Jste čepicoví nebo čelenkoví? Aneb Cyklická žena v Českém rozhlase po 9 letech

rozhlasový rozhovor © 2022 Český rozhlas České Budějovice

(Rozhovor byl natočen pro Český rozhlas České Budějovice, pořad Dámská jízda, a byl odvysílán 25. ledna 2023.)

S redaktorkou Českého rozhlasu České Budějovice Mirkou Nezvalovou se potkáváme už od doby, co jsem se přestěhovala do Budějc – a pravidelně nepravidelně spolu natáčíme a vždycky si to velmi užijeme. Tentokrát mi Mirka zavolala velmi nečekaně a natáčely jsme hned druhý den, a to zejména o tom, kam se cyklická žena Dana-Sofie posunula od té doby, co jsme spolu točily někdy v roce 2013 nebo 2014 poprvé.

Je to tedy rozhovor pro mě trochu netypický, protože víc než o cykličnosti (kteroužto část nakonec kvůli přílišné délce musela Mirka vystřihnout) v něm mluvím o sobě, svém životě a svých projektech i koníčcích. Vtipné je, že nás s Mirkou v posledních pár letech spojuje ještě jedna velká vášeň, a to je cestování obytňákem, takže mě zpovídala i o naší poslední velké obytňákové cestě do Srbska.

Co ale v hovoru nezaznělo, protože se to odehrálo až poté, co Mirka odcházela, je vtipná story o tom, jak nám Vesmír plní naše přání. ;-))

To jsem totiž takhle v neděli šla venčit psa a mrzlo, až praštělo, a mně mrzly uši a říkala jsem si, že by se mi hodila nová čelenka (jsem čelenková, čepice nenosím). Ale já za prvé nerada chodím nakupovat a za druhé teď „na mateřské“ s tříměsíčním štěnětem to prostě ani nejde. Takže jsem řekla Vesmíru: „Hele, dodej mi nějakou pohodlnou a hezkou a praktickou a tak akorát teplou čelenku, co nejdřív, a hlavně tak, abych s tím neměla žádnou práci a žádné starosti.“

Dana-Sofie a Žofi

No a to už se tedy tak s Mirkou o dva dny později po natáčení loučíme a ona je taky čelenková (ačkoli je ve věku mé maminky, tak stále jezdí na kole, lyžuje a jinak sportuje!) – a jak si nasazuje svou merino čelenku v zářivé tyrkysové barvě, tak mi dojde, co jsem zadala Vesmíru za úkol – dodat mi čelenku. Mirka mi ji pochopitelně půjčí vyzkoušet a hned mi i řekne, kde ji koupila a v jakých jiných barvách ji ještě můžu mít.

Všechna má další práce je tedy zajít na internet a objednat si, protože ten zbytek už mi Vesmír dodal přímo pod nos – tedy vlastně nad nos, na čelo. ;-)))

O vesmírných objednávkách asi natočíme s Mirkou něco někdy později, a vy si zatím poslechněte, co všechno se v mém životě změnilo a posunulo od té doby, co jsme natáčely s Mirkou Nezvalovou před nějakými devíti lety poprvé.

V rozhovoru pro Dámskou jízdu mluvím třeba o tom:

 • Jak jsme zvládali netradiční domácí výuku, když můj syn napůl chodil do školy u táty v Brně, a napůl se učil se mnou doma v Budějovicích – a jak potom proběhl přechod na střední školu, protože Tobimu už je 17, chodí na gympl, má rád IT a tak mi stříhá všechna videa pro moje online kurzy…
 • Jak začala moje vášeň pro fotografování a jak to můj syn zřejmě zdědil (o našem výletu do Znojma a do Podyjí se dočtete zde a je tam i plno fotek).
 • Jak moc jsem bohatá, a co je pro mne aktuálně to největší bohatství.
 • Jestli se prodává knihy Cyklická žena víc na světě, anebo u nás v Čechách a na Slovensku (tipujete správně, u nás je to třeba za rok 2021 skoro 4x víc!!!).
 • Vzpomínáme s Mirkou taky na můj projekt Cesty vášně, který určitě může inspirovat i vás, pokud cítíte, že vás současné povolání nenaplňuje a vy chcete jít za svou vášní.
 • Proč se moje nakladatelství jmenuje OSULE a co to jméno znamená a že to není od slova „ošulit“. ;-))
 • Jak a proč se narodila kniha Malá velká cyklická dívka Sára a jak se skrze ni snažím měnit náhled na menstruaci a cykličnost u generace našich dcer.
 • Jaká je nejprodávanější kniha na našem e-shopu za poslední rok (je to kniha Z lásky k pohybu Markéty Strnadové, protože i vašim chlapům konečně vysvětlí, proč je bolí záda!).
 • Jak vznikl můj kurz Vychytávky pro život a proč kladu takový důraz na jeho praktičnost.
 • Jak jsem propadla ježdění obytňákem a jak si nemůžu pomoct a musím psát i cestovní blog, který může inspirovat i vás.
 • Jak ženská metr šedesát může řídit šest a půl metru dlouhé auto.
 • Jak bezpečné je vyrazit obytňákem na Balkán – a jaký je můj nejsilnější zážitek z cesty do Srbska, který mě zas a znovu bere za srdce.
Dámská jízda ČRo, 2023

Rozhovor si můžete pustit kliknutím na obrázek nebo na tento link.

 

ŽIJTE (s) CYKLEM A UŽÍVEJTE SI ŽIVOT!

 

Líbí se vám tento článek? Sdílejte ho dále:


Novinky, akce, inspirativní články...

Naší vášní ve firmě Cyklická žena, s.r.o. je pro vás neustále chystat nové produkty a inspirace z oblasti cykličnosti i vědomého života. Zajímají vás tato témata a chcete zůstat v obraze? Zadejte svůj e-mail – a naše inspirace je vaše. A když toho budete mít dost, vždycky se můžete jedním kliknutím odhlásit. :-) Vaše osobní data hlídáme jako ostříž (jak to děláme, se dočtete tady).

… každou neděli ve vaší e-mailové schránce!

Napište komentář

* Povinné údaje