Proč pracovat se sny?

text © 2016 Dana-Sofie Šlancarová, dana-sofie.cz / foto © pixabay.com

(Tento text je úryvkem z e-knihy Snové krajiny: stručný průvodce vašimi sny, kterou si celou můžete stáhnout na této stránce.)
 

Možná zatím ještě nejste skalními snovými fandy a kladete si otázku, proč se vůbec sny zabývat?!

Proč? No protože nejsme jen to, co o sobě víme. V našem vědomí se ukrývá jen zlomek naší osobnosti. Jsme toho mnohem víc a většina našich vnitřních „softwarových nastavení“ je uložena v našem podvědomí. A naše sny představují jedinečný nástroj, jak se svým podvědomím můžeme komunikovat, a to dokonce oběma směry!


Sny jsou skvělým nástrojem
pro komunikaci s naším podvědomím!


Sny nám tak například mohou odhalit, proč se nám v životě pořád dokola opakuje jedna a tatáž situace. Jde totiž o nějaký vzorec, zapsaný v našem podvědomí, který nás v bdělém životě žene k nevědomému a opakovanému chování, jež nám ovšem přináší nechtěné výsledky.

Sny nám můžou ukázat, co je to konkrétně za vzorec, a pomocí přesnění je pak možné tento vzorec změnit, aby nám přestal kazit život! ;-)

 

Na jednom z mých snových kurzů jsme řešili opakující se sen, ve kterém se jedné z účastnic pořád zdálo, že přichází do sálu plného lidí, kde ale pro ni není židle… Když jsme sen pak začali rozebírat, sama přiznala, že se často v životě ocitá v situacích, v nichž se cítí tak, že pro ni není místo – a někdy to má i skutečnou podobu, že přijde na kurz, kde pro ni nezbývá židle.

Jak jsme o tom mluvili dále, vyšlo najevo, že Jolana opravdu často dává přednost druhým a sebe upozaďuje – a ne vždy je to v pořádku. Sny ji upozorňovaly, že i tohle musí být v rovnováze. Dávání přednosti druhým (dětem, partnerovi, zákazníkům) versus dávání přednosti sobě.

Jolana si sen přesnila (tedy: změnila ho podle svých ideálních představ) – ještě tehdy na kurzu.

O pár měsíců později jsem byla svědkem, jak přiběhla na další můj kurz o malinko později – a znovu tam nebylo místo, aby mohla sedět vedle svojí dcery. Něco se ale stalo: jiná z účastnic si okamžitě všimla, co se děje, a uvolnila jí promptně svoje místo.

Jolaně jsem její sen připomněla a pak jsme se společně smály. Tato situace Jolaně potvrdila, že se už posunula a dokáže dát sebe na první místo, nestát v pozadí, říct si o pomoc, a když jí pomoc někdo nabídne, tak ji přijmout (ani to jí dřív moc nešlo, raději zůstávala v pozici oběti, na kterou nezbyla židle, protože tak se jí krom jiného dostávalo pozornosti ostatních).

 

To je jeden krátký příklad snové alchymie z mé praxe. Stejně tak je možné se navždy zbavit opakujících se nepříjemných snů nebo nočních můr… Zdá se vám opakovaně, že letadlo odlétá bez vás? Že nestíháte vlak nebo autobus, protože máte s sebou zbytečně mnoho zavazadel? Že letíte a najednou začnete padat? Nebo ve svých snech pořád musíte uklízet, skládat zkoušky z neoblíbeného předmětu nebo se setkávat se svou bývalou kamarádkou, kterou zrovna nemusíte?

Tohle všechno už nemusíte snášet a trpět, pokud objevíte, jak na své sny! Tedy pokud objevíte, co vám říkají, na co vás upozorňují – co je ta věc, kterou potřebujete ve svém životě změnit.

Ideální postup je – a to už vám prozrazuju něco ze snové alchymie, o níž budeme mluvit víc později – si sen přesnít, tedy dát mu takovou podobu, kterou chcete, aby měl v ideálním případě. V Jolanině případě tedy třeba něco v tom duchu, že židlí je dostatek a ona si může vybírat.

Následně je třeba bedlivě hlídat, co se bude dít ve vašem reálném životě v reálných situacích, a vědomě jednat jinak a nově, když se znovu ocitnete v prostoru bez židle, protože Vesmír vás bude testovat, jestli to s tou změnou myslíte vážně. Takže když tato „bezžidlová“ situace znovu nastane, bude na vás, abyste vědomě zareagovali, nestáli v koutě a netrpěli, ale svůj vzorec změnili – a o židli si prostě nahlas a v klidu a bez pocitů ublížení řekli. Pokud tuto situaci takto přepíšete i konkrétní vědomou akcí, už nikdy nemusí ve vašem životě nastat…

Sny nám navíc přinášejí i poselství pro naše další kroky nebo nám mohou odhalit řešení problému, který nás aktuálně trápí:

 

Říká se, že vynálezce šicího stroje Elias Howe pořád nemohl přijít na to, jak udělat na stroji jehlu, aby správně šila. Pak se mu zdál sen o nějakých nepřátelských domorodcích, kteří ho chytili a vařili ve velkém hrnci zaživa. Přitom do něj píchali krátkými oštěpy – které měly otvor jako dnes jehla u šicího stroje. ;-)

 

Další výhodou snů je, že nám mohou poskytovat inspiraci pro nápady a řešení jdoucí za hranice a možnosti naší bdělé mysli – viz právě tento krásný příklad s dírou v hrotu oštěpu.


Sny vám mohou pomoci v osobním životě
i k dosažení vašich pracovních cílů a vizí!


Spánkem trávíme téměř třetinu dne, a to už je nějaký podstatný čas… Kdykoli spíme, vydává se naše duše na daleké cesty, na nichž sbírá informace, zatímco naše tělo regeneruje. Z těchto cest si můžeme přinášet skutečné diamanty, které můžeme po probuzení využívat ve svém bdělém životě!

Snový svět je fascinující a plný pokladů pro náš bdělý život!

 
 

ŽIJTE (s) CYKLEM A SNĚTE!

 

Líbí se vám tento článek? Sdílejte ho dále:


Novinky, akce, inspirativní články...

Naší vášní ve firmě Cyklická žena, s.r.o. je pro vás neustále chystat nové produkty a inspirace z oblasti cykličnosti i vědomého života. Zajímají vás tato témata a chcete zůstat v obraze? Zadejte svůj e-mail – a naše inspirace je vaše. A když toho budete mít dost, vždycky se můžete jedním kliknutím odhlásit. :-) Vaše osobní data hlídáme jako ostříž (jak to děláme, se dočtete tady).

… každou neděli ve vaší e-mailové schránce!

Napište komentář

* Povinné údaje