Závidíte? To je dobře!

text © 2018 Dana-Sofie Šlancarová, dana-sofie.cz / foto © pixabay.com

Závidíte druhým? Nebudu vás kárat. Naopak. Já tvrdím, že je to skvělá zpráva!

Závist nám totiž přináší jasnou informaci o tom, po čem toužíme. A od toho je možné se následně pěkně odpíchnout a vyrazit za předmětem své závisti, tedy vlastně předmětem své touhy, abychom už závidět nemuseli… Protože jako opakovaný vtip není vtipem, opakovaná závist už je nuda. ;-)

Závidíte? To je dobře!

Říká se, že člověk může dosáhnout čehokoli, co si dokáže představit. Jenomže my často trpíme něčím úplně opačným. Víme, že něco chceme nebo něco chceme jinak, ale nevíme přesně co nebo jak. Nedokážeme si to představit. A tak trpíme. Trpíme tím, že nemáme to, o čem nevíme, jak by to mělo vypadat.

Když se objeví závist, je to tedy vskutku dobré znamení. Protože poukazuje na to, co chceme, a velmi často nám nabízí i poměrně přesnou představu o tom, jak konkrétně by to něco mohlo vypadat.

Takže například se vaše kamarádka objeví v nových botách nebo šatech, u pohledu na něž vás popadne nefalšovaná závist. Takové chci taky! voláte v duchu nebo nahlas. Řešení je nasnadě. Jít si je koupit – a možná u toho objevíte ještě nějaké jiné, které budou stejně krásné, ale jiné, protože ženy mají přec jen rády, když se odlišují.

Horší to může být v případě, že jde o kamaráda, který si právě pořídil nový model Porsche – a vaše bankovní konto v tuto chvíli zrovna neoplývá částkou, která by vám Porsche jen tak mýrnyx týrnyx zakoupila.

Stejně tak můžete vidět dům, který se vám líbí natolik, že byste chtěli, aby vám okamžitě říkal pane, ale zatím to není možné. I zde je jistá míra závisti na místě – pokud ji posléze vystřídají jiné emoce.

Líbí se vám nějaký dům? To je zpráva, že když se na to zaměříte, může vám v budoucnu říkat pane!

Pokud totiž po kapce prvotní závisti přijde trocha analýzy, co to vlastně přesně závidíme a co bychom přesně chtěli, a po analýze formulujeme a vydáme jasné zadání pro naše podvědomí i vědomí: Tam mířím, to chci, veď mě tím směrem, tak pak je všechno v pořádku.

Jestliže ovšem po kapce prvotní závisti následuje těch kapek ještě mnohem víc, až se lijí proudem, a po nich navíc vybublává neutuchající záplava negativních myšlenek typu: To je nespravedlivé. / Já to nikdy nedám. / Oni mají štěstí a já ne. / Nesnáším je. / Nesnáším sebe. / Jsem hrozný/hrozná. apod., je jisté, že vás vaše vědomí i podvědomí povede úplně opačným směrem, tedy od předmětu vaší touhy pryč…

Mám pro vás proto návrh. Až vás zase napadne, že někomu závidíte, přijměte tu myšlenku v klidu a s láskou a poděkujte jí, že vám sděluje, po čem vaše srdce touží. A pak si zanalyzujte situaci. Jak přesně vypadá to, co chcete? Nakreslete si to. Popište si to. Povídejte si o tom s partnerem nebo s kamarádkou. Udělejte si na to obrázkovou koláž, kterou si vystavte někam dobře před oči, aby vaše vědomí i podvědomí dobře vědělo, kam míříte. A taky: věřte, že se to stane. Když to Vesmír dodal někomu jinému, proč by to nedodal vám?!

Jak přesně vypadá to, co chcete?

A uvidíte, co se stane. Třeba do roka a do dne vám přistane před domem vysněné Porsche, v kolíbce vytoužené děťátko, nebo se budete kochat výhledem z vašeho ideálního domu, který se mezitím stal realitou.

Záviďte – ale nesetrvávejte v tom. Přijměte informaci a pak se pusťte do akce. Jděte za svým cílem, krok za krokem, den za dnem… A vy tam dojdete. Vím to. :-)

 

ŽIJTE (s) CYKLEM A JDĚTE ZA SVÝM CÍLEM!

 

Líbí se vám tento článek? Sdílejte ho dále:


Novinky, akce, inspirativní články...

Naší vášní ve firmě Cyklická žena, s.r.o. je pro vás neustále chystat nové produkty a inspirace z oblasti cykličnosti i vědomého života. Zajímají vás tato témata a chcete zůstat v obraze? Zadejte svůj e-mail – a naše inspirace je vaše. A když toho budete mít dost, vždycky se můžete jedním kliknutím odhlásit. :-) Vaše osobní data hlídáme jako ostříž (jak to děláme, se dočtete tady).

… každou neděli ve vaší e-mailové schránce!

Napište komentář

* Povinné údaje