčení, tak naše tělo si na ně tak zvyklo, že si je žádá znova a znova, a když se ho snažíme předělat na pozitivní myšlení a cítění se, tak se spojí s naším podvědomím a začnou jako feťáci dělat první poslední, aby se dostali ke své dávce drogy, své dávce adrenalínku a kortizolku…

Raději totiž žijeme v něčem, co je známé, i když nám to neslouží, než v něčem, co je nové a nejisté…

Takže když vy začnete meditovat a myslet pozitivně a afirmovat, nejdřív máte pocit, že to funguje. Pak ale přijde okamžik, kdy tělo pozná, že ho chcete oblafnout a vzít mu jeho oblíbenou hračku, a začne se vzpouzet. A dělá to velmi fikaně. Přes vaše podvědomí vám začne házet nepříjemné myšlenky, o kterých ví, že vás opět uvedou do stavu, kdy cítíte úzkost, máte depku, dáváte si za něco vinu, cítíte se nedostateční, je vám fyzicky zle atd. atd.

Tady je ovšem důležité si uvědomit, že jsou to jenom myšlenky, a ne realita. Že to je jenom vaše tělo, které se chová jako nezkrocený hřebec, jak to vždycky popisuje Joe Dispenza, a vy víte, že máte pevně držet otěže a nenechat se shodit ze sedla.

Naše myšlenky jsou jen myšlenky,
nejsou realita a můžeme je změnit.

Udělat to ovšem není jednoduché, to vím jak ze své zkušenosti, tak ze zkušenosti dalších tisíců lidí, kteří prošli třeba právě kurzy Joea Dispenzy, v nichž jsem dělala průvodce.

A právě pro to, pro všechny ty z vás, kteří se ocitli v tomto stavu, kdy meditují, pracují na sobě – a mají pocit, že je to stejně všechno k hovnu, jak by se pregnantně řeklo u nás na mé rodné Moravě;-)), tak pro ty z vás jsem vytvořila online kurz s názvem Vychytávky pro život 1: Tipy, triky a osvědčené metody, jak si doopravdy zhmotnit svůj vysněný život (a proč vám to dřív nefungovalo).

Já vám totiž můžu tady v tomhle jednom mailu nebo článku říct, že máte držet hřebce na uzdě – ale jak to konkrétně udělat? Dneska se to povede, protože máte silnou motivaci, ale jak to udělat zítra, když si na vás podvědomí s tělem vymyslí zase jinou fintu? A pozítří? Jak si při tom, když vaše schopnost být v klidu a pozitivní skáče neustále nahoru a dolů, trvale udržet duševní zdraví a hlavně naději, že se to jednoho dne zlepší? To nejde říct jedním mailem, jedním článkem.

Takže proto má kurz 33 dní a učím vás v něm techniky, které vám skutečně pomůžou. Jdeme krok za krokem a všechno si hezky prakticky procvičujete. A já jsem v něm pro vás, abych odpovídala na vaše dotazy… Průvodce na této cestě se vždycky hodí.

Co o kurzu říkají?

„To je něco! Kurz, který je opravdu, ale opravdu pro všechny! 🤩 Dana-Sofi má neskutečný dar! Poskládat kurz, který během 33 dní dokáže totálně proměnit váš Život (tedy, když se do něj doopravdy pustíte). 🤩 Nekecám, sama jím teď procházím a cítím, jak se bortí těžké hradby omezení a svíravých pocitů a jak postupně vnímám i ty drobné proměny, které jsem tak dlouho přehlížela. 👀

Je to kurz, na který se budete každý den těšit a hlavně budete mít skutečně radost z těch drobným každodenních krůčků, které vám ukážou vaše nekonečné možnosti a postupně zhmotní vaše sny. Ten nárůst sebevědomí a podpory od Života budete fyzicky cítit a vidět.

Moc se mi líbí, jak jsou všechny ty „vychytávky“ jednoduše uchopitelné a lehce se dají provádět. Kurz je skvěle propracovaný a všechno do sebe zapadá, jako klíč od hlavního zámku Života – a to všechno navíc v souladu s naší ženskou cykličností.

Prostě pecka! Přeju všem, aby si tohle dovolili žít! Ten kurz fakt stojí za to!“

Adéla Kazdová, zivotbezhormonalniantikoncepce.cz

 

„Ahoj Sofi,

jsem velmi vděčná, že jsem se dostala ke Tvému kurzu Vychytávky pro život. Mám chuť vychválit úplně celý obsah, protože za to opravdu stojí. Tím, jak se nezaměřuješ jen na jednu metodu. Tím, jak nabízíš víc možností a jak je jednoduše propojuješ. Tím, že to není jen nějaké létání v oblacích, ale praktické, úplně konkrétní návody, příběhy i vysvětlení z pohledu vědy. A mohla bych pokračovat.

Ovšem za mě naprosto nej Tvůj přístup a vysvětlení k meditacím a k EFT. To jsem znala už roky, ale neuměla jsem ho uchopit tak, aby mi fungovalo. A ono je to přitom tak snadné. Jen jsem to potřebovala jinak vysvětlit. Takže, kdybych měla vybrat 2 věci (jen 1 je fakt nemožné), tak je to „ťukací meditace na posunutí horního limitu“ a „zhmotňovací meditace“. Ťukací jsem využila zrovna dnes dopoledne, kdy mi naskočila myšlenka, že přece zas až tolik dařit se nemůže, a že se určitě musí něco zas pokazit. No, a klapl i další úspěch. 😊

Moc děkuju za Tvoji práci a těším se, s čím dalším přijdeš příště.“

Monika Bakešová, advokátka

 

 
 

ŽIJTE (s) CYKLEM ŠŤASTNÝ ŽIVOT!

 

Líbí se vám tento článek? Sdílejte ho dále:


Novinky, akce, inspirativní články...

Naší vášní ve firmě Cyklická žena, s.r.o. je pro vás neustále chystat nové produkty a inspirace z oblasti cykličnosti i vědomého života. Zajímají vás tato témata a chcete zůstat v obraze? Zadejte svůj e-mail – a naše inspirace je vaše. A když toho budete mít dost, vždycky se můžete jedním kliknutím odhlásit. :-) Vaše osobní data hlídáme jako ostříž (jak to děláme, se dočtete tady).

… každou neděli ve vaší e-mailové schránce!

Napište komentář

* Povinné údaje