Miranda Gray: Probuzení ženské energie

text © 2016 Miranda Gray / foto © archiv Cyklické ženy®

Proč je lůno důležité?

Jednou ráno seděla První žena u řeky a vyráběla hrnec z hlíny. Nechala jej vyschnout na slunci a hrnec byl tak krásný, že jej přišla obdivovat První zvířata. Když nastal večer, zvířata a První žena pocítily únavu a žízeň, takže První žena naplnila hrnec vodou z řeky a dala každému zvířeti napít. Teď už měla zvířata i hlad, ale První žena jim neměla co dát, obrátila se proto na Matku lunu, jejíž plná tvář povstala na nebi, a zvolala:

„Matko, prosím, pomoz. Potřebuji jídlo pro První zvířata. Co mám dělat?“

Matka luna k ní zavolala shůry: „Naplň misku mým světlem a já toho vytvořím dost pro všechny.“

První žena zvedla misku nad hlavu, aby se naplnila měsíčním světlem, a když ji sundala, překypovala nejrůznějšími pokrmy. Zvířata přistoupila k První ženě a jedla, dokud se nenasytila a nepocítila ospalost, pak se kolem ní stočila do klubíčka a usnula.

První žena se také chystala k spánku, ale neměla kam uložit misku. „Matko,“ zvolala, „nemám kam uložit misku. Můžeš mi ji, prosím, schovat?“

Matka luna odpověděla: „Uložím ji na bezpečné místo, abys ji mohla použít, kdykoli budeš chtít.“

Miska se proměnila ve světlo a Matka luna ji svým paprskem umístila do podbřišku První ženy.

„Á,“ povzdechla První žena a usnula s rukama na své nové misce.

PŘÍSTUP K LŮNU V MODERNÍM SVĚTĚ

Odtrženost od našeho plného bytí

Rozvoj moderní vědy a medicíny významně ovlivnil utváření našeho prožívání vlastního lůna.

Mužský objektivní přístup a jeho „korigování“ skutečnosti odvedl mnohé ženy od jejich subjektivního, zkušenostního uvědomění ženských energií a zneplatnil jejich důležité zkušenosti. Centrum lůna, mysl a srdce jsou hluboce propojeny, ale zabýváme-li se jen fyzičnem, oddělujeme ženy od jejich plného bytí a vnímání sebe a života. Důsledkem tohoto odtržení je nevědomý přístup k životu založený na strachu.

Společnost odstraňuje z našeho života pocity celistvosti, tvořivosti a vlastní síly, takže přirozené aspekty nás samých jsou považovány za cosi nepřijatelného, co ohrožuje naše přežití či postavení, a nepřekonáme-li je, probouzejí v našem primitivním mozku reakci „bojuj, nebo uteč“. Tyto dvě reakce se pak odrážejí v celém našem životě a nás pohání buď strach, hněv a agrese, nebo nás omezuje úzkost a pocit zranitelnosti. Naše primitivní reakce přežití a stresu přebíjejí krásné změny a dary zakořeněné ve fázích cyklu lůna a hlouběji nás odcizují od podpůrných a život potvrzujících zkušeností, které tyto fáze přinášejí. Ztrácíme kontakt s radostí duchovního vztahu ke světu a netěšíme se už z uvolňování a vyjadřování své inspirace a tvořivé síly. Aniž bychom chápaly proč, cítíme se izolované a frustrované, podléháme vnitřnímu zmatku a sebenenávisti, což vede k nenaplněnému životu, fyzickým problémům s lůnem a cyklem či k problémům ve vztazích. Našemu životu chybí smysl a směr.

Zavedení antikoncepčních pilulek v 60. a 70. letech 20. století nás zbavilo strachu z nechtěného těhotenství, ale také nastolilo v myslích žen vědou diktovaný přístup, který řídí a „koriguje“ tělo a menstruační cyklus. Místo aby „pilulka“ ženy osvobodila, jak slibovala, začala jednu generaci žen po druhé stále hlouběji odcizovat jejich cyklu a ženským energiím, takže mnohé z nich dnes žijí v kultuře, která jejich lůno považuje v lepším případě za nevýznamné a v horším případě za špatné.

Věda a medicína „řeší“ fyzické „problémy“. Více čí méně decentní reklamy farmaceutických společností poučují ženy, že centrum ženské síly (lůno) je problém, který lze korigovat pouze tím, že jej potlačíme. Ale skutečný problém, totiž společnost, která nás nutí projevovat v zájmu přežití svou ženskost nepřirozeným způsobem, se tím nijak neřeší a fyzické, duševní a emocionální problémy žen stále rostou.

Obnova spojení – naděje a cesta vpřed

My všechny do jisté míry ztělesňujeme své odtržení od lůna, protože jsme nikdy nemohly svobodně vyrůstat a zcela žensky žít ve společnosti, která by uznávala a rozvíjela autentické ženství.

Požehnání lůna v nás probouzejí naději a ukazují novou cestu nejen nám, ale i budoucím generacím. Nabízejí nám uzdravení, osvobození a návrat k „dobrému“ pocitu z vlastního těla a sebe samých. Poskytují nám to, po čem prahne naše srdce a lůno – cestu k tomu, abychom se samy v sobě cítily autenticky, propojeně a celistvě.

CVIČENÍ: CO JE ODTRŽENOST?

Propojenost znamená, že zakoušíme pocit svého já.

»» Chvíli hledejte, kde ve vašem těle prodlévá váš pocit já.

»» Možná odpovíte, že „v hlavě“, nebo cítíte-li lásku, „v srdci“.

»» Nyní si uvědomujte své dlaně. Cítíte je? Jsou vaší součástí? Jsou součástí vašeho pocitu já?

»» A co chodidla? Cítíte je? Jsou vaší součástí?

»» Nyní přeneste pozornost k lůnu či centru lůna, které se nachází ve vašem podbřišku. Cítíte je? Cítíte, že je součástí vašeho pocitu já?

Pro ty z nás, kdo žijí „v hlavě“, může být velmi těžké zakoušet já v lůně, ledaže máme zrovna předmenstruační křeče nebo jsme těhotné. Toto nedostatečné uvědomění lůna a chybějící pocit já v lůně jsou důsledkem naší odtrženosti.

Možná jste si povšimly, že vaše lůno během tohoto prostého cvičení začalo na vaši pozornost reagovat. Možná už cítíte jeho přítomnost nebo je svírá slabá křeč. Vaše lůno reaguje na vaši pozornost, protože chce obnovit své přirozené spojení s myslí.

(úryvek je z knihy Mirandy Gray Probuzení ženské energie,
kterou vydalo nakladatelství DharmaGaia,
fotografie z workshopu Mirandy Gray Moon Mother Training,
který se konal v Praze v květnu 2019)


Chcete se toho o probouzení své ženské energie
dozvědět víc?

Pak nakoukněte do knihy Mirandy Gray
PROBUZENÍ ŽENSKÉ ENERGIE

Probuzení ženské energie

Proč tuto knihu mít ve své knihovničce?

Třeba proto, že pokud si kladete si otázku, jak být naplno a autenticky ženou v mužsky orientovaném světě, a nenašly jste zatím odpověď, tato kniha vám ji přinese.

POZOR: Není to román a nečte se to jako román. Je to laskavá a praktická kniha, plná meditací, cvičení a inspirace, která vám pomůže znovu nalézt a obnovit vaše spojení s vaším autentickým a dost možná dávno zapomenutým ženstvím!

Klíčovým slovem je slovo lůno a požehnání lůna (a celosvětové požehnání lůna, kterého se můžete pravidelně účastnit i vy a čerpat z darů ženské energie) + 4 ženské archetypy, které už dobře znáte:

Proč je lůno (děloha) pro ženy tak důležité?
Jak nás může navést na cestu našeho ženství?
Jak si můžeme víc užívat život jako ženy?
Jak se můžeme zbavit všudypřítomného stresu?
Jak být v souladu a v pohodě sama se sebou?

Probuzení ženské energie

Objevte konečně pro svůj život odpovědi na všechny tyto otázky – a začněte to i prakticky žít!

Vydejte se spolu s Mirandou
a stovkami tisíc žen po celém světě
na cestu svého znovuobjeveného ženství
prostřednictvím rituálu požehnání lůna
a čtyř ženských archetypů, které každý měsíc
ovlivňují váš život! Stojí to za to!

Prolistujte si knihu zde.

„Požehnání lůna mě proměnilo. Jsem nyní sebejistá žena. Požehnání mi ukázalo, nač se mohu spolehnout, jaké mám dary a skutečně uzdravilo mé tělo, duchovní duši, srdce a rodinu!“

L. V., Itálie

„Ráda bych ti, [Mirando,] poděkovala za úžasné změny, které v mém životě nastaly s požehnáním lůna. Na začátku loňského roku mi diagnostikovali syndrom polycystických ovarií, takže jsem nemohla otěhotnět. Skutečně věřím, že mě požehnání lůna uzdravilo, a výsledkem je moje první holčička, která byla počata v noci o říjnovém požehnání.“

V. B., Velká Británie

 

 

Probuzení ženské energie

 

ŽIJTE (s) CYKLEM A PROBUĎTE SVÉ ŽENSTVÍ!

 

Líbí se vám tento článek? Sdílejte ho dále:


Novinky, akce, inspirativní články...

Naší vášní ve firmě Cyklická žena, s.r.o. je pro vás neustále chystat nové produkty a inspirace z oblasti cykličnosti i vědomého života. Zajímají vás tato témata a chcete zůstat v obraze? Zadejte svůj e-mail – a naše inspirace je vaše. A když toho budete mít dost, vždycky se můžete jedním kliknutím odhlásit. :-) Vaše osobní data hlídáme jako ostříž (jak to děláme, se dočtete tady).

… každou neděli ve vaší e-mailové schránce!

Napište komentář

* Povinné údaje