3 věty, které vám změní život

text © 2021 Dana-Sofie Šlancarová, dana-sofie.cz / foto © pixabay a unsplash

Chcete znát 3 věty, které vám změní život?!Pokud znáte třeba Joea Dispenzu, Gregga Bradena, Bruce Liptona, Lynne McTaggart nebo Esther Hicks a Abrahama, dobře víte, že váš život ovlivňuje ze všeho nejvíc to, na co myslíte a jaké myšlenky (nejčastěji) vysíláte – a mnohem mnohem méně to, co reálně děláte. Myšlenka je totiž vibrace. Neviditelný otisk, který vysíláte Vesmíru – no a Vesmír vám pak na základě tohoto vašeho „energetického podpisu“ posílá to, co po něm chcete.

(Pro podrobnější vysvětlení mrkněte sem a potom sem.)

Vaše myšlenky ovlivňují váš život
víc než vaše činy!

Průser je, že tím, že naše myšlenky jsou neviditelné a často i neslyšitelné a celkově špatně postřehnutelné jinými částmi naší mysli, tak velmi často zcela nevědomě vysíláme, co nechceme – a kvůli tomu taky dostáváme, co nechceme. Důsledkem toho je i to, že když myslíme na to, že nechceme, aby se nějaká stala nějaká nepříjemná situace, ve skutečnosti si ji tím přitahujeme, protože už jen tím, že na ni lehce pomyslíme, ji už v duchu vidíme, jak se děje, věnujeme jí pozornost a vytváříme její energetický otisk v naší realitě.

Navíc si taky často myslíme, že myšlenky jsme my a že je nemůžeme změnit. Já jsem třeba velmi dlouhou dobu v životě žila v upřímném přesvědčení, že když mi přijde negativní emoce a negativní myšlenka, že je to něco „reálného“, co musím brát vážně a něco s ní nějak udělat. A čím víc jsem s tou negativní emocí a negativní myšlenkou něco dělala, tím víc se na ni balily podobné negativní další a z komára se stával nejen velbloud, ale mamut a někdy i Godzilla.

Naše myšlenky, to nejsme my
a můžeme je měnit a dokonce zcela ignorovat!

Chci vám tedy říct, abyste na svoje myšlenky začali nahlížet trochu jinak.

Za prvé tak, že na nich záleží. Není to sice tak, že jedna špatná myšlenka vám ihned přitáhne nějakou špatnou věc, to by jich muselo být mnohem víc a museli byste je myslet delší a dlouhou dobu, ale… – spoustu takových (a často vlastně nenápadných) myšlenek už si myslíme, protože jsme je převzali od společnosti, od rodiny, od kamarádů, ve škole či si je uložili v průběhu života na základě vlastních zkušeností. Je to takové jako v tom vtipu: „Dědečku, nelez do té vany, nachladíš se a umřeš!“ – A dědeček vlezl do té vany, nachladil se a umřel…

To je typický příklad noceba, který nám vtloukaly do hlavy naše maminky celé dětství: Nechoď nikdy ven s mokrou hlavou. / Nechoď v dešti. / Pořádně se oblíkej, nebo se nachladíš… Myslely to dobře, ale bohužel nevěděly, co dělají a že nám tím škodí.

Za druhé platí, že myslet na něco, co nechci, v sobě nese to, že si to kvůli tomu spíš přitahuju, a ne obráceně (víc o tom v tomto článku).

Za třetí platí, že myšlenky (nebo emoce) nejsme my. Když nás napadnou (když je pocítíme), můžeme si s nimi udělat, co chceme. Třeba je úplně ignorovat. Anebo, když jsou pozitivní a láskyplné, naopak je rozmnožovat a myslet si (cítit) jich ještě víc.

Je zcela v pořádku naše negativní myšlenky zcela ignorovat,
dokonce je to mnohdy i žádoucí!

A za čtvrté platí, že se můžete naučit pracovat se svými myšlenkami úplně stejně dovedně, jako jste se třeba naučili jezdit na kole, číst a počítat nebo řídit auto. Na začátku to bývá obtížné, když ještě musíte vědomě myslet na to, že jedna noha mačká spojku a druhá noha šlape na plyn nebo na brzdu, a ruce mají ještě další odlišné úkoly jako volant a řadicí páku, ale po pár letech praxe už vůbec nevnímáte, jak to děláte a děláte to zcela automaticky. Stejně tak je to s těmi myšlenkami: na začátku ani nevíte, že si zrovna myslíte myšlenku: „Já su tak blbá, já jsem to zase zvorala“ nebo „Proč se mi pořád musejí dít tak nepříjemné věci?“ nebo „Proč je ten můj chlap ZASE tak protivný?“ (nebo „moje ženská protivná“). Spousta myšlenek je na začátku dobře skrytých a budete je odhalovat postupně: nicméně cvičení a praxe dělá mistra!!!

Naše negativní myšlenky jsou často skryté,
ale můžete se naučit je vidět a odhalovat – a rušit!

No a já mám pro vás dnes 3 skvělé věty, které vám pomohou zbavit se myšlenek, které vás nebaví, které vám kazí život, které vám přitahují, co nechcete:

 

1) TO JE STARÁ MYŠLENKA

Když jsem začala pracovat a meditovat podle Joea Dispenzy, v jednu chvíli jsem měla pocit, že mám jenom samé negativní průserové myšlenky. Naučila jsem se jich velmi rychle a efektivně zbavovat tak, že si jednoduše řeknu: „Aha! Takovou mám myšlenku, fajn. Ale to je stará myšlenka – a děkuji, už ji nechci!“ A víc už se tím nezabývám. „To je stará myšlenka“ je takovou mou mantrou, která funguje skvěle.

 

2) ANEBO TAKY NE!

Když si v tom mraze půjdeš zaběhat, bude tě bolet v krkuDruhou variantou, když mě napadne zase nějaká taková myšlenka typu: „Ale když teď sežereš všechen ten výborný vánoční bramborový salát, bude tě bolet břicho“ nebo „Když si v tom mraze půjdeš zaběhat, bude tě bolet v krku“, tak si prostě řeknu: „Anebo taky ne!“ A tím to hasne, tím je to vyřešeno, negativní scénář už se neděje.

U bodu 1) a 2) je důležité ještě mít ze jména ze začátku na mysli, že ty negativní myšlenky a emoce se vám tam budou pořád cpát. Ale když vytrváte a budete si pořád opakovat „to je stará myšlenka“, anebo „anebo taky ne!“, začne to fungovat opravdu jako odpuzovač na hmyz po první myšlence se ty ostatní už ztratí a víc k vám neproniknou.

 

3) K ČEMU BY TO MOHLO BÝT DOBRÉ?

Tuto poslední větu hodně používám v situacích, kdy nám pocit, že se mi něco nelíbí, že je něco špatně. Zastavím se a uvědomím si, že v tomto vtělení nemám schopnost 100% jasnovidnosti a vševědoucnosti a zeptám se: „K čemu by to, co se teď děje, mohlo být dobré?“

Někdy mě něco napadne, jindy ne, ale většinou se uklidním a situace se díky tomu začne vyvíjet zcela jinak, mnohem lépe. Dám vám konkrétní dva příklady z nedávné doby, které se mi staly: Byla jsem domluvená s kolegyní, že se potkáme v 15.30. Těsně předtím mi volá, že to nestíhá a prosí odklad o 30 minut. Nejdřív jsem byla naštvaná, protože už jsem byla skoro na cestě, ale pak jsem usedla k počítači a začala něco dodělávat, když tu mi přišla nečekaně zpráva, která mi ušetřila mnoho práce, energie a peněz. Kdybych doma nezůstala, nedostala bych ji a udělala spoustu věcí zbytečně. V duchu jsem se pak kolegyni velmi omlouvala, že jsem na ni byla vnitřně protivná. Nebylo to o ní, bylo to pro mne!

Hledejte v situacích, které se zdají být pro vás nepříznivé,
skryté požehnáníO týden později jsem šla do obchodu shánět rámečky na fotky, ale sehnala jsem místo tří jenom jeden. I když se mi už nikam nechtělo, zašla jsem ještě do jiného obchodu, kde se mi podařilo sehnat úplně super vánoční dárek, po kterém jsem dlouho pásla a nemohla ho sehnat.

A takovýchto situací si začnete všímat víc a víc a uvidíte že Vesmír vám vždycky jde na ruku a vždycky vám dodává ještě lepší řešení, i když se to na první pohled tak nemusí zdát.

Hledejte v situacích, které se zdají být pro vás nepříznivé,
skryté požehnání…

 

4) METODA ŤUKÁNÍ

No a tohle není věta, ale je to velmi mocná technika, která vám pomůže dostat ty negativní myšlenky, přesvědčení a emoce z hlubších úrovní vaší psýché. Více se o ní dozvíte v tomto blogovém článku nebo v této knize.

 

Vaše myšlenky, to nejste vy. Naučte se s nimi pracovat, naučte se ignorovat ty špatné a posilovat ty dobré – a váš život se záhy změní!

 


 

No a jestli o tom chcete vědět ještě víc,
tak vám vřele doporučuju svůj nový kurz přesně na toto téma…

Jmenuje se
Vychytávky pro život: Tipy, triky a osvědčené metody,
jak si doopravdy zhmotnit svůj vysněný život
(a proč vám to dřív nefungovalo)!

Čerstvá novinka z mé autorské dílny, ve které jsem zúročila všechny zkušenosti z průvodcování v českých verzích kurzů Joea Dispenzy, a taky ze své praxe!

online kurz Vychytávky pro život

Dozvíte se, jaké jsou ještě další ingredience úspěšného zhmotňování – a co vám v kurzech a knihách o zákonu přitažlivosti neřekli nebo zatajili!

Tento kurz vás naučí všechno podstatné, co musíte udělat, abyste si svá přání konečně zhmotnili, a ukáže vám, proč vám to dřív nefungovalo.

A pozor, kurz není vůbec ezo: všechno je logické, racionální a velmi praktické!

Přejít na stránku kurzu…

 

ŽIJTE (s) CYKLEM A UŽÍVEJTE SI ŽIVOT!

 

Líbí se vám tento článek? Sdílejte ho dále:


Novinky, akce, inspirativní články...

Naší vášní ve firmě Cyklická žena, s.r.o. je pro vás neustále chystat nové produkty a inspirace z oblasti cykličnosti i vědomého života. Zajímají vás tato témata a chcete zůstat v obraze? Zadejte svůj e-mail – a naše inspirace je vaše. A když toho budete mít dost, vždycky se můžete jedním kliknutím odhlásit. :-) Vaše osobní data hlídáme jako ostříž (jak to děláme, se dočtete tady).

… každou neděli ve vaší e-mailové schránce!

Napište komentář

* Povinné údaje