Behind the scenes 1: Vědomý business, aneb jak to celé začalo

text © 2018 Dana-Sofie Šlancarová, dana-sofie.cz / foto © archiv nakladatelství OSULE

Píše se rok 2010. Dokončujeme s Terezou Kalinovou překlad knihy Vědomý business. Zbývá 6 týdnů do dne, kdy přijede sám autor, Fred Kofman, knihu pokřtít, když nám nakladatel řekne, že s vydáním nepočítá. Ouvej…

Asi dva týdny jsou velmi krušné, ale nakonec najdeme řešení. Knihu nakonec díky Tereze vydává renomované nakladatelství Portál, protože je kniha prostě nadchne. A když se já setkám osobně s Fredem, dá mi do ruky vlastnohlasně namluvené audiozpracování této své revoluční knihy. Poslechnu si ho a už mě to nepustí.

Tři měsíce na to mám založenou firmu, za pět měsíců přeloženo od Jirky Lněničky, za půl roku po kupě celý natáčecí tým a v lednu 2011 začínáme jezdit z Budějovic přes celou republiku až do Frýdlantu v Čechách.

David Jan Žák

Iva Aliana Bendová

Ty krušné chvilky jsou, když například na únorové natáčení přijde typická liberecká sněhová kalamita. Tu noc, kdy to krosíme s týmem dolů do Frýdlantu mezi závějemi vysokými dva metry, jsou s námi všichni andělé strážní…

Ukazuje se taky, že nadšení je jedna věc, ale udělat odpovídající rozpočet, sehnat investory a naučit se slyšet, když to mí herci neříkají tak, jak bych si to představovala, je věc dost jiná. Naštěstí spolupracuju se skutečnými profíky, díky kterým se všechno velmi rychle naučím.

A pak, ještě dřív než do roka a do dne, je audiokniha na světě…

Jiří Lněnička

Radek Michalko

A když se na to dívám zpětně, vidím najednou všechny ty dary, které jsem v době, kdy audiokniha vznikala, vůbec neviděla:

  • Založit firmu bylo pro mne v té době nemyslitelné, protože jsem vůbec netušila, jak na to, a hlavně jsem neměla kapitál. A přesto se Vesmír spojil a během měsíce se vše událo, aniž bych se v tom musela nějak příliš angažovat. Poznatek: Máte-li silný záměr, tak i když nevíte, jak na to, Vesmír vám pošle ty správné lidi a zdroje!

  • V té době jsem už věděla, jak na vydávání tištěných knih, ale dělat audioknihu pro mě bylo úplně nové a neosahané. Dala jsem na intuici a našla skvělé lidi, kteří knihu namluvili, i studio Fonografik, kde jsem se leccos naučila o zpracovávání zvukových záznamů. Díky, Aliano, Davide a Radku! Poznatek: Máte-li nadšení a posloucháte-li intuici, dopadne to skvěle!

  • Rozpočet jsem tehdy nespočetla dobře. Jako začátečník jsem měla tendenci podceňovat některé náklady. Dnes se na to dívám jako na největší a nejlepší školu. Díky tomu jsem pak velmi dobře věděla, na co si dát příště pozor, co nepodcenit, co raději nadsadit… Poznatek: Ty největší chyby, které uděláte, jsou pro vás také největším přínosem, pokud se z nich poučíte a vnímáte je pozitivně.

David Jan Žák a studio Fonografik

Radek Michalko a studio Fonografik

Tím to tedy všechno začalo, audioknihou Vědomý business

 

ŽIJTE (s) CYKLEM I V BUSINESSU!

 

Líbí se vám tento článek? Sdílejte ho dále:


Novinky, akce, inspirativní články...

Naší vášní ve firmě Vědomý svět s.r.o. je pro vás neustále chystat nové produkty a inspirace z oblasti cykličnosti i vědomého života. Zajímají vás tato témata a chcete zůstat v obraze? Zadejte svůj e-mail – a naše inspirace je vaše. A když toho budete mít dost, vždycky se můžete jedním kliknutím odhlásit. :-) Vaše osobní data hlídáme jako ostříž (jak to děláme, se dočtete tady).

… každou neděli ve vaší e-mailové schránce!

Napište komentář

* Povinné údaje