Seznamte se, Jožka Černý – Cizinec, 7 let v Tibetu

text © 2016 Dana-Sofie Šlancarová, dana-sofie.cz / foto © pixabay.com

Jak tak dělám svůj projekt Cesty vášně, znovu a znovu mě to nutí přemýšlet nad svými vlastními vášněmi. Jednou z nich je zaručeně psaní, ale za touto vášní je ještě jedna, jež ji výrazně podmiňuje, a to je vášeň pro příběh – která mě vedla a vede i k natáčení příběhů lidí v Cestách vášně.

home-office-336377_1920

Baví mě příběhy vymýšlet, baví mě příběhy poslouchat, baví mě příběhy natáčet a posílat dál – a baví mě se na příběhy dívat. A proto jsem se teď před Vánoci s vámi rozhodla sdílet takový menší seznam mých oblíbených filmových příběhů (ve skutečnosti je asi čtyřikrát větší a dál se rozrůstá) jako možné tipy i pro vaše vánoční a donovoroční večery – i na příští rok. ;-)

Tři z filmů jste možná už odhalili ze jména tohoto článku, ale i k těm se ještě vrátím:-)

1) Tajný život Waltera Mittyho. Chodíte do práce, žijete nějaký ten život, ale ten skutečný život vám protíká mezi prsty, a proto z něj raději unikáte a žijete si ve svém vysněném světě? Jo, to dělá i Walter Mitty, dokud se nezaplete do doslova detektivního dobrodružství a nevydá se na cestu po světě za nalezením tajemného negativu, aby nepřišel o práci. Opusťte s Walterem svůj bezpečný přístav a vydejte se do neznáma, tam, kde vás čeká poznání sebe sama i své skutečné síly a do té doby neuvěřitelných možností.

2) Seznamte se, Joe Black. Joe teda zrovna není Jožka Černý, rozhodně nezpívá moravské lidové, ale je mladý, pohledný a sexy. Má jenom jeden problém – je to Smrt, která se zrovna vtělila do jednoho mladíka, chce trochu poznat život mezi lidmi a moc se v tomhle světě živých neorientuje. A není tu jen tak náhodou, má si totiž někoho odvést. A aby se to všechno ještě zkomplikovalo, do cesty mu vstoupí osudová žena. Jak z této situace Jožka vybruslí? Rozuzlení i celý příběh si nenechte ujít a k filmu si vezměte i krabičku papírových kapesníků. :-)

3) Sedm let v Tibetu. Tenhle film asi není potřeba více představovat, jen bych dodala, že pokud jste ho už viděli, pusťte si ho znovu. Jožka Černý alias Brad Pitt je sexy i v tomto filmu.

4) Zloba – Královna černé magie. Je zlo opravdu zlem, anebo se za zdánlivě zlými činy skrývá hluboká láska? Tenhle film je pohádka pro děti i dospělé, nad kterou budete ještě dlouho přemýšlet.

5) Cizinec. Filmů s tímto názvem je víc, ale já mám na mysli film z roku 2010 s Johnnym Deppem a Angelinou Jolie, odehrávající se v Benátkách (anglický název je The Tourist). Film je akční, oddychový a romantický a Johnny Depp v něm v pyžamu běhá po střechách.

6) Ip Man a Ip Man 2. Ne, tohle není Ironman nebo Superman, i když se jim svými téměř nadpřirozenými schopnostmi podobá. Ip Man je ve skutečnosti čínské jméno a příběh byl natočen podle skutečnosti. Ip Man byl velmistrem čínského stylu kung fu zvaného Wing Chun (a učil třeba i Bruce Leeho). Tyto dva filmy s Donniem Yenem v hlavní roli jsou nejen velmi akční, ale i hluboce lidské a psychologicky skvěle propracované, takže opět si k filmu vezměte kapesníky. ;-) Není to jen kung fu pro kung fu, ale skutečný příběh člověka, který v životě nezažívá jenom chvilky vítězství, ale třeba japonskou okupaci Číny…

demonstration-767982_1920

7) Tuxedo. To je taky film pro milovníky kung fu, tentokrát v podání Jackieho Chana. Co na Jackiem nejvíc miluju, je jeho jedinečný smysl pro humor a fakt, že se ve většině jeho filmů, i když jsou super akční, moc nestřílí a nezabíjí – s protivníky se vždy vypořádá svým nezaměnitelným stylem kung fu. Jackie je neskutečný i tím, že všechny kaskadérské kousky ve svých filmech dělá sám (nebo se svým týmem). Jackiemu patří klobouk dolů a letošní Oscar za celoživotní dílo k tomu.

8) Hra o trůny. Tak v tomhle bodě jsem trochu podlá, protože Hra o Trůny není film, ale seriál, který má už 6 sérií vždy po 10 dílech, a jakmile mu jednou propadnete, musíte se dodívat až do konce. Ale kdy jindy s tím začít, než o vánočních prázdninách? Hra o trůny je naprosto hustá. Brutální tak, že krev jen stříká. Sexuální scény nikdo neskrývá – a nejsou to jen ženy, kdo bývají odhaleny. Je tam postav, že je nestíháte počítat. A hlavní a sympatičtí hrdinové padají jeden za druhým jako mouchy – a to se přece v dobrých příbězích nedělá. A právě kvůli tomu je tento seriál ještě lepší. Nemůžete si v něm být jisti životem žádného z hrdinů a dějové zvraty jsou doslova a do písmene rychlé a zběsilé a nejhorší přicházejí vždycky na samém konci filmu nebo série. A právě proto neodoláte a budete chtít víc…

9) Sherlock (s Benedictem Cumberbatchem). Ne že by Sherlock Holmes s Robertem Downeym nestál za to, toho taky můžu doporučit, ale britský televizní seriál Sherlock je fascinující tím, že všechny příběhy se odehrávají v současnosti a Sherlock, zosobněný naprosto famózním Benedictem Cumberbatchem, využívá nejen své hlavy, ale i moderních technologií. A hlavně – je fakt ujetej sociopat, takže byste ze začátku byli nejradši, kdyby ho nějaký padouch zapíchnul, ale jak jdou příběhy, jste víc a víc sher-locked. ;-) Filmy jsou sice seriál, ale délky celovečeráků.

A to je vše, přátelé. Mohla bych sice psát ještě o Zelené míli, Karlíkovi a továrně na čokoládu, Panu a paní Smithových, Rychlých a zběsilých, Posledním císaři, Dobrém Willu Huntingovi, Vlkovi z Wall Streetu, Rockym nebo Hledání Země Nezemě, ale to třeba zas někdy příště.

road-163518_640

Užijte si příběhy – a pište s radostí, láskou a smyslem pro humor i dobrodružství i ten svůj!

 

ŽIJTE (s) CYKLEM I S VÁŠNÍ!

 

Líbí se vám tento článek? Sdílejte ho dále:


Novinky, akce, inspirativní články...

Naší vášní ve firmě Cyklická žena, s.r.o. je pro vás neustále chystat nové produkty a inspirace z oblasti cykličnosti i vědomého života. Zajímají vás tato témata a chcete zůstat v obraze? Zadejte svůj e-mail – a naše inspirace je vaše. A když toho budete mít dost, vždycky se můžete jedním kliknutím odhlásit. :-) Vaše osobní data hlídáme jako ostříž (jak to děláme, se dočtete tady).

… každou neděli ve vaší e-mailové schránce!

Napište komentář

* Povinné údaje