Jsou moje sny prorocké, nebo ne?

text © 2018 Dana-Sofie Šlancarová, dana-sofie.cz / foto © pixabay.com

Nepříjemné sny vás nemusí strašit!

Možná jste se taky někdy probudili nad ránem hrůzou, že se vám zdál nějaký nepříjemný sen o někom vašem blízkém, ať už z rodiny nebo z okruhu kamarádů a kamarádek – a v tom snu se mu něco nepříjemného stalo. Druhý den váháte: Mám mu to říct, nebo ne? Je to prorocký sen – anebo to byla jenom smršť mých podvědomých obrazů a s ním to nemá nic společného?

Musím vás zklamat – nebo možná potěšit. V naprosté většině případů naše sny nejsou prorocké – a dotyčné osobě se nic zlého nestalo ani nestane.

Ať už máte jakýkoli sen, vždy je možné na něj aplikovat pravidlo, že cokoli se vám ve snu objeví, jste to vy sami. Takže ať už je to vaše maminka, dcera, syn, manžel, děda, bábi nebo nejlepší či vzdálenější kamarádka či jen nějaký vzdálený známý, vždy je to jen nějaký váš aspekt, tedy vy sami.

Představte si tedy takový fiktivní sen, který nicméně často slýchám v různých verzích zejména od svých klientek: Jsem někde se svou dcerou. Najednou se něco semele a moje dcera je zraněná. Není to vážné, ale teče jí krev. Jsem z toho špatná. A když se pak probudím, pochopitelně se bojím, že se jí něco stane.

V takovém případě položím své klientce vždycky otázku: Je teď něco ve vašem vnitřním životě, kde máte pocit, že jste prožila nějaké zranění? Je tam něco, co pro vás znamená ohrožení, ohrožení pro vaše vnitřní sny? Bere vám něco aktuálně energii?

Proč se jí tak ptám: Dcera bývá většinou symbolem našeho vnitřního prožívání, našich vnitřních snů a plánů. Krev je většinou symbolem naší životní síly – a tady teče, proudí pryč z těla, tudíž to znamená, že i naše životní síla proudí od nás pryč.

Odpověď klientek bývá většinou nějaká takováto: Ano, rozhodla jsem se, že se budu víc věnovat sama sobě, že budu chodit cvičit, ale mám zase nemocné děti a manžel je pořád v práci a babička nepohlídá, tak se to vůbec nedaří. Jsem z toho špatná…

Anebo: Ano, včera jsem se pohádala s mým mužem. Chtěl, abychom jeli k jeho rodičům, ale já jsem nechtěla, necítím se u nich dobře. Snažila jsem se stát si na svém, ale nepodařilo se, nakonec jsem podlehla a jedeme tam o víkendu. Ale dělá se mi špatně jen na to pomyslím…

Vysvětlení takového snu je pak tedy prosté: Vaše podvědomí se vám snaží sdělit, že vaše něžná, křehká vnitřní část se cítí nějakým způsobem ohrožena vnějšími okolnostmi. Nějaká vaše vnitřní touha dostává na frak… Okolnosti vám nedovolují za ní jít a naplnit ji… A pak je potřeba se na ty okolnosti podívat a rozhodnout se, jak s nimi naložíte. V mnoha případech ale i to, že jste nešly cvičit nebo jedete ke tchánům i přes svůj odpor, znamená pozitivní věc: už víte, co chcete, aktivně se za to stavíte, a i když to ve 100 % případů nevyjde, nevadí, protože je to postupně se zlepšující proces.

Přestaňte se bát svých snů, pochopte je!

Jinými slovy: tento nepříjemný sen pro vás může být i velmi pozitivní: protože například se nakonec ukáže, že vaše dcera měla jenom malinký škrábaneček na ruce, který vypadal vážněji, než ve skutečnosti byl (zatímco v předchozí verzi toho snu krvácela ostošest) – a vy tudíž víte, že vaše situace se posouvá a zlepšuje a není ohrožující a všechno zvládnete.

A co když se vám zdá o nějakém kamarádovi nebo kamarádce nebo jiném známém člověku? Položte si následující otázky: Co se mi na tomto člověku líbí, jaké 3 jeho vlastnosti? Co se mi na tomto člověku nelíbí, jaké tři jeho vlastnosti? Co pro mne symbolizuje? Kdybych měl/a říct, že je to nějaký můj aspekt, jaký aspekt by to byl?

Kamarádka Alena mi vyprávěla sen, ve kterém se jí zdálo o její kamarádce, která vlastní zahradnictví. V tom snu ale přišla povodeň a bylo po zahradnictví – všechno bylo zaplaveno bahnitou stojatou vodou. Alena dodávala, že ve skutečnosti zahradnictví její kamarádky vůbec neleží u řeky, takže to nemohla být povodeň. Ta voda se tam prostě tak nějak zjevila, ale už tam rozhodně nějakou chvíli byla.

Když jsem se jí zeptala na 3 pozitivní a 3 negativní vlastnosti její kamarádky zahradnice, dala mi tyto odpovědi: 1) Je velmi pracovitá, miluje květiny a stromy a umí navrhovat krásné zahrady a taky o ně pečovat. 2) Někdy je s ní těžká domluva, nedává najevo, co si myslí, nebo co cítí, co se v ní děje a nemá ráda změnu.

Pak jsem se jí ptala na symbol a aspekt: 3) Symbolika je v zahradnici, jejím zahradnictví a péči. 4) A aspekt je to můj rodinný pečovatelský, přiznala Alena.

Když jsme o tom snu ještě chvíli mluvily, vyšlo najevo, že v poslední době Alena prožívá tak trochu emočně bahnitou a stojatou situaci v rodině (ano, voda většinou znamená emoce). Nelíbí se jí, jakým způsobem se podílejí na běhu domácnosti její dvě dospívající děti a taky manžel, ale nedokáže jim to říct, nedokáže s nimi komunikovat o tom, co by potřebovala (viz popis kamarádky, že nedává najevo, co si myslí). Proto je v domácnosti už asi měsíc mezi ní a ostatními členy rodiny taková nepříjemná energie a atmosféra, protože ona polyká své emoce, ale ty hnijí a její krásné zahradnictví (= domácnost a rodina) zachází na úbytě…

Klidné sny plné pozitivních objevů pro váš život!

Nepříjemný sen o kamarádce zahradnici a povodni v její zahradě se nakonec ukázal být velmi podnětným a příznivým: Alena našla odvahu promluvit si s rodinou a věci se začaly měnit ke spokojenosti a pohodě všech…

Takže: až se vám zase bude zdát nějaký nepříjemný sen, o kterém si budete myslet, že je prorocký, podívejte se opravdu nejprve na to, kde všude v něm najdete sebe a to, co aktuálně ve svém životě řešíte. Ano, řešení vaší životní situace nemusí být jednoduché, příjemné nebo úplně pohodové – ale sen vám často poskytuje jasné klíče i návody k řešení…

Krásné a pohodové sny vám přeje

vaše Dana-Sofi

PS: A pokud chcete víc (a ještě ho nemáte), stáhněte si
zdarma můj e-book Snové krajiny!


CHCETE SE O SNECH DOZVĚDĚT VÍC?

Přihlaste se do kurzu šamana a vědce v jedné osobě
ALBERTA VILLOLDA

s názvem Odvážné snění:

VÍCE O KURZU:

0) Kurzu předchází skvělý bezplatný webinář, který vám objasní víc!

1) Kurz je nyní dostupný i v českém jazyce (a to v dabingu i s titulky, takže můžete slyšet i Albertův krásný tichý a moudrý hlas).

2) Je plný skvělých meditací, které mají tu sílu vás dovést do nečekaně hlubokých mystických stavů (vyzkoušeno na vlastním těle a mozku).

3) Tyhle meditace jsou krátké (klidně je zvládnete i během plného pracovního dne a s děmi).

4) Není jen o nočních snech, ale zejména o tom, jak si „sněním“, tedy svým myšlením a jetím v zajetých kolejích svých podvědomých negativních vzorců vytváříme svou realitu – a jak je možné přestat žít v „noční můře“ a začít žít život svých snů/sen svého života.

5) Kurz hodně doplňuje to, co říká Joe Dispenza, ale na úplně jiné rovině (takže doporučuju i Dispenzovcům).

6) Obsahuje plno praktických cvičení (která se vám fakt budou líbit, ale nezaberou vám mnoho času).

7) Přinese vám tipy i na to, jak si sny pamatovat a jak si je vykládat a jak začít snít lucidně (tedy se probouzet ve snu a řídit ho).

8) Vysvětlí vám, proč se nám zdají tak divoké sny v poslední době, a co s tím můžeme a můžete udělat.
 
NO A NAVÍC:

9) Já vám budu v kurzu vaším osobním průvodcem (takže se mě budete moci ptát i na vaše vlastní sny).

10) A když mi napíšete, že jste do něj vstoupili přes můj mailing nebo web, dostanete speciální bonus, video, ve kterém vám popíšu ještě další techniky, jak pracovat se svými sny, které Alberto v kurzu nepopisuje!

NEVÁHEJTE:

Cena kurzu je nyní

jen 159 eur

místo 499 eur!

(Jen do 2. 5. 2021!)
 

 
 

Líbí se vám tento článek? Sdílejte ho dále:


Novinky, akce, inspirativní články...

Naší vášní ve firmě Cyklická žena, s.r.o. je pro vás neustále chystat nové produkty a inspirace z oblasti cykličnosti i vědomého života. Zajímají vás tato témata a chcete zůstat v obraze? Zadejte svůj e-mail – a naše inspirace je vaše. A když toho budete mít dost, vždycky se můžete jedním kliknutím odhlásit. :-) Vaše osobní data hlídáme jako ostříž (jak to děláme, se dočtete tady).

… každou neděli ve vaší e-mailové schránce!

Napište komentář

* Povinné údaje