Vaše Rudá knížka!

text © 2020 Dana-Sofie Šlancarová a Lenka Blažejová / video © Lenka Blažejová

Pokud jste se narodili tak nějak jako já nebo o něco dřív, ještě si dobře pamatujete, co to byla „rudá knížka“ (členská legitimace KSČ a taky Maova Rudá knížka) – a pak taky asi dobře tušíte, co to byla „modrá knížka“ (tu chtěla většina mužů, aby nemusela nastoupit vojenskou službu).

Já jsem nicméně velmi šťastná, že tyto konotace už pomalu mizejí v propadlišti dějin – a rudá barva bývá spojována jak jinak než s menstruací a cykličností.

Rudá knížka, o které já vám chci povídat, je z autorské dílny naší dvorní cyklické a dlouholeté firemní a jednoznačně úžasné grafičky Lenky Blažejové. Lenka dělala například logo projektu Cyklická žena® (ano, ty známé 4 hlavy), grafiku a sazbu našich knih Cyklická žena, Návod na ženy, Poselství pro ženskou duši – a po nich i spoustu dalších cyklických a menstruačních knih, jako je například Deník mámy a dcery Lucky Harnošové. Ale až po několika letech Lenka zjistila, že jablko nepadá daleko od stromu – její táta, taky velmi známý grafik, totiž právě ještě za dob komunismu dělal jednu z obálek známé a jediné knihy o menstruaci: Děvčátka, na slovíčko.

Není tedy divu, že v Lence postupně zrála kniha její vlastní, taky menstruační, cyklická, rudá… ;-)

Když jsem ji já viděla poprvé, tak jsem se tak řezala smíchy, kousala do rtů a říkala si, že tahle kniha musí být ve všech domácnostech, aby v ní tajně mohly listovat už i holčičky (a chlapečci taky) a ženy si díky ní uvědomovat, že menstruace je a) k odpočinku; b) může být legrace a nikoli otrava; c) je to součást našeho života, kterou si prostě neodpářeme, a tak bude opravdu lepší ji přijmout, srovnat se s ní – a dokonce si ji zamilovat.

Já jsem pevně přesvědčena, tahle kniha obohatí, pobaví a změní jednou provždy názor na menstruaci u všech žen, které si ji přečtou, ať už jsou jakéhokoli věku – a dokonce možná bude bavit i muže!

 

Na stránku Mojí rudé knížky na našem e-shopu zde!

 

Mrkněte se i na Lenčina krátká videjka z kampaně na Startovači před vydáním knihy!

 

 

 

 

Lenka o knize říká:

Může být menstruace fajn? Zajímavá, inspirativní, tvořivá a hravá? Já věřím, že ano.

Nazýváme ji spoustou jmen: Měsíčky, Červená Karkulka, návštěva, Rudá armáda, jahody, čmýra, rudý sníh, červená řeka…

Většina z nás vyrostla v tom, že menstruace je spojená se studem, mlčením, vyhýbáním, předsudky, nepohodlím, bolestí – a v lepším případě nezájmem a lhostejností, když je tiše trpěna. Přitom jde o tak zajímavé téma a přirozený proces :-)

Jako ženy s ní žijeme zhruba 40 let svého života – od 1. menstruace (menarché) k té poslední. Nebylo by fajn se s ní víc skamarádit?

 

Kupte Moji rudou knížku u nás na e-shopu teď hned!Jdu si pro Moji rudou knížku na e-shop teď hned!


 

ŽIJTE (s) CYKLEM PROSTĚ FURT A S RADOSTÍ! :-)

 

Líbí se vám tento článek? Sdílejte ho dále:


Novinky, akce, inspirativní články...

Naší vášní ve firmě Cyklická žena, s.r.o. je pro vás neustále chystat nové produkty a inspirace z oblasti cykličnosti i vědomého života. Zajímají vás tato témata a chcete zůstat v obraze? Zadejte svůj e-mail – a naše inspirace je vaše. A když toho budete mít dost, vždycky se můžete jedním kliknutím odhlásit. :-) Vaše osobní data hlídáme jako ostříž (jak to děláme, se dočtete tady).

… každou neděli ve vaší e-mailové schránce!

Napište komentář

* Povinné údaje