Proč řvát na děti a žrát čokoládu

text © 2018 Dana-Sofie Šlancarová, dana-sofie.cz / foto © pixabay.com

Možná čtete blog Cyklické ženy® pravidelně, a tak vás někdy napadá, kde beru inspiraci pro svoje články. Abych pravdu řekla – tato otázka mě taky často napadá, protože mě naprosto fascinuje, kolik inspirace mi neustále chodí, a zejména v premenstruační fázi. :-)

Nicméně zdroje mé inspirace jsou různé a jedním – a to celkem zásadním a vášnivě oblíbeným – z nich jsou sny.

Napadlo vás, že můžete čerpat inspiraci ze svých snů?

Možná znáte příběh vzniku šicího stroje. Říká se, že vynálezce šicího stroje Elias Howe pořád nemohl přijít na to, jak udělat na stroji jehlu, aby správně šila a dokázala pracovat i se spodní nití. Jednoho dne se mu však zdál poměrně hrůzostrašný sen o nějakých nepřátelských domorodcích, kteří ho chytili a vařili ve velkém hrnci zaživa. Přitom do něj píchali krátkými oštěpy – které měly otvor jako dnes jehla u šicího stroje. ;-)

Jo, přesně takto to může být. Takto jednoduché. Máte problém – a necháte si řešení přijít ve snu.

Podobný příběh mi vyprávěl i můj kamarád, který je jinak velmi pragmatický a racionální. Kdysi na vysoké dostal za úkol napsat nějakou práci na chemické procesy probíhající při výrobě cukru. Jenže mu tam pořád neseděl jeden chemický vzorec. Trápil se s tím strašně dlouho, až jednoho dne šel spát – a ve snu uviděl řešení.

Jo, přesně tohle se může stát i vám. Máte problém – a necháte si řešení přijít ve snu.

Podobné příběhy se vyprávějí i o Albertu Einsteinovi a dalších lidech, kteří objevili něco, co tu na Zemi doposud nebylo.

Jak je to možné? Jednoduše. Já věřím, že ve skutečnosti má naše mysl přístup ke všemu vědění nejen světa, ale i Vesmíru, jen z nějakého důvodu nám toto vědění není „běžně dostupné“. Z hlediska biologie by se to taky dalo popsat tak, že náš mozek běžně běží na určité frekvenci, která způsobuje, že vnímáme svět jen omezeně a dokážeme jen omezeně využívat svou plnou mozkovou kapacitu.

Dnes jsou však už popsané určité stavy mozku, ve kterých má naše mysl přístup ještě k jiným úrovním vědomí a vědění. Do těchto stavů se můžeme dostávat například při meditaci, vlivem drog, ale nejčastěji a to každý z nás – ve spánku. (Jo a vlastně ještě jedna nebo dvě možnosti jsou – do hladiny alfa se dostáváme například na záchodě, když se uvolníme, abychom mohli vypustit, co je třeba, nebo ve sprše – proto nás na těchto místech taky napadá nejvíc skvělých nápadů!)

Když máte problém, zkuste si nechat přijít jeho řešení ve snu!

Já to ze svých zkušeností vnímám tak, že zatímco v běžném bdělém stavu jsme jako panáčci nakreslení tužkou na papír, tedy 2D, ve spánku jsme napojeni na reality mnohem větší, říkám tomu 16D, protože je to opravdu svět, ve kterém je několikanásobně více rozměrů, než jen 2D nebo 3D. A z této reality se můžeme naučit tahat zásadní informace pro náš život – i pro naše pracovní projekty!

Práce se sny chce trochu praxe, abyste si dokázali sny lépe pamatovat, rozumět tomu, co znamenají symboly v nich obsažené, a dokázali je interpretovat – ale není to nic, co by nedokázal kdokoli z vás.

A hned poté z nich můžete čerpat inspiraci, jako Howe, Einstein, mistr paměťových tréninků Jim Kwik, můj kamarád Petr nebo já.

Ale možná vás taky zajímá, proč se dnešní článek jmenuje „Proč řvát na děti a žrát čokoládu“. Ten důvod je jednoduchý. Zdál se mi o tom sen. :-)

Zdálo se mi o tom, že chystám cyklický kurz a přemýšlím o tom, co ženy nejvíc trápí. A přišla mi odpověď: Třeba to, že křičí na děti a pak je to mrzí, ale nedokážou si pomoct, a v určitých fázích měsíce mají nekontrolovatelnou chuť na sladké.

Když jsem se probudila, hned jsem si to zapsala, protože moje podvědomí mi opravdu sdělilo velmi zásadní věc. Ano, toto je totiž téma, které řeším na každém, každičkém cyklickém kurzu a při většině konzultací. Ženy mi říkají: „Dávám si vinu za to, že jsem protivná. Že křičím na děti. Že jsem nepříjemná na svého muže. A někdy to slíznou i kolegové v práci a dokonce i klienti.“ A jiné ženy se mi zase svěřují: „Snažím se jíst zdravě, držet dietu, hlídat si jídlo, ale pak mě to přepadne – a já sežeru všechno sladké, co mi přijde pod ruku. Klidně celou tabulku čokolády, anebo musím do cukrárny na dort. A pak si to vyčítám a je mi blbě – a jdu se uklidnit zase kusem čokolády. Nechci to tak. Co s tím?“

Takže jestli se v některém z výše popsaných případů aspoň trochu poznáváte, mám pro vás dobrou zprávu. Klidně křičte na děti a cpěte se čokoládou!

Víte, že premenstruační fáze v sobě má taky všechny krásy podzimu?

O co tady totiž jde? Jde o to, že tyto dva stavy nejvíce nastávají ve chvíli, kdy jsme my ženy takzvaně PM – přičemž k tomuto stavu mám dvě poznámky: 1) Většinou je to v čase před menstruací, tedy v premenstruační fázi, odtud zkratka PM, nicméně pokud je žena hodně unavená, dlouhodobě ve stresu, děti se střídají s rýmou, angínou a rostoucími zoubky a ona už si nepamatuje, kdy naposledy v kuse spala víc než dvě hodiny, pak se může nacházet ve stavu PM kdykoli a libovolně dlouho, bez ohledu na skutečnou fázi jejího cyklu. 2) Stavy podobné PM mívají i muži, ačkoli nemenstruují, ale nechtějí si to většinou přiznat. ;-)

Ve zkratce je to doba, kdy ženě ubývá vnější, fyzická energie, kterou by mohla směřovat ven, do světa, a doba, kdy významně roste její napojení na podvědomí – ve kterém se ovšem rovněž ukrývají různé nepříjemné věci, které žena nechce nebo aktuálně nedokáže vidět či změnit.

Výsledkem je rostoucí únava, zvýšený pocit zahlcenosti a podrážděnost na různé způsoby. Jsme jako bublající papiňák a běda tomu, kdo pod něj přihodí polínko. A v takovém případě jsou dobré dvě věci: křičet na děti a žrát čokoládu. :-)

Ale abych to uvedla na úplně správnou míru: Nemyslím tím křičet na děti od rána do večera a dělat z nich stresované bytosti, které nám to o generaci později vrátí na vnoučatech. Myslím tím, že když se to stane a my jsme na někoho kolem protivné, nefunguje, že to polkneme, anebo to uděláme a budeme si to vyčítat. To by bylo právě oním příslovečným polínkem pod náš papiňák.

Je v pořádku dostat ven vztek a napětí.

Je v pořádku dostat ven vztek a napětí. Ideálně způsobem, který nikoho nezraňuje a nikomu neubližuje, ale když se nám to prostě někdy nepovede, protože všichni jsme jenom lidi a na andělskou trpělivost zatím jen aspirujeme, tak se nic neděje, protože je po ruce vždy slovíčko „promiň“, třeba spojené s dodatkem „já jsem dneska prostě hodně unavená/podrážděná/zahlcená úkoly“… A pokud jde o dítě nebo o manžela, stojí za to přidat i objetí, aby dotyční věděli, že váš výbuch nemá s jejich osobou až tolik společného.

A on se stane malý zázrak: Když se nebudete snažit ten tlak v sobě držet a když se nebudete obviňovat za následná selhání, že se vám nepodařilo se udržet a neřvat, tak pak podstatná část toho tlaku zmizí. Navždy. Protože tlak je tím větší, čím víc se ho snažíme po-tlačit. A když mu dáme volný prostor, je to jako ufouknutí pouťového balónku – malé puuuf, a nikomu se nic nestane.

A z vlastní zkušenosti i ze zkušenosti ostatních žen vím, že vaše okolí se naučí tyto stavy o to lépe přijímat – a co dřív vyústilo v hádku a málem v rozvod, dnes se tomu po minutě všichni zasmějete: „Jo, zas je tady PM, to přejde.“ Přejde to tím rychleji, čím lépe všichni zúčastnění rozumějí tomu, z čeho to vzniká a že vlastně nejde o nic osobního…

A jak je to s tou zvýšenou chutí na čokoládu nebo na sladké? Velmi podobně. V PM fázi jsou ženy ze všech výše zmíněných i dalších důvodů stažené, napjaté, v energii jangu. A jejich tělo (i duše) se potřebuje uvolnit. Po čem tedy logicky sáhne? Po něčem jinovém, po něčem uvolňujícím – tedy po sladkém.

Je to přirozené.

V PM fázi jsou ženy stažené, napjaté, v energii jangu – a potřebují se uvolnit. Čokoláda je dobrým řešením:-)

Takže když si budete vyčítat, že jste tabulce čokolády zase neodolaly, padne jich za oběť vašim výčitkám mnohem víc. Princip řešení je tedy stejný: v klidu, s láskou a vědomě si tu čokoládu dopřejte. A zase se přihodí podobný zázrak: Když si tu čokoládu dovolíte, najednou zjistíte, že ji vlastně vůbec nepotřebujete sežrat celou – celou velkou tabulku. Bude vám stačit pár kousků a budete mít dost. Říká se, že odříkaného chleba největší krajíc a přesně tak to je. Dovolte si čokoládu nebo kousek dortu, přestaňte si to vyčítat – a najednou zjistíte, že toho sladkého vlastně tolik vůbec nepotřebujete.

A ještě dvě poznámky: 1) Chcete-li něco zdravého a jemného sladkého, co vás v PM fázi příjemně uklidní, vyzkoušejte některé z obilných nebo oříškových mlék: ovesné, rýžové, kokosové nebo mandlové. 2) A jestli máte pocit, že jste zase přibrala dvě kila, vězte, že je to v této fázi normální: v premenstruační fázi tělo zadržuje vodu, a tudíž nabíráme na váze, každý měsíc. S menstruací tato kila zase zmizí. Netrapte se tedy pro to a nevyčítejte si to. S těmi pár kousky čokolády to rozhodně nesouvisí!

Tolik tedy na téma proč řvát na děti a žrát čokoládu – a proč pracovat se svými sny. :-)

 

PS: Jak je možné si sny lépe pamatovat a jak s nimi pracovat, to se detailněji dozvíte v mém e-booku nazvaném Snové krajiny, který si můžete zdarma stáhnout na stránce sneni-a-duse.cz, anebo můžete přijít na některý můj snový kurz nebo si rovnou objednat konzultaci na sofie@cyklickazena.cz. Sny mají sílu – a když jim porozumíte, budou vám skvěle sloužit!


CHCETE SE O SNECH DOZVĚDĚT VÍC?

Přihlaste se do kurzu šamana a vědce v jedné osobě
ALBERTA VILLOLDA

s názvem Odvážné snění:

VÍCE O KURZU:

0) Kurzu předchází skvělý bezplatný webinář, který vám objasní víc!

1) Kurz je nyní dostupný i v českém jazyce (a to v dabingu i s titulky, takže můžete slyšet i Albertův krásný tichý a moudrý hlas).

2) Je plný skvělých meditací, které mají tu sílu vás dovést do nečekaně hlubokých mystických stavů (vyzkoušeno na vlastním těle a mozku).

3) Tyhle meditace jsou krátké (klidně je zvládnete i během plného pracovního dne a s děmi).

4) Není jen o nočních snech, ale zejména o tom, jak si „sněním“, tedy svým myšlením a jetím v zajetých kolejích svých podvědomých negativních vzorců vytváříme svou realitu – a jak je možné přestat žít v „noční můře“ a začít žít život svých snů/sen svého života.

5) Kurz hodně doplňuje to, co říká Joe Dispenza, ale na úplně jiné rovině (takže doporučuju i Dispenzovcům).

6) Obsahuje plno praktických cvičení (která se vám fakt budou líbit, ale nezaberou vám mnoho času).

7) Přinese vám tipy i na to, jak si sny pamatovat a jak si je vykládat a jak začít snít lucidně (tedy se probouzet ve snu a řídit ho).

8) Vysvětlí vám, proč se nám zdají tak divoké sny v poslední době, a co s tím můžeme a můžete udělat.
 
NO A NAVÍC:

9) Já vám budu v kurzu vaším osobním průvodcem (takže se mě budete moci ptát i na vaše vlastní sny).

10) A když mi napíšete, že jste do něj vstoupili přes můj mailing nebo web, dostanete speciální bonus, video, ve kterém vám popíšu ještě další techniky, jak pracovat se svými sny, které Alberto v kurzu nepopisuje!

NEVÁHEJTE:

Cena kurzu je nyní

jen 159 eur

místo 499 eur!

(Jen do 2. 5. 2021!)
 

 
 

ŽIJTE (s) CYKLEM A SNĚTE!

 

Líbí se vám tento článek? Sdílejte ho dále:


Novinky, akce, inspirativní články...

Naší vášní ve firmě Cyklická žena, s.r.o. je pro vás neustále chystat nové produkty a inspirace z oblasti cykličnosti i vědomého života. Zajímají vás tato témata a chcete zůstat v obraze? Zadejte svůj e-mail – a naše inspirace je vaše. A když toho budete mít dost, vždycky se můžete jedním kliknutím odhlásit. :-) Vaše osobní data hlídáme jako ostříž (jak to děláme, se dočtete tady).

… každou neděli ve vaší e-mailové schránce!

Napište komentář

* Povinné údaje