Blanka Vun Kannon: Tři věci, které blokují intuici – a co s nimi

Posloucháte svoji intuici?

Už v okamžiku, kdy jsem vstoupila na loď kotvící v přístavu malého ostrůvku u Madagaskaru, mi moje tělo signalizovalo, že je něco špatně. Ten pocit šel z břicha a byl jednoznačný. Když kapitán natáhnul ruku, aby si vzal můj lodní lístek, zvedla se mi husí kůže a otřásla jsem se. Jeho pohled se mi nelíbil. Varovné pocity přicházející z oblasti břicha se stupňovaly. Nikdy jsem nic takového necítila, přesto jsem ale věděla, co to znamená.

Něco uvnitř mě mi říkalo, abych okamžitě vystoupila
a za žádnou cenu na té lodi nezůstávala.

Jenže já jsem strašně moc chtěla na té lodi vyplout k severní část Madagaskaru, moc jsem toužila tuto jednu z mála neprobádaných částí světa poznat. Ta loď byla moje jediná šance. A tak ať se moje intuice snažila sebevíc, prohrála nerovný boj. Její soupeři:

 • hlava fixovaná na cíl, přes který nejede vlak,
 • peníze, tj. vysoká cena lodního lístku, který jsem nemohla vrátit,
 • a strach, že se ztrapním, když popadnu svou krosnu a vystoupím,

jednoznačně zvítězily nad nehmatatelným vnitřním věděním, co je pro mě v tu chvíli skutečně správné.

Proč ty silné pocity se ukázalo cca za čtyři hodiny. Bohužel pro mě pozdě. Za čtyři hodiny jsme totiž zůstali stát na širém Indickém oceánu s pokaženými oběma motory. V tu chvíli jsem začala hořce litovat, že jsem svou intuici neuposlechla. Naše primitivní bárka byla bez jakéhokoli komunikačního spojení se světem. Mobilní pokrytí Madagaskaru v roce 2001 prakticky neexistovalo.

S láhví vody v ruce jsem ležela vyčerpaná na dně prudce se houpající lodi ve vlnách oceánu. Bylo mi špatně z vln a ještě více z toho, že v té dálce od domova možná umřu a nikdy se nikdo nedozví, co se mi stalo. Záchrana nakonec po dlouhých hodinách přišla. Dostala jsem se na břeh, ale chuť prozkoumávat nepropustné lesy Madagaskaru mě nadobro opustila. Byla jsem živá a co nejrychleji jsem pelášila do civilizace.

Nenechte svou intuici spát!

Intuice – spící královna 21. století

Ztroskotání lodi a mé neuposlechnutí intuice se mnou tehdy hodně otřáslo. Uvědomila jsem si, jak přesně něco ve mně vědělo, že vstupuju do nebezpečné situace, a přesto jsem se tím pocitem neřídila. Dnes už vím proč.

Byla jsem tehdy orientovaná velmi mentálně a analyticky. Pracovala jsem v oblasti účetnictví a můj svět i lidé kolem mě byli velmi racionální. Žila jsem rychle a téměř jsem neodpočívala. Intuice ve mně sice byla (tak jako v nás všech), ale prostor jsem jí pravidelně nedávala. Většinu času dřímala. V kritické situaci se zmobilizovala, ale protože jsem nebyla zvyklá se jí řídit a důvěřovat jí, neuposlechla jsem ji.

Intuice je důvěra ve své pocity
a ochota se jimi nechat vést i v situacích, kdy nám rozum velí jinak.

Všichni jsme ve svém jádru přirozeně intuitivní. Intuice k nám nejčastěji přichází formou pocitů v těle, které s sebou nesou nementální vzkazy a informace. Někdy intuice přichází formou obrazů, slyšením vnitřního hlasu atd. Intuitivní jsme úplně všichni. Bez výjimky. Určitě si vzpomenete na nějakou situaci, kdy vám váš vnitřní hlas něco říkal, a vy jste věděli, že byste se jím měli dát vést. Například přihlásit se do nějakého kurzu, odpočinout si nebo neúčastnit se určité společenské události. Někam jet či nejen, přestat se s někým stýkat nebo naopak někomu zavolat.

Hektický a technický životní styl ale naši intuici „uspává“. A tak i když ji všichni máme, většinou ji nevyužíváme. Hlava a racionální rozhodnutí vítězí na celé čáře. Co je racionální ale často není zdaleka to nejlepší pro nás a naše štěstí.

Racionálno neexistuje bez své neviditelné intuitivní části...

3 věci, které blokují intuici a co s nimi

 • 1. Žijeme příliš v hlavě.
 • 2. Své pocity nevnímáme.
 • 3. Pokud své pocity vnímáme, tak jim nedůvěřujeme.

Dnes (na rozdíl od cesty po Madagaskaru) ve svém životě dávám intuici velký prostor a mnoho rozhodnutí dělám pod jejím vedením. Neznamená to, že rozum jde úplně stranou, to určitě ne. Ale mám jak rozumovou, tak intuitivní složku vyrovnanou.

Jak jsem to udělala? Vzala jsem si na pomoc silného spojence z přírody. A to element vody. Naše tělo je totiž tvořeno ze 70 % vodou a proto se přes vodu můžeme velmi účinně napojit na své pocity.

Voda jako jeden ze čtyř přírodních živlů
(vzduch, voda, oheň, země)
výborně aktivuje intuici.

Voda umí očistit nejen fyzickou nečistotu, ale symbolicky také staré emoční nánosy. Vede nás do hloubek našeho nitra. A právě tím v nás probouzí intuici, ve většině z nás uspanou dominantní hlavou (tj. rozumovou složkou života).

Mezi další zázračné benefity elementu vody a napojení se na něj patří:

 • Zpomalíte.
 • Uvolníte se.
 • Dostanete se více do proudu života.
 • Budete hravější a spontánnější.
 • Budete mít odvahu upřímně komunikovat.

Hrajete si někdy v kalužích?;-)

5 tipů, jak aktivovat svou intuici

1. Pravidelně pozorujte řeku nebo potok:

Udělejte si čas na posezení u řeky nebo potoka. Pozorujte vodu, jak proudí. Všímejte si, jak voda dokáže obeplout každou překážku, která se jí postaví do cesty.

2. Vnímejte očistné účinky vody ve sprše, vaně nebo při mytí rukou:

Vnímejte vodu na své pokožce a jak celkově působí na vaše tělo. Představujte si, jak spolu s vodou odtékají do odpadu nejen fyzické nečistoty, ale také vše, co už vám neslouží – negativní vzorce či emoce, pocity viny nebo strachu.

3. Pravidelně aktivujte element vody ve svém příbytku:

Omyjte vodou nějakou menší či větší plochu – např. umyvadlo, okno, poličku, podlahu. V duchu nebo nahlas si při tom opakujte: „Tato umytá polička (okno, umývadlo atd.) vnáší větší jasno do mého života.“ Také můžete vystavit skleněnou vázu či mísu s kamínky či mušlemi, naplněnou vodou nebo obraz vodopádu či jiných vodních těles, které na vás harmonicky působí.

4. Vytřiďte věci, se kterými máte spojené negativní emoce

Zaměřte se na fotky s bývalými partnery, dopisy či deníky plnými bolesti či smutku nebo dárky od přátel, kteří vás zradili či zklamali. Pomůže vám to odpustit lidem, kteří vám ukřivdili a také sobě v případech, kdy jste jim to svým jednáním umožnili. Osvobodí vás to od minulosti.

5. Dopřejte si pravidelné nicnedělání

V dnešní hektické době je pravidelný odpočinek a nicnedělání, tedy úplné uvolnění, pro intuici naprosto zásadní. Pravidelné nicnedělání je velmi prospěšné. Nejen, že si při něm odpočinete, ale také tím vytvoříte prostor pro vnímání svých pocitů a emocí, jinak často v každodenním shonu potlačených.


Myslíte to s probuzením či posílením své intuice vážně? Přijměte Blančino pozvání a dejte se do 28denního programu Soul Coaching®. Ve skupině podobně naladěných žen vám to půjde rychleji a za 4 týdny ujdete cestu, kterou byste jinak sama šla roky!

Změňte svůj život s programem Soul Coaching®!


Ano! Chci se o tom dozvědět víc!


Blanka Vun Kannon inspiruje druhé, jak si vytvořit harmonický domov i život pomocí vlastní intuice a vnitřní moudrosti. Autorka e-booku Feng Shui jako klíč ke štěstí, lásce a harmonii a knihy Návrat domů: Jak být šťastná a plná sil ve 21. století.

Certifikovaná poradkyně feng shui, Soul Coach a lektorka působící v USA a ČR. Je dlouhodobou studentkou americké léčitelky s indiánskými kořeny Denise Linn, jejíž učení předává dál.

Blanka založila vzdělávací platformu Škola HARMONIE a do Čech přinesla také program Šťastnější za 28 dní – Soul Coaching. Se svým manželem Davidem žije ve státě New Jersey a několikrát za rok přijíždí do České republiky.

Blance můžete psát své dotazy na: blanka@skola-harmonie.cz.

Blanka Vun Kannon – Návrat domů

Objednejte si u nás hned teď
Blančinu knihu Návrat domů!

 

ŽIJTE (s) CYKLEM A ŘÍKEJTE „ANO“ SOBĚ I SVÝM SNŮM!

 

Líbí se vám tento článek? Sdílejte ho dále:


Novinky, akce, inspirativní články...

Naší vášní ve firmě Cyklická žena, s.r.o. je pro vás neustále chystat nové produkty a inspirace z oblasti cykličnosti i vědomého života. Zajímají vás tato témata a chcete zůstat v obraze? Zadejte svůj e-mail – a naše inspirace je vaše. A když toho budete mít dost, vždycky se můžete jedním kliknutím odhlásit. :-) Vaše osobní data hlídáme jako ostříž (jak to děláme, se dočtete tady).

… každou neděli ve vaší e-mailové schránce!

Napište komentář

* Povinné údaje