Čtyři ženy – jedna krev

text © 2016 Dana-Sofie Šlancarová, dana-sofie.cz / foto © archiv Cest vášně

8f1c5c770ed29358e3fffcdc97adb4bec6a848b18eeaa0a50bpimgpsh_fullsize_distr

Marie Lenzová, Svatava Kopečková, Pavla Soletka Krátká, Valentina Krátká. Porodní bába, ředitelka Cinestaru, učitelka jazyků a spisovatelka a dítko školkou nepovinné… Co tyto čtyři ženy spojuje?

Jedna rodová linie. Babička, máma, dcera a vnučka. Životní příběh každé z nich je úplně jiný, ale přesto se v něčem podobají… V čem?

Z toho byly překvapené i ony, protože to vyšlo najevo až při natáčení těchto Cest vášně.

Jedné je 82 a stále přednáší o porodnictví. Porodní bábou byla od svých 19 let… Ptala jsem se jí i na to, co si myslí o porodech doma.

Její dcera má za sebou kariéru ve školství, politice, divadle a teď je ředitelkou multikina. Bydlí na nádherném místě ve Zlaté Koruně, hned vedle kláštera, a v důchodu neplánuje odpočívat, ale udělat si vedle domu kavárničku…

Vnučka mluví mnoha jazyky a je autorkou nádherné knihy Pohrátky aneb cesta pavoučka Vincka – a mámou Valentinky, která zatím ještě neví, čím v životě bude, ale rozhodně bude stejně vášnivá jako tři ženy jejího rodu…

To vše v novém díle Cest vášně:

Čtyři ženy – jedna krevbd046121a3a823226529b6a6bba14ad00edef53015442727a3pimgpsh_fullsize_distr

 

Na knihu POHRÁTKY aneb cesta pavoučka Vincka se můžete podívat zde

pohratky_obalka-400x593

Co jsou Cesty vášně?

Cesty vášně jsou příběhy lidí, kteří dokázali najít odvahu vydat se za tím, co je v životě nejvíc naplňuje a baví. Kteří pochopili, že je to jejich bytostné právo být šťastní a spokojení, žít úžasný život a dělat skvělou práci, ve které se realizují. Kteří dokázali překonat počáteční obtíže a přestali mít panickou hrůzu z budoucích výzev, jež přináší vykročení za hranice „obyčejného, normálního života“.

Jsou to ale lidé úplně stejní jako vy. Mají děti, platí účty a žijí třeba v paneláku. Cesty vášně nevedou totiž jen po zahraničních plážích a rozhodně nezačínají bohatým strýčkem v Americe. Cesty vášně začínají u každého jednotlivého člověka, který si řekne: „Už dost! Už nechci jít proti sobě, být v zaměstnání, které mě nebaví, jen kvůli vydělávání peněz. Chci dělat to, co mě doopravdy baví. Vím, že to bude něco stát a cesta nebude lehká. Ale už nemůžu dál žít ten život, který jsem doposud žila. Chci být sama sebou, chci ctít sama sebe, chci jít za voláním své duše po tom, abych se realizovala, se všemi těmi talenty, které mi byly dány.“

 

Další díly videoseriálu Cest vášně najdete tady u nás,
na blogu Cyklické ženy®.

 

ŽIJTE (s) CYKLEM A VÁŠNÍ! :-)

 

Líbí se vám tento článek? Sdílejte ho dále:


Novinky, akce, inspirativní články...

Naší vášní ve firmě Cyklická žena, s.r.o. je pro vás neustále chystat nové produkty a inspirace z oblasti cykličnosti i vědomého života. Zajímají vás tato témata a chcete zůstat v obraze? Zadejte svůj e-mail – a naše inspirace je vaše. A když toho budete mít dost, vždycky se můžete jedním kliknutím odhlásit. :-) Vaše osobní data hlídáme jako ostříž (jak to děláme, se dočtete tady).

… každou neděli ve vaší e-mailové schránce!

Napište komentář

* Povinné údaje