Helenina přistřižená křídla

text © 2016 Dana-Sofie Šlancarová, dana-sofie.cz / foto © pixabay.com

(I v tomto článku dál žije fiktivní postava Heleny, která nikdy reálně neexistovala, ale ve skutečnosti ji máme v nějaké podobě v sobě každá z nás…)

Je začátek nového roku a Helena jako každoročně bilancuje. Letos to má podobu toho, že sedí s albem prastarých fotek, prohlíží si je, nad některými se směje a nad některými vzdychá.

U prvního dortu, pomyslí si, to byl život ještě krásný. Žádné starosti. Žádné trable. Maximálně tak mokrá plínka, ale stačilo trochu zabrečet a máma vyřešila…

A tady…, jde v fotkách dál, to je první školní foto. To jsem ještě měla úsměv od ucha k uchu a těšila jsem se na svou první známku.

U fotky ze třetí třídy už se ale zarazí. To už nebyly jenom první jedničky, ale taky první dvojky a trojky a sem tam i nějaká ta koule a rozzlobení rodiče a nějaký ten zaracha…

Helena se snaží se znovu rozpomenout na ten pocit, kdy kráčela v první třídě po ulici do školy. Byl květen a všechno kvetlo a vonělo. Nebe bylo jasně modré, slunce už teplé a vzduch byl nasycen nádhernými přísliby. Může se stát cokoli a všechno bude krásné… Malá Helenka vůbec netuší, co ji čeká. Dnes, zítra, za rok, ale očekává to nadšeně, nedočkavě a radostně…

Venku zatroubí nějaké auto a Helenu to vrátí ze vzpomínek do přítomnosti. Kam zmizel tenhle pocit radostného očekávání budoucnosti? Kam se ztratil? Heleně se najednou už na něj nejde napojit a místo toho je zase v tom svém současném pocitu, který se docela podobá pocitům kdysi divokého zvířátka už řadu let zavřeného v kleci. Ráno se budí s pocitem, že ji nic nového nečeká. Vstát a nachystat rodině snídani. Pak odvézt děti do školy a do školky. Pak do práce. Pak honem z práce nakoupit nebo něco zařídit a vyzvednout děti a případně to starší odvézt na trénink. Muž je ten, kdo nosí domů víc peněz, takže taky chodí z práce později a veškerá starost o děti je na Heleně.

Helena si v poslední době trochu polepšila s prací, víc ji baví, víc ji naplňuje, víc jí dává smysl, ale má v ní toho hodně a po ní taky hodně, takže si ji vlastně ani nedokáže užít – a jak tak lítá z místa na místo, od povinnosti k povinnosti, nedokáže si užít ani nic jiného. Když minulý měsíc vyrazili výjimečně s mužem do divadla, v polovině prvního dějství usnula… Kde jsou ty nadějné vyhlídky, kterým věřila v sedmi letech?

Někam postupně zmizely… Zmizelo vědomí, že je možné všechno. Malému ptáčkovi začali přistřihovat křidýlka, aby nelítal moc vysoko a moc daleko. Malou odvážnou ovečku začali strašit vlkem. Malá Helenka začala postupně rozum brát a opouštět svoje sny…

Venku znovu zatroubí to protivné auto a to Helenu zároveň naštve a zároveň vyburcuje. Čeká mne další nový rok, říká si polohlasem. To je další šance. Můžu buď v této kleci umřít, anebo z ní najít cestu ven. A já… Já si volím to druhé!

* * *

Příběh Heleny je tak trochu příběhem každé z nás. Každé z nás v životě mnohokrát přistřihli křídla – a mnohokrát jsme si je přistřihly i my samy. Ale co bylo, je minulost – a budoucnost může být úplně jiná. A není přitom nutné čekat na nový rok, abychom začaly se změnami. Začít je možné každý den, kdy konečně pochopíme a prozřeme a rozhodneme se svůj život začít měnit.

Na této cestě je skvělé mít průvodce… A já pro vás mám tip na dvě takové ženy, které už tímto procesem prošly a nyní pomáhají dalším ženám. Stanka Sobolová a Zuzka Koščová.

Stanka se Zuzkou právě teď spouštějí druhý ročník svého online programu Tajemství ženské prosperity. Loni jím prošlo téměř 100 žen – a já jsem měla některé z nich možnost poznat osobně a mluvit s nimi o jejich proměně. Některé se pustily na cestu vlastního podnikání. Některé z nich zůstaly na svém pracovišti, ale začaly tam dělat to, co cítí, že je jejich poslání – a ono se jim to najednou začalo dařit, přestože jsou třeba na půdě jen málo pružných státních institucí nebo korporátů. Navíc: Mají víc času na svoje blízké – a hlavně na sebe. Možná to za ten rok ještě není dokonalé, ale pocit ptáčka s přistřiženými křídly lapeného v kleci zmizel. Začínají znovu sílit pocity naděje, radosti, očekávání příjemných překvapení, které nám život může přinášet, když se tomu otevřeme

Chcete to taky? Máte možnost se přidat na této cestě ke dvěma skvělým průvodkyním a mnoha dalším ženám, právě teď.

Pokud se chcete o Tajemství ženské prosperity dozvědět víc, podívejte se na tuto stránku.

 

ŽIJTE (s) CYKLEM A PLŇTE SI SVÉ SNY!

 

Líbí se vám tento článek? Sdílejte ho dále:


Novinky, akce, inspirativní články...

Naší vášní ve firmě Cyklická žena, s.r.o. je pro vás neustále chystat nové produkty a inspirace z oblasti cykličnosti i vědomého života. Zajímají vás tato témata a chcete zůstat v obraze? Zadejte svůj e-mail – a naše inspirace je vaše. A když toho budete mít dost, vždycky se můžete jedním kliknutím odhlásit. :-) Vaše osobní data hlídáme jako ostříž (jak to děláme, se dočtete tady).

… každou neděli ve vaší e-mailové schránce!

1 Komentář

Napište komentář

* Povinné údaje