Vysoká škola cyklická

text © 2019 Dana-Sofie Šlancarová, dana-sofie.cz / foto © pixabay.com

Jestli čtete tento text, nejspíš už doma máte nějakou cyklickou knihu nebo magnet nebo tak – ale máte opravdu přehled o tom, co všechno cyklického už je na trhu a co vám může sloužit, vzdělat vás v tomto oboru ještě víc, nebo jenom a prostě potěšit?!

Cyklické knihy a magnety

Zde je stručný přehled všech skvělých cyklických produktů
z našeho e-shopu:

Cyklická žena1) ZÁKLADNÍ CYKLICKÁ KNIHA. Miranda Gray: Cyklická žena – základní kniha, která by neměla chybět v knihovničce žádné ženy. Přehledný, pragmatický, ale zároveň podrobný úvod do 4 cyklických fází doplněný detailním popisem jednotlivých dní vašeho 28denního cyklu, kterým se můžete inspirovat, pokud své proměny ještě dobře neznáte. Pokud s cykličností začínáte, berte tuto knihu, nicméně kniha je vhodná i pro ty z vás, kdo chcete jít do hloubky hezky den za dnem – a dokonce je určena i pro ženy po menopauze, které vědí, že sice zmizela menstruace, ale cyklické proměny jim zůstaly!

Malá velká cyklická dívka Sára2) CYKLIČNOST PRO DÍVKY A RODIČE. Dana-Sofie Šlancarová: Malá velká cyklická dívka Sára. Kniha o cykličnosti, která je určena pro dospívající dívky a taky jejich rodiče. Je to konečně cool cyklický příběh z dnešní doby, který baví číst obě generace! Kniha zodpovídá řadu zásadních otázek, které si dospívající dívka může klást: Co se to se mnou teď děje? Proč a jak se mění moje tělo? Proč jsem najednou náladová? Jak bude vypadat moje první menstruace? Co je to ta antikoncepce? Co si mám myslet o hormonálních pilulkách? Čím se od sebe liší ty 4 cyklické fáze? Jaká v nich jsem a jak je můžu využít, třeba ve škole? Knihu můžou použít i rodiče jako netradiční a odlehčený návod, jak dceři předat všechny podstatné informace o cykličnosti, menstruaci, sexualitě i antikoncepci!

Návod na ženy3) CYKLIČNOST PRO MUŽE I ŽENY. Dana-Sofie Šlancarová a Erik Hutter: Návod na ženy – druhá základní kniha, která by neměla chybět v žádné knihovničce, a to ani mužské! Kniha je určena pro muže i pro ženy a vtipnou a velmi přehlednou formou vás seznámí se všemi 4 cyklickými fázemi, s tím, jak se ženou komunikovat ve všech jejích fázích, jak ji naladit na milování ve všech fázích, jak si poradit s antikoncepcí – a taky vám prozradí, jak žijí cykličtí muži;-) Tuhle knihu ocení jak ženy, protože jim osvětlí jejich fungování a pomůže jim o jejich proměnách komunikovat s muži, tak muži, protože je logická, stručná, jasná, návodná a plná obrázků a komiksových ilustrací. Navíc v ní obě pohlaví najdou spoustu informací, jak využít cyklické znalosti nejen v partnerství, ale i v zaměstnání!

cyklické magnety4) PRAKTICKÁ POMŮCKA NA LEDNIČKU. Cyklické magnety – ty asi nemusím ani představovat. Máme je i) v něžné ženské kulaté variantě; ii) v textově obsažnější hranaté mužské variantě; iii) a nově taky v kytičkové variantě pro děti, aby věděly, jaká je kdy jejich cyklická máma: kdy jim dovolí být na kompu a na sítích, a kdy je naopak bude prudit, ať si uklidí v pokojíčku. Magnety se dají dát doma na ledničku a otáčet podle aktuální fáze (nebo klidně v práci na pracovní stůl) – a je všem jasno a je klid! Navíc je máme i ve slovenské, anglické, německé, francouzské a španělské verzi. Žena v kostce na ledničku aneb praktická cyklická pomůcka pro všechny členy rodiny!

Cyklická mapa5) POZNEJTE SVŮJ CYKLUS! Cyklická mapa – přečetly jste Cyklickou ženu nebo Návod na ženy, ale váš vlastní cyklus vám pořád trochu uniká? Právě proto vznikla Cyklická mapa, se kterou můžete na denní bázi sledovat své vlastní proměny během měsíce – stačí tomu věnovat pět minut denně a za dva tři měsíce si můžete plánovat své osobní i pracovní aktivity mnohem přesněji i podle svého cyklu, protože prostě budete vědět, kdy je na co ten nejlepší čas! Chcete-li poznat jedinečnost svého cyklu, berte Cyklickou mapu. Mapa je vhodná jak pro ženy, tak pro dívky, tak pro ženy v menopauze.

7 návyků efektivní Cyklické ženy6) TIME MANAGEMENT PRO ŽENY. Dana-Sofie Šlancarová: 7 návyků efektivní Cyklické ženypřečetly jste řadu knih o time managementu a něco vám na nich nesedí? Prostě vám to nefunguje? Proč je to tak? Ta odpověď je, že většinu z nich psali muži, a nevzali proto do úvahy pravidelné proměny ženských hormonů. V této knize jdeme ještě hlouběji než v Cyklické ženě a vysvětlujeme si třeba to, proč správné cyklické ženy odpočívají, kdykoli to potřebují a chtějí, proč svobodně pláčou, proč se nestydí za svou premenstruační fázi a její projevy nebo proč nejsou otroky svého to-do listu! Ženský time management je jiný než ten chlapský! E-kniha pro ženy.

 

Rudý měsíc7) CYKLUS, RITUÁLY, ARCHETYPY. Miranda Gray: Rudý měsíc – tato kniha ilustrovaná samotnou Mirandou je zároveň její první knihou na téma 4 ženských fází, napsanou z pohledu ženských archetypů. Je plná inspirujících příběhů, rituálů a praktických cvičení a ukáže vám, že váš menstruační cyklus je ve skutečnosti zdrojem vašich tvůrčích, spirituálních, sexuálních, emočních i fyzických sil! Vhodná i pro ženy v menopauze.

Poselství pro ženskou duši8) MOJE SRDCOVKA:-) Miranda Gray: Poselství pro ženskou duši – pokud v cykličnosti jedete už nějakou chvíli, asi jste si všimly, že i vaše napojení na vaše ženství / Vesmír / Boha / Bohyni / vaši duši / vaše vnitřní se proměňuje podle vašich fází. Jak si ho tedy udržet každý den? S tím vám jednoznačně pomohou Mirandina laskavá a něžně ženská poselství pro všechny 4 fáze vašeho cyklu. Funguje to jako takové karty ve formě knihy: prostě si nalistujete, ve které fázi jste a buď čtete poselství jedno za druhým, nebo si vybíráte náhodně. Tato kniha bude hladit vaši ženskou duši ve všech vašich fázích a nedovolí vám na vaše ženství nikdy zapomenout!

Probuzení ženské energie9) JAK BÝT ŽENOU V MUŽSKÉM SVĚTĚ? Miranda Gray: Probuzení ženské energie – ptáte se někdy, jak můžete zůstat skutečně ženská ve světě, který je tolik mužský? A možná hledáte i nějaké návody, tipy a praktická cvičení či rituály? Tady jsou! Tahle Mirandina zatím poslední kniha vám pomůže obnovit vaše spojení s vaším autentickým ženstvím. Vychází z její práce, kterou dělá v posledních letech, zejména v rámci jejích celosvětových aktivit nazvaných „Požehnání ženského lůna“, a obsahuje opravdu řadu aktivit, které můžete začít prakticky aplikovat ve svém životě. Pokud jste přečetly od Mirandy všechno, nenechte si ujít ani tuto její knihu!

Moje rudá knížka8) KNIHA O MENSTRUACI, U KTERÉ SE BUDETE CHECHTAT! Lenka Blažejová: Moje rudá knížka – Může být menstruace zajímavá? Inspirativní? Nebo dokonce vtipná? Grafička a výtvarnice Lenka Blažejová věří, že ano – a proto napsala a nakreslila obrázkovou knihu o menstruaci plnou humoru, ale i zásadních věcí spojených s tématem menstruace. Zjistíte v ní například, kdo byl praotec vložek, kdy přišla lepicí revoluce, jak je to s menstruačními kalíšky, nebo jak nejlépe menstruaci praktikovat. Kniha je opět vhodná pro celou rodinu a budete se u ní královsky bavit!

aroma oleje Žena v cyklech10) CYKLICKÉ VŮNĚ. Ra-duše Kudrnová: Aroma oleje Žena v cyklech – rozšířili jsme náš sortiment a oblíbené olejíčky už pro vás máme, ať jste ještě dívka před první menarché, žena cyklická nebo žena v menopauze! Jsou to skvělé olejíčky, které harmonizují prožívání všech vašich fází (ať už jde o fáze měsíční či životní). Řada žen udává, že jim pomohly i s bolestivou ovulací, nepříjemnou menstruací a náladovostí v PM fázi. Mnoho žen kupuju olejíček Menarché pro svou dceru v období první menstruace a její rituál Menarché. Najděte pohodu a úlevu ve všech fázích měsíce i života! Svůj olejíček si vyberete v každém věku.

To fakt musím mít!

 

Požehnání, ne prokletí12) PRO MÁMY DOSPÍVAJÍCÍCH DÍVEK. Jane Bennett: Požehnání, ne prokletí – téhle knize říkám moderní Děvčátka, na slovíčko. Požehnání, ne prokletí je velmi praktickou knihou, která vám a vaší dceři poskytne věcné informace o první menstruaci, jež naší generaci tolik chyběly. Jane Bennett, známá australská lektorka kurzů pro dospívající dívky a propagátorka přirozených metod antikoncepce, podává vše velmi citlivě a s úctou k tomuto úžasnému přechodovému období. Umožníte-li své dceři pochopit, že menstruace je požehnání, a ne prokletí, předáte jí dar nevyčíslitelné hodnoty a umožníte jí se stát skutečnou ženou!

Rozkvétající žena 13) POHÁDKOVÝ PŘÍBĚH O PRVNÍ MENSTRUACI PRO DĚTI. Mary Dillonová: Rozkvétající žena – kniha o první menstruaci, kterou můžete číst dětem bez ohledu na pohlaví klidně od 4–5 let a citlivě tak zejména dcery připravovat na to, co je čeká – a že je krásné být ženou! Je to příběh dívky Kory, která se kamarádí s delfínem, když najednou přijde první menstruace. Její máma a 4 moudré ženy jejího kmene jí chystají překrásný rituál na oslavu přechodu z dívky v ženu… Pohádková kniha o menstruačním cyklu pro vaše holky i kluky – a najdete v ní i inspiraci pro rituál menarché!

Sedm posvátných fází menarché14) PSYCHOLOGICKY O PRVNÍ MENSTRUACI PRO RODIČE. Kristi Meisenbach Boylanová: Sedm posvátných fází menarché – tuto knihu doporučuju všem maminkám i tatínkům, pokud chtějí dobře porozumět tomu, co se děje v jejich dospívající dceři – a stejně tak vřele ji doporučuju i maminkám samotným, pokud potřebují vyléčit to, že jim v době jejich dospívání nerozuměli jejich vlastní rodiče. Pochopte svou dospívající dceru i vaše rodiče v době vašeho dospívání!

Deník mámy a dcery15) SUPER SDÍLENÍ PRO MÁMY A DCERY VŠEHO VĚKU. Lucie Harnošová: Deník mámy a dcery – velmi poučná kniha pro dívky v období první menstruace i pro jejich maminky! Je o všem zásadním, co se týká ženství, menstruace, rituálů a osobního rozvoje, a navíc si do ní můžete psát svůj vlastní příběh a vzájemně sdílet své zážitky a radosti! Je to opravdu deník, který zve k doplňování, hraní si, zkoušení, malování, přemýšlení, povídání a trávení úžasného času spolu. Je určen pro ženy od 7 do 99 let – a pokud dceru nemáte, můžete ho sdílet i se svou maminkou, babičkou, sestrou, tetou či jinou blízkou ženou! Vybudujte si se svou dcerou ještě bližší vztah!

Život bez hormonální antikoncepce16) VŠE O ANTIKONCEPCI! Adéla Nováková: Život bez hormonální antikoncepce – k cyklu patří i antikoncepce. Jak na ni? Jít to hormonů, nebo raději ne? Přečtěte si příběhy žen, které hormonální antikoncepci zkusily – i rady odbornic na toto téma. Mimochodem, víte, že HA tlumí ženskost ženy a potlačuje i její chuť do života a na sex?

Jdu si doplnit svou
cyklickou knihovničku!

 

ŽIJTE (s) CYKLEM KAŽDÝ DEN!

 

Líbí se vám tento článek? Sdílejte ho dále:


Novinky, akce, inspirativní články...

Naší vášní ve firmě Cyklická žena, s.r.o. je pro vás neustále chystat nové produkty a inspirace z oblasti cykličnosti i vědomého života. Zajímají vás tato témata a chcete zůstat v obraze? Zadejte svůj e-mail – a naše inspirace je vaše. A když toho budete mít dost, vždycky se můžete jedním kliknutím odhlásit. :-) Vaše osobní data hlídáme jako ostříž (jak to děláme, se dočtete tady).

… každou neděli ve vaší e-mailové schránce!

Napište komentář

* Povinné údaje