Tomas van Zavrel – Mou vášní je Ježíš

text © 2017 Dana-Sofie Šlancarová, dana-sofie.cz / foto © archiv Cest vášně

Při natáčení tohoto dílu jsme se opravdu hurónsky nasmáli – a přitom jsme natáčeli na docela „vážném“ místě – na římskokatolické faře v Hluboké nad Vltavou.

Otec Tomas je velmi osobitá persona… Jeho plné jméno zní Tomas van Zavrel – a kde se tam vzalo to „van“, to vám v tomto dalším díle Cest vášně jeho protagonista také prozradí.

Byly doby, kdy se jmenoval prozaicky Tomáš Zavřel, a byly doby, kdy nežil v Čechách. Byly doby, kdy mu rodiče zakazovali, aby se stal katolickým knězem, a tak vystudoval práva a začal podnikat a vrátil se do Čech a byl velmi úspěšný…

Ale přesto mu něco zásadního v životě chybělo.

A tak hledal – až našel. Dnes působí jako římskokatolický kněz, ale přitom v sobě nezapře ani byznysmena, ani šoumena. ;-)

O tom, jak být šťastný i bez trávy, jak s ním měl Bůh velmi velkou trpělivost a jaké trable mají faráři s praním prádla, o tom všem a mnohém dalším ve třetím díle 3. ročníku Cest vášně, nazvaném:

Tomas van Zavrel – Mou vášní je Ježíš

Video si spustíte kliknutím na obrázek nebo na tento link.

 

Co jsou Cesty vášně?

Cesty vášně jsou příběhy lidí, kteří dokázali najít odvahu vydat se za tím, co je v životě nejvíc naplňuje a baví. Kteří pochopili, že je to jejich bytostné právo být šťastní a spokojení, žít úžasný život a dělat skvělou práci, ve které se realizují. Kteří dokázali překonat počáteční obtíže a přestali mít panickou hrůzu z budoucích výzev, jež přináší vykročení za hranice „obyčejného, normálního života“.

Jsou to ale lidé úplně stejní jako vy. Mají děti, platí účty a žijí třeba v paneláku. Cesty vášně nevedou totiž jen po zahraničních plážích a rozhodně nezačínají bohatým strýčkem v Americe. Cesty vášně začínají u každého jednotlivého člověka, který si řekne: „Už dost! Už nechci jít proti sobě, být v zaměstnání, které mě nebaví, jen kvůli vydělávání peněz. Chci dělat to, co mě doopravdy baví. Vím, že to bude něco stát a cesta nebude lehká. Ale už nemůžu dál žít ten život, který jsem doposud žila. Chci být sama sebou, chci ctít sama sebe, chci jít za voláním své duše po tom, abych se realizovala, se všemi těmi talenty, které mi byly dány.“

 

Další díly videoseriálu Cest vášně najdete tady u nás,
na blogu Cyklické ženy®.

 

ŽIJTE (s) CYKLEM A S VÁŠNÍ! :-)

 

Líbí se vám tento článek? Sdílejte ho dále:


Novinky, akce, inspirativní články...

Naší vášní ve firmě Cyklická žena, s.r.o. je pro vás neustále chystat nové produkty a inspirace z oblasti cykličnosti i vědomého života. Zajímají vás tato témata a chcete zůstat v obraze? Zadejte svůj e-mail – a naše inspirace je vaše. A když toho budete mít dost, vždycky se můžete jedním kliknutím odhlásit. :-) Vaše osobní data hlídáme jako ostříž (jak to děláme, se dočtete tady).

… každou neděli ve vaší e-mailové schránce!

Napište komentář

* Povinné údaje