Fenomén sté (cyklické) ženy

text © 2019 Dana-Sofie Šlancarová, dana-sofie.cz / foto © pixabay.com a archiv Cyklické ženy®

Kdysi jsem četla velmi zajímavý článek o fenoménu sté opice. Možná ho znáte, pokud ne, krátce ho připomenu: Šlo o pokus japonských vědců, kteří dávali opicím sladké brambory, ale opicím se nelíbilo jíst je špinavé od písku. A tak jednu z nich napadlo, že si ten batát umyje. Inspirovala tím další opice, které si taky začaly potravu umývat. Až potud na tomto příběhu není nic zvláštního.

Magie nastala ve chvíli, kdy se batáty naučila umývat stá opice. V tom okamžiku totiž tuto dovednost doslova zázračně získaly i opice na jiných ostrovech! Jak to mohlo nastat, když spolu nemohly komunikovat?

Hovoří se o planetární síti, síti vědomí, morfogenetických polích a podobně. Filmově je to koneckonců hezky zachyceno v Avatarovi.

Podstatou je, že když určité kritické množství opic (nebo lidí) začne něco dělat, pak se to přenese i na ostatní opice/lidi, bez ohledu na to, kde se nacházejí.

A to mě vede k přemýšlení: existuje i fenomén sté (cyklické) ženy? Kolik žen se musí dozvědět o cykličnosti, aby se přijímání cyklických proměn a žití v souladu s cyklickými fázemi skutečně stalo všeobecně přijímaným mainstreamem?

Zatím, necelých sedm let po prvním vydání knihy Cyklická žena a založení stejnojmenného projektu, to nevím. Ale vím několik věcí:

  1. Kamkoli přijdu, už si lidé nepletou cyklickou ženu s cyklistickou. A to ani muži, ani ženy. ?
  2. Vyžádala jsem si za rok 2018 čísla o prodejích knihy Cyklická žena/The Optimized Woman v jiných zemích. Čechy a Slovensko bezkonkurenčně vedou, zejména v poměru k počtu obyvatel. Anglicky se totiž této knihy prodalo jen cca 1 100 kusů, španělsky 1 500 kusů a francouzsky 2 000 kusů. Ale kolik lidí/žen na světě mluví anglicky a španělsky, zejména když víme, že Miranda je Angličanka a často přednáší i v Jižní Americe? Tak jak tak: U nás jsme prodali za rok 2018 více než 2 500 kusů – čili jsme na světě první i se svými 15 miliony obyvatel (počítám Čechy i Slovensko)!
  3. V příštím, sedmém roce od prvního vydání, chystám už 7. dotisk.
  4. Knihy se v češtině prodalo do dnešního dne kolem 17 000 kusů a prodeje meziročně neklesají, ale naopak rostou.
  5. Ženy si knihu samozřejmě vzájemně půjčují, takže reálný dosah je několikanásobně (mnohonásobně?) větší.
  6. Tisíce žen (a dokonce i nějací muži) absolvovali cyklické přednášky a kurzy.
  7. Stále více žen se mi ozývá, že se chce stát cyklickou lektorkou – a do výcviku jsem nedávno přijala i jednoho úžasného muže, který ví, jak důležité je toto téma správně podat i mužům!
  8. Ozývají se i školy, které chtějí cykličnost zařadit do školního kurikula.
  9. Vznikají další a další cyklické produkty: kalendáře, aplikace, online programy, aroma oleje, šperky všeho druhu, knihy, dárkové krabice pro holčičky v období menarche…

Takže: Kdy to přijde? Jsem napnutá! Kdy přijde stá cyklická žena a v atmosféře celé společnosti se něco najednou změní jako mávnutím kouzelného proutku? Kdy se o cykličnosti bude učit ve školách a bude se respektovat i ve firmách? A hlavně: kdy už samy ženy budou vědět, že je v pořádku být někdy nabitá energií, a jindy unavená, někdy milovat všechny okolo, a jindy je nechtít ani vidět, někdy být produktivní a rychlá, a jindy zase pomalá a přemýšlivá… – a budou tyto svoje proměny s láskou a pochopením přijímat a naplno je žít, bez ohledu na cokoli?

Kdo bude ta stá žena? Asi ji osobně nepoznám, ale jsem si jistá, že ten okamžik zlomu pocítíme všechny (a všichni).

Moc se na něj těším!


 

ŽIJTE (s) CYKLEM A STAŇTE SE STOU ŽENOU!

 

Líbí se vám tento článek? Sdílejte ho dále:


Novinky, akce, inspirativní články...

Naší vášní ve firmě Cyklická žena, s.r.o. je pro vás neustále chystat nové produkty a inspirace z oblasti cykličnosti i vědomého života. Zajímají vás tato témata a chcete zůstat v obraze? Zadejte svůj e-mail – a naše inspirace je vaše. A když toho budete mít dost, vždycky se můžete jedním kliknutím odhlásit. :-) Vaše osobní data hlídáme jako ostříž (jak to děláme, se dočtete tady).

… každou neděli ve vaší e-mailové schránce!

Napište komentář

* Povinné údaje