text © 2016 Dana-Sofie Šlancarová, dana-sofie.cz / foto © pixabay.com
Téma, které se mi neustále vrací v řadě e-mailů a dotazů od vás: PMS. Bolestivá men-struace. Výkyvy nálad. Přecitlivělost. PMS – a ještě jednou PMS. Co s tím? Jak se toho zbavit?
V tomto článku vám přináším jednu radu, co můžete udělat, abyste se cítily lépe a PMS a s ním spojená podrážděnost nebo únava v jakékoli formě se rozplynuly jako pára nad hrncem.
Co je to vlastně PMS?
„Premenstruační syndrom (také zvaný premenstruační tenze, zkratka PMS) je souhrn fyzických, psychologických a emocionálních symptomů týkajících se ženského menstruačního cyklu…
Tyto symptomy jsou předvídatelné a objevují se pravidelně během dvou týdnů před menstruací. Jakmile začne krvácení, symptomy zmizí. Okolo 14 % žen ve věku 20–35 let je jimi tak zasaženo, že jim zabraňují pracovat či studovat [a značným způsobem znepříjemňují jim i jejich okolí některé aspekty života].
Příznaky PMS:
Tolik moudrá sestra Wikipedie, heslo Premenstruační syndrom.
Já to vidím tak, že premenstruační syndrom je civilizační choroba a souvisí s tím, že jsme se odpojili jako lidé – a jako ženy – od přírody a od zemské energie. A to doslova. Dřív lidé chodili bosí a byli přímo propojeni se Zemí a zemskou energií, která nás sytí podobně jako sluneční záře. Co je ale teď? Nosíme boty a většinu doby se pohybujeme v uzavřených prostorách, zamořených navíc elektromagnetickým smogem.
Nejsme spojeni ani se Sluncem, ani se Zemí. A to nám fatálně chybí. Možná se zdá, že jsme živi jako lidé jen z dobré stravy, plné vitamínů a minerálů. Ale není to tak. Stejně tak potřebujeme sluneční paprsky (určitě víte, že je dokázáno, že nedostatek slunečního svitu způsobuje deprese – a nejsou deprese náhodou jedním z příznaků PMS? že by to byla souvislost čistě náhodná?). A stejně tak potřebujeme zemskou energii, vibrace Země. Obojí je forma energie, která nás sytí, sytí naše tělo a sytí naši duši.
Možná jste si všimli toho, že v létě, když jste hodně venku a na sluníčku, ani nemáte takovou chuť k jídlu. Může to být horkem, ale je to i tím, že jsme nasyceni z jiných zdrojů.
Sama na sobě jsem si mnohokrát ověřila, že pokud se pohybuju v přírodě, seč to jde, moje premenstruační i menstruační fáze jsou naprosto pohodové, klidné, bez náznaku sebemenší bolesti nebo napětí v prsou či v podbřišku. Jsem pohodovější a odolnější i duševně. Mám víc síly a víc toho zvládám, i když zrovna přišel den 1.
Velmi výrazně jsem si to ověřila při svém 5týdenním pobytu v Číně v období podzimních mlh a plískanic. Na každý den jsme měli naplánováno něco zásadního k vidění a hodně hodně k chůzi. Trochu jsem se bála, jak to budu zvládat kolem dne 1, ale byla jsem maximálně mile překvapena. Protože jsme hodně času strávili v horách a něco sice ve městech, ale většinou venku a v pohybu, tak jsem ve svých dnech útlumu téměř nebyla unavená a nepociťovala jsem žádný velký rozdíl od ostatních fází. Jen jsem o něco rychleji usnula při přesunech ve vlaku a v noci spala o něco déle a opravdu jako špalek.
A podobné zprávy mi říká i spousta dalších žen – když jsou v létě na dovolené a chodí bosy – mizí bolestivá menstruace nebo křeče před ní. Když pravidelně pracují na zahradě, mnohem lépe zvládají psychické výkyvy. Když chodí pravidelně na procházky, mají pohyb, slunce, čerstvý vzduch, tak se také cítí o mnoho lépe.
A to je moje rada – pro premenstruační fázi našeho ženského měsíce, ale i pro premenstruační fázi našeho lidského roku, tedy pro období podzimu. Být víc venku. Víc se hýbat a nechávat energii, aby proudila naším tělem a nestagnovala v oblasti podbřišku nebo kdekoli jinde. Být v kontaktu s přírodou, se zemí (hlínou) i se Zemí (planetou) – protože to nám pomáhá se zbavit nadmíry pozitivních iontů, které jsou pro naše těla ale negativní, nepříznivé.
Ale v posledních letech se vším tím rozvojem moderních technologií na to zapomínáme – a to čím dál víc. Žijeme ve městech, kde kousek zeleně a kousek hlíny aby člověk v tom moři asfaltu pohledal. A pak se divíme, že nám není dobře.
Měla jsem dokonce na kurzu ženu, která si bosou chůzí vyléčila plotýnky, se kterými si doktoři nevěděli rady. Možná se jí chůzí naboso srovnala páteř, možná pomohla zemská energie, nejspíš obojí. Věci, které nás skutečně léčí a dodávají nám energii pro život, jsou velmi jednoduché a máme je na dosah ruky. Jen si uvědomit, jak moc jsou pro nás důležité a co všechno vlastně nám přinášejí…
A tak vyrazte ven ještě teď – i kdyby to mělo být na malou chvíli. Dotýkejte se trávy, stromů, hlíny. Vyzujte si boty, jestli k tomu počasí zrovna zve, a vyzkoušejte, co to udělá. A jestli je zrovna podzim nebo zima a k chůzi naboso to není, mazlete se aspoň se stromy – tak to dělám já. Hlaďte je a dotýkejte se jich. Poproste je o energii, o to, aby vám předaly negativní ionty (které jsou pro nás naopak pozitivní;-) a chvíli u nich setrvejte v tomto elektrickém okruhu. Uvidíte, že se vám udělá líp. A nezapomeňte jim pak poděkovat.
A hlavně: neudělejte to jednou, ale dělejte to opakovaně a pořád. A uvidíte, co na to PMS, rozmrzelost, deprese a/nebo (podzimní) únava. Tipuju, že si sbalí saky paky a půjdou jinam, kde je ještě chtějí…
Ale my je nechceme! :-))
CHCETE JEŠTĚ VÍCE SKVĚLÝCH TIPŮ
PRO SVŮJ MENSTRUAČNÍ CYKLUS?!
Najdete je v knize s názvem Návod na ženy!
Všechny další informace, které jste nenašly v knize Cyklická žena, jsem pro vás sepsala do této druhé knihy. Nenechte se zmást jejím názvem: je určena jak pro muže, tak i pro ženy a říkají o ní, že je ještě praktičtější a zábavnější než Mirandina kniha. ;-)
Objevíte v ní 4 skvělé fáze výkonného parťáka, sexuální bohyně, tvořivé čarodějky a moudré vědmy a začnete je využívat – a hlavně o nich budete schopny efektivně komunikovat s muži, a to jak doma, tak v zaměstnání.
Pojďte si ji prolistovat a uvidíte samy!
ŽIJTE (s) CYKLEM A BEZ PMS!
Líbí se vám tento článek? Sdílejte ho dále:
Napište komentář