Proč pracovat se sny (aneb o nočních diamantech)

text © 2016 Dana-Sofie Šlancarová, sneni-a-duse.cz / foto © pixabay.com

Možná zatím ještě nejste skalními snovými fandy a kladete si otázku, proč se vůbec sny zabývat?!

Proč? No protože nejsme jen to, co o sobě víme. V našem vědomí se ukrývá jen zlomek naší osobnosti. Jsme toho mnohem víc a většina našich vnitřních „softwarových nastavení“ je uložena v našem podvědomí. A naše sny představují jedinečný nástroj, jak se svým podvědomím můžeme komunikovat, a to dokonce oběma směry!

Sny jsou skvělým nástrojem
pro komunikaci s naším podvědomím!

Sny nám tak například mohou odhalit, proč se nám v životě pořád dokola opakuje jedna a tatáž situace. Jde totiž o nějaký vzorec, zapsaný v našem podvědomí, který nás v bdělém životě žene k nevědomému a opakovanému chování, jež nám ovšem přináší nechtěné výsledky.

Sny nám můžou ukázat, co je to konkrétně za vzorec, a pomocí přesnění je pak možné tento vzorec změnit, aby nám přestal kazit život! ;-)

Na jednom z mých snových kurzů jsme řešili opakující se sen, ve kterém se jedné z účastnic pořád zdálo, že přichází do sálu plného lidí, kde ale pro ni není židle… Když jsme sen pak začali rozebírat, sama přiznala, že se často v životě ocitá v situacích, v nichž se cítí tak, že pro ni není místo – a někdy to má i skutečnou podobu, že přijde na kurz, kde pro ni nezbývá židle.

Jak jsme o tom mluvili dále, vyšlo najevo, že Jolana opravdu často dává přednost druhým a sebe upozaďuje – a ne vždy je to v pořádku. Sny ji upozorňovaly, že i tohle musí být v rovnováze. Dávání přednosti druhým (dětem, partnerovi, zákazníkům) versus dávání přednosti sobě.

Jolana si sen přesnila (tedy: změnila ho podle svých ideálních představ) – ještě tehdy na kurzu.

O pár měsíců později jsem byla svědkem, jak přiběhla na další můj kurz o malinko později – a znovu tam nebylo místo, aby mohla sedět vedle svojí dcery. Něco se ale stalo: jiná z účastnic si okamžitě všimla, co se děje, a uvolnila jí promptně svoje místo.

Jolaně jsem její sen připomněla a pak jsme se společně smály. Tato situace Jolaně potvrdila, že se už posunula a dokáže dát sebe na první místo, nestát v pozadí, říct si o pomoc, a když jí pomoc někdo nabídne, tak ji přijmout (ani to jí dřív moc nešlo, raději zůstávala v pozici oběti, na kterou nezbyla židle, protože tak se jí krom jiného dostávalo pozornosti ostatních).

dream-333815_1280

To je jeden krátký příklad snové alchymie z mé praxe. Stejně tak je možné se navždy zbavit opakujících se nepříjemných snů nebo nočních můr… Zdá se vám opakovaně, že letadlo odlétá bez vás? Že nestíháte vlak nebo autobus, protože máte s sebou zbytečně mnoho zavazadel? Že letíte a najednou začnete padat? Nebo ve svých snech pořád musíte uklízet, skládat zkoušky z neoblíbeného předmětu nebo se setkávat se svou bývalou kamarádkou, kterou zrovna nemusíte?

Tohle všechno už nemusíte snášet a trpět, pokud objevíte, jak na svoje sny! Tedy pokud objevíte, co vám říkají, na co vás upozorňují – co je ta věc, kterou potřebujete ve svém životě změnit.

Ideální postup je – a to už vám prozrazuju něco ze snové alchymie – si sen přesnít, tedy dát mu takovou podobu, kterou chcete, aby měl v ideálním případě. V Jolanině případě tedy třeba něco v tom duchu, že židlí je dostatek a ona si může vybírat.

Následně je třeba bedlivě hlídat, co se bude dít ve vašem reálném životě v reálných situacích, a vědomě jednat jinak a nově, když se znovu ocitnete v prostoru bez židle, protože Vesmír vás bude testovat, jestli to s tou změnou myslíte vážně. Takže když tato „bezžidlová“ situace znovu nastane, bude na vás, abyste vědomě zareagovali, nestáli v koutě a netrpěli, ale svůj vzorec změnili – a o židli si prostě nahlas a v klidu a bez pocitů ublížení řekli. Pokud tuto situaci takto přepíšete i konkrétní vědomou akcí, už nikdy nemusí ve vašem životě nastat…

Sny nám navíc přinášejí i poselství pro naše další kroky nebo nám mohou odhalit řešení problému, který nás aktuálně trápí:

Říká se, že vynálezce šicího stroje Elias Howe pořád nemohl přijít na to, jak udělat na stroji jehlu, aby správně šila. Pak se mu zdál sen o nějakých nepřátelských domorodcích, kteří ho chytili a vařili ve velkém hrnci zaživa. Přitom do něj píchali krátkými oštěpy – které měly otvor jako dnes jehla u šicího stroje. ;-)

Další výhodou snů je, že nám mohou poskytovat inspiraci pro nápady a řešení jdoucí za hranice a možnosti naší bdělé mysli – viz právě tento krásný příklad s dírou v hrotu oštěpu.

Sny vám mohou pomoci v osobním životě
i k dosažení vašich pracovních cílů a vizí!

Spánkem trávíme téměř třetinu dne, a to už je nějaký podstatný čas… Kdykoli spíme, vydává se naše duše na daleké cesty, na nichž sbírá informace, zatímco naše tělo regeneruje. Z těchto cest si můžeme přinášet skutečné diamanty, které můžeme po probuzení využívat ve svém bdělém životě!

Snový svět je fascinující a plný pokladů pro náš bdělý život!

 


CHCETE SE O SNECH DOZVĚDĚT VÍC?

Přihlaste se do kurzu šamana a vědce v jedné osobě
ALBERTA VILLOLDA

s názvem Odvážné snění:

VÍCE O KURZU:

0) Kurzu předchází skvělý bezplatný webinář, který vám objasní víc!

1) Kurz je nyní dostupný i v českém jazyce (a to v dabingu i s titulky, takže můžete slyšet i Albertův krásný tichý a moudrý hlas).

2) Je plný skvělých meditací, které mají tu sílu vás dovést do nečekaně hlubokých mystických stavů (vyzkoušeno na vlastním těle a mozku).

3) Tyhle meditace jsou krátké (klidně je zvládnete i během plného pracovního dne a s děmi).

4) Není jen o nočních snech, ale zejména o tom, jak si „sněním“, tedy svým myšlením a jetím v zajetých kolejích svých podvědomých negativních vzorců vytváříme svou realitu – a jak je možné přestat žít v „noční můře“ a začít žít život svých snů/sen svého života.

5) Kurz hodně doplňuje to, co říká Joe Dispenza, ale na úplně jiné rovině (takže doporučuju i Dispenzovcům).

6) Obsahuje plno praktických cvičení (která se vám fakt budou líbit, ale nezaberou vám mnoho času).

7) Přinese vám tipy i na to, jak si sny pamatovat a jak si je vykládat a jak začít snít lucidně (tedy se probouzet ve snu a řídit ho).

8) Vysvětlí vám, proč se nám zdají tak divoké sny v poslední době, a co s tím můžeme a můžete udělat.
 
NO A NAVÍC:

9) Já vám budu v kurzu vaším osobním průvodcem (takže se mě budete moci ptát i na vaše vlastní sny).

10) A když mi napíšete, že jste do něj vstoupili přes můj mailing nebo web, dostanete speciální bonus, video, ve kterém vám popíšu ještě další techniky, jak pracovat se svými sny, které Alberto v kurzu nepopisuje!

NEVÁHEJTE:

Cena kurzu je nyní

jen 159 eur

místo 499 eur!

(Jen do 2. 5. 2021!)
 


 

ŽIJTE (s) CYKLEM A SNĚTE!

 

Líbí se vám tento článek? Sdílejte ho dále:


Novinky, akce, inspirativní články...

Naší vášní ve firmě Cyklická žena, s.r.o. je pro vás neustále chystat nové produkty a inspirace z oblasti cykličnosti i vědomého života. Zajímají vás tato témata a chcete zůstat v obraze? Zadejte svůj e-mail – a naše inspirace je vaše. A když toho budete mít dost, vždycky se můžete jedním kliknutím odhlásit. :-) Vaše osobní data hlídáme jako ostříž (jak to děláme, se dočtete tady).

… každou neděli ve vaší e-mailové schránce!

Napište komentář

* Povinné údaje