Housenka ve snu – fuj nebo skvělý? :-)

text © 2017 Dana-Sofie Šlancarová, sneni-a-duse.cz / foto © pixabay.com

Možná taky patříte mezi lidi, kteří když náhodou začnou na veřejnosti vyprávět svůj sen z minulé noci, okolí si začne klepat na hlavu a zmiňovat jméno doktora Chocholouška: „Cože? Jak se ti něco takového mohlo ve snu objevit? Fakt neznám nikoho takového, kdo má tak divoké sny! Možná by ses měla nechat vyšetřit?“

O něco častěji se zdávají takové divoké sny ženám, které si je většinou i lépe pamatují než muži (leč výjimky potvrzují pravidlo). Pro ty z vás, kteří se v popisu adepta pro dr. Chocholouška poznávají, mám jednu dobrou zprávu: v žádném případě v tom nejste sami – takových lidí je opravdu spousta, dost možná úplně všichni. ;-)

Nedávno jsem řešila jeden mírně absurdní sen: dotyčné snící Markétě se zdálo, že měla malé dítě, zhruba tak tříměsíční miminko, které se ale proměňovalo v housenku. Fuj!

Většinou ve snu vítáme psy, kočky, možná i medvědy, slony, nebo krokodýly, někdo skousne i hada nebo pavouka – ale housenka…? Markéta tvrdila, že jí housenky připadají prostě takové nehezky slizce chlupaté!

„Jinak ale,“ pokračovala dál Markéta, „ten sen měl velmi příjemnou energii. Miminko mi dávalo pusinky, jakože všechno je fakt super a na dobré cestě a ono má radost, i když bylo ve věku, kdy se k vám miminka rozhodně jen tak nenakloní a nelípnou vám hubana. Jen se prostě tu a tam znenadání měnilo v housenku a já se prostě bála, že tu drobounkou havěť rozmáčknu.“

Co tedy s housenkou v jinak hodně příjemném snu? Přesnít ho a housenku zahodit?

Co když je ale ta housenka hodně důležitá, i když nám zrovna aktuálně připadá nepříjemná a slizce chlupatá? Co když ta nehezká housenka má nějaké vlastnosti, které jsou vlastně dobré a pro nás zásadní a my je chceme?

Housenka totiž je, jak dobře víme, transformačním stavem před zrozením motýla. Až se (ošklivá) housenka zakuklí, stane se z ní pak (krásný) motýl. Housenka je tedy symbolem stavu, který se nám nemusí úplně líbit, ale z nějž se rodí něco krásného. Takže nazíráno z tohoto úhlu pohledu, housenka je vlastně nositelem skvělých zpráv – něco se v nás právě připravuje k transformaci a něco nádherného se už brzy zrodí…

Tento výklad podporuje i ono dítko ve snu. Malé dítě ve snu většinou znamená nějaký náš projekt, ať už pracovní ve vnějším světě (to většinou když je mimčo nebo dítě mužského pohlaví) nebo projekt vnitřní, osobní, duševní (když je dítko ženského pohlaví).

A jsou-li miminku ve snu tři měsíce, je to informace, že se máme ohlídnout ve svém životě tři měsíce zpět a zjistit, co jsme v té době začali realizovat…

Markéta říkala, že to byl nejspíš kluk a že to sedí, protože před třemi měsíci začala pracovat na jednom svém novém pracovním projektu, který je ale zatím opravdu v plenkách a jde to s ním pomalu – a možná až moc pomalu. Dlužno říci, že Markéta je akční žena a nejraději by zhmotňovala všechny svoje projekty do druhého dne – jenže všechno tu na zemi má svůj čas a jabka taky nesklidíte druhý den poté, co jste zasadili jablůňku.

Uvědomila si nicméně, že ačkoli to dítě bylo tříměsíční, mělo schopnosti dítka nejméně dvouletého (vědomě jí dávalo opakovaně pusinky na tvář) a hlavně ji ujišťovalo o tom, že všechno je na dobré cestě a ona si nemá dělat starosti.

Stádium housenky, do níž se mimčo sem tam proměnilo, tedy odkazovalo na to, že celý projekt ještě potřebuje dozrát v kuklu (něco pevného) a pak se transformovat v motýla, tedy dostat novou, zcela jinou, finální, vnější, oficiální podobu.

A to byl okamžik, kdy se Markéta smířila nejen s housenkou, ale i s tím, že druhý den po zasetí semínka nápadu nesklízí komplet hotovou kolekci nových šatů na letošní letní sezónu. Připustila, že je řada věcí, které v tomto procesu projektového zrání nemůže ovlivnit a musí je přijmout a nechat na Vesmíru. A že samozřejmě uvnitř dobře ví, že všechno je dobře nastartované a děje se přesně tak, jak má…

A poučení, které z toho plyne? Nech housenku žít…! :-) Jinými slovy, když se vám zdá o něčem nepříjemném, zkuste přemýšlet o tom, jestli ta nepříjemná věc nemá i nějakou hezkou, sympatickou, příjemnou stránku – jako housenka své stádium motýla…

 

ŽIJTE (s) CYKLEM A SNĚTE! :-)

 

Líbí se vám tento článek? Sdílejte ho dále:


Novinky, akce, inspirativní články...

Naší vášní ve firmě Cyklická žena, s.r.o. je pro vás neustále chystat nové produkty a inspirace z oblasti cykličnosti i vědomého života. Zajímají vás tato témata a chcete zůstat v obraze? Zadejte svůj e-mail – a naše inspirace je vaše. A když toho budete mít dost, vždycky se můžete jedním kliknutím odhlásit. :-) Vaše osobní data hlídáme jako ostříž (jak to děláme, se dočtete tady).

… každou neděli ve vaší e-mailové schránce!

Napište komentář

* Povinné údaje