Miranda Gray: Kdy nám jde nejlíp spánek :-)

text © 2010 Miranda Gray / foto © pixabay.com

Jak se postupně seznamujeme se svým cyklem, zjišťujeme, že v různých fázích nám jdou dobře různé věci. A to je skvělé, protože to znamená, že pokud se pouštíme do práce na úkolech právě tehdy, když víme, že nám půjdou, daří se nám pak také lépe a rychleji než jindy během cyklu.

Víte, v jaké fázi vám jde nejlíp spánek? ;-)

A podobně jako nám jdou v určitých fázích lépe určité činnosti, existují v rámci cyklu rovněž i období, kdy máme větší chuť bavit se s lidmi a přátelit se, období, kdy jsme kreativnější a přichází nám víc inspirace a nápadů, období, kdy můžeme budovat svou sebejistotu a lásku k sobě, nebo období, kdy můžeme objevovat a zkoumat své nejhlubší touhy.

Níže jsou uvedeny některé činnosti, které můžete během jednotlivých fází vyzkoušet.

Úkol: Zaznamenávejte si, co vám kdy jde dobře.

Užívejte si to a experimentujte, abyste zjistily, co funguje zrovna vám. Dělejte si po-známky do zápisníku nebo si vytiskněte tabulky, které najdete na konci této e-knihy a vyplňte sloupec „Věci, které mi jdou snadno“ (anebo použijte Cyklickou mapu, pozn. nakladatelky). Díky tomu si budete pamatovat, že tyto činnosti máte dělat v příštím cyklu právě v této fázi.

Možná rovněž zjistíte, že činnost, která vám jde snadno, vám také působí radost, takže pak je dobré si na každý měsíc naplánovat takových radostných činností víc.

[…]

Činnosti, které vám půjdou snadno v zimní fázi:

  • Spánek!
  • Věnujte se meditacím nebo modlitbám.
  • Dělejte jen to, co je skutečně důležité (a nebojte se, budete vědět, co to je).
  • Odpouštějte sobě i druhým.
  • Nechte odejít minulost.
  • Ptejte se samy sebe, co v životě skutečně chcete, a vnímejte odpověď.
  • Užívejte si pocitu přijímání sebe sama, své situace a lidí kolem sebe.
  • Vizualizujte si krásnou budoucnost.
  • Dejte si závazek, že se pustíte do všech změn nebo úkolů, které chcete usku-tečnit v nadcházejícím měsíci.
  • Stáhněte se do své vnitřní jeskyně a užívejte si to.

Anna vypozorovala, že je ve své zimní fázi mnohem klidnější, nestresuje se tolik a nedělá si zbytečné starosti. Dokázala se oprostit od sporu, který měla s kamarádkou, a rozhodla se jej urovnat až ve své jarní fázi.

Podíváte-li se na svá pozorování, přijdete na mnohem víc věcí, které vám jdou, než jsou ty, o nichž jsem se zmínila. Také se může stát, že některé činnosti pro vás budou jednodušší v jiných fázích než v těch, ve kterých je uvádím já.

A to je v pořádku, protože cyklus každé z nás je jedinečný a dvě různé ženy nikdy nemají přesně tytéž prožitky. Je skvělé, že si všímáte právě těch svých – jen tak dál!

 

* * *

Tento článek je úryvek z e-knihy
Mirandy Gray Žijte (s) cyklem.

Chcete toho objevit o svém cyklu víc?

Mrkněte se do Mirandiny knihy!

E-kniha Mirandy Gray Žijte (s) cyklem

ŽIJTE (s) CYKLEM VE VŠECH ROČNÍCH OBDOBÍCH!

 

Líbí se vám tento článek? Sdílejte ho dále:


Novinky, akce, inspirativní články...

Naší vášní ve firmě Cyklická žena, s.r.o. je pro vás neustále chystat nové produkty a inspirace z oblasti cykličnosti i vědomého života. Zajímají vás tato témata a chcete zůstat v obraze? Zadejte svůj e-mail – a naše inspirace je vaše. A když toho budete mít dost, vždycky se můžete jedním kliknutím odhlásit. :-) Vaše osobní data hlídáme jako ostříž (jak to děláme, se dočtete tady).

… každou neděli ve vaší e-mailové schránce!

Napište komentář

* Povinné údaje