Iva Aliana Bendová: Smím být…

text © 2019 Dana-Sofie Šlancarová / foto © archiv Ivy Aliany Bendové

V dětství nám tolikrát říkali, co můžeme a nesmíme, až jsme v mnoha případech ztratili ponětí o to, kdo vlastně jsme, kam jdeme a co chceme a máme světu přinést.

Když pak (dříve či později) na nás přišla krize středního věku, začali jsme to zase hledat – a někteří z nás to i úspěšně našli!

Následující obrázek Ivy Aliany Bendové vás může inspirovat k malému cvičení: napište si i vy, co všechno si od této chvíle dovolujete, co všechno smíte (a pochopitelně jistě přirozeně chápete, že u toho nebudete ubližovat ostatním;-). Hezky si to sepište silnou fixou na velký papír, třeba A2, a pak si to někde vystavte a nechte všechny tyto věty a výpovědi působit na svou podvědomou mysl.

Za několik týdnů – vyzkoušeno, ověřeno – začnete vidět změny. Nejenže se vám v životě velmi uleví, ale taky do něj vstoupí mnohem víc lásky k sobě i druhým, vzájemného pochopení, hojnosti a radosti: protože jste dokázali přijmout sami sebe – i svoje (domnělé!) chyby a nedokonalosti. Navíc taky začnete být laskavější a chápavější i směrem k ostatním!

Takže: Smím být… ošklivá, hloupá, trapná a úplně strašná a dělat chyby a nechat ostatní, ať si (o mně) myslí, co chtějí… Ano, nebo ne?! :-)

 

Iva Aliana Bendová: Smím být

 


Iva Aliana Bendová

Iva Aliana Bendová

„Trocha krásy, trocha kouzel, zkrátka špetka neděle do všedního dne,“ říkával Jan Werich. A Aliana k tomu dodává: „A to je právě ono. Ve všem, co dělám, hledám tu špetku neděle pro každý den. To mě baví. :-)“

Aliana se narodila v Kraslicích, což je malé město na západě Čech. Úspěšně vystudovala konzervatoř a DAMU, nějakou dobu se věnovala naplno divadlu. Později porodila čtyři krásné děti, které vzdělávala doma. Když děti odrůstaly, začala se věnovat práci, která ji lákala a přitahovala: terapiím, malování obrazů a také výuce rétoriky, kde zajímavě propojuje své divadelní a psychoterapeutické zkušenosti.

Aliana sama o sobě říká, že není milovníkem stereotypů, a proto s oblibou hledá nové cesty. Ráda nachází netradiční úhly pohledu na věci, ať už dělá či dělala cokoliv.

Protože se nedrží žádných standardních metod, ale „šije postup každému přímo na míru“ a nebojí se společně s klienty experimentovat (a také si hrát!), jsou její metody překvapivě rychlé a hlavně trvale účinné.

Což si můžete ihned vyzkoušet sami, když se pustíte do experimentování s její knihou Putování krajinou rodičovství!

Putování krajinou rodičovství (aneb jak se vychovat v rodiče)

Objednejte si ji teď hned na našem e-shopu!

Více se o Alianě můžete dozvědět na jejích stránkách www.aliana.cz a také www.myslenkologie.cz.

 

ŽIJTE (s) CYKLEM A MILUJTE SVOU MENSTRUAČNÍ FÁZI!

 

Líbí se vám tento článek? Sdílejte ho dále:


Novinky, akce, inspirativní články...

Naší vášní ve firmě Cyklická žena, s.r.o. je pro vás neustále chystat nové produkty a inspirace z oblasti cykličnosti i vědomého života. Zajímají vás tato témata a chcete zůstat v obraze? Zadejte svůj e-mail – a naše inspirace je vaše. A když toho budete mít dost, vždycky se můžete jedním kliknutím odhlásit. :-) Vaše osobní data hlídáme jako ostříž (jak to děláme, se dočtete tady).

… každou neděli ve vaší e-mailové schránce!

Napište komentář

* Povinné údaje