Proč má (mít) žena s mužem kříž

text © 2016 Dana-Sofie Šlancarová, dana-sofie.cz / foto © pixabay.com

Čeština má jedno takové nepříliš pozitivní vyjádření – mít s někým kříž. Nejspíš si za ním taky představíte Ježíše Krista, kterak kráčí na Golgotu, nesa si svůj kříž – anebo svoji babičku, která si v životě s dědou vytrpěla svoje. Anebo si představíte sami sebe a nějakého svého nepříjemného kolegu nebo nadřízeného v práci, a to bez ohledu na pohlaví…

Já vám dnes ale chci tvrdit, že žena by s mužem měla mít kříž. Co tím myslím?

man-1783707_1920

Říká se, že muž je spojen s energií Vesmíru, kterou si můžeme představit jako takovou vertikálu. Od země nahoru do vesmíru. A žena je spojena naopak s energií Země. Což si můžeme představit jako takovou horizontálu.

A když se spojí vertikála a horizontála, vznikne co? Přesně tak: je to kříž.

A já pak taky tvrdím, že pro úspěšné fungování mužů i žen (odděleně i společně) je důležité propojovat tyto dvě energie a tato dvě směřování – svisle i vodorovně. Co se totiž bude dít, když upřednostníme jen jeden směr? Muž rychle vyletí nahoru – a rychle spadne dolů a nabije si ústa. Žena muže tedy uzemňuje. A když se žena bude pohybovat stále jen v jedné rovině, bude stagnovat a nepohne se z místa. Muž tedy ženu povznáší.

(Přičemž tyto energie a směřování nemusejí fungovat jen mezi muži a ženami, ale v rámci nás samotných, protože každý z nás má svůj mužský a ženský aspekt, které by měly být v té správné rovnováze, nebo spíše ve správném životaschopném poměru.)

Čínská filozofie to má pojmenováno jako jin a jang, dva protikladné póly, které se vzájemně doplňují a jeden bez druhého nemůžou být.

lovers-1676972_1920

A proto ženskému pólu vždy chybí ten mužský a mužskému ženský, protože se vzájemně doplňují – i když si tak často nerozumějí. Když si totiž vezmeme na pomoc opět onen příměr s křížem, tak muž a žena se potkávají většinou jenom v tom jednom bodě, kde se horizontální rameno kříží s ramenem vertikálním – a zbytek času jsou každý na svém. ;-)

A co se děje ve chvíli, kdy se spojí pohyb horizontální a vertikální? Vzniká spirálovitý pohyb vzhůru, kdy se věci dějí přesně tak, jak mají. Hýbou se přesně tou správnou rychlostí, ani moc pomalu, ani moc rychle. Nic nestagnuje, ani nic neletí přestřeleně příliš vzhůru, aby to vzápětí spadlo a rozbilo se. Vzniká synergie…

Proto by žena měla mít s mužem kříž. :-) Věci se jim pak budou skvěle dařit a jejich láska pokvete…

 

ŽIJTE (s) CYKLEM I V PARTNERSTVÍ!

 

Líbí se vám tento článek? Sdílejte ho dále:


Novinky, akce, inspirativní články...

Naší vášní ve firmě Cyklická žena, s.r.o. je pro vás neustále chystat nové produkty a inspirace z oblasti cykličnosti i vědomého života. Zajímají vás tato témata a chcete zůstat v obraze? Zadejte svůj e-mail – a naše inspirace je vaše. A když toho budete mít dost, vždycky se můžete jedním kliknutím odhlásit. :-) Vaše osobní data hlídáme jako ostříž (jak to děláme, se dočtete tady).

… každou neděli ve vaší e-mailové schránce!

Napište komentář

* Povinné údaje