Andrea Bajnoková: Co tají ženská gesta?

text © 2017 Andrea Bajnoková / foto © pixabay.com a archiv Andrey Bajnokové

V čem spočívá skutečné tajemství ženské přitažlivosti

Určitě i vy znáte nějakou takovou ženu, která zrovna není až tak přitažlivá svým vzhledem, ale přesto se kolem ní stále točí mnoho mužů… Přemýšleli jste někdy nad tím, v čem spočívá její tajemství? Jak to dělá?

Tělo ženy a tělo muže

Vysvětleme si vše hezky popořádku krok za krokem, doslova od Adama. ;-)

Všichni víme, že žena a muž mají jinou stavbu těla. Základním rozdílem jsou odlišné pohlavní orgány, stejně jako jejich odlišné umístění u obou pohlaví. Kvůli tomuto faktu má žena osu svého těla (stejně jako svůj střed, neboli to, čemu říkáme cítit se doma ve svém těle) jinde než muž.

Dalším rozdílem je například to, že muži a ženy potřebují jiné poměry mužských a ženských hormonů, aby byli zdraví.

Z těchto našich základních tělesných rozdílů krom jiného vyplývá, že aby se žena cítila spokojeně, vyzařovala ženskost a působila přitažlivě, potřebuje se hýbat jinak než muž!

Problémem je, že spektrum každodenním pohybů běžné ženy představují pohyby převážně mužské, anebo ještě hůř – pohyby celkově nevhodné pro naše tělo (například sezení se zkříženýma nohama).

Už jste zkoušeli vlnové pohyby?

Tajemství ženské přitažlivosti

Nejdřív vám prozradím odpověď na úvodní otázku: žena, která možná na první pohled nevypadá přitažlivě, ale přesto se kolem ní točí stále mnoho mužů, projevuje ve svém jednání své ženství skrze ženská gesta. Jinými slovy: Chová se a pohybuje se tak, že z ní vyzařuje ženská energie, což je právě to, co přitahuje muže.

Vysvětlím vám tuto situaci ještě na opačném, bohužel velmi častém případě: Jsou ženy, které sice vypadají úžasně, mají krásné oblečení, make-up, upravené vlasy, jsou vzdělané a úspěšné v zaměstnání, ale přesto si nedokážou přitáhnout partnera.

Čím je to? Jejich vnitřní vyzařování, které se projevuje v každém jejich pohybu a ve všem, co dělají, se většinou projevuje skrze mužská gesta. Vyzařují tedy spíše mužskou energii, která jim logicky muže jako partnera nepřitáhne. Až na výjimky je muž je při hledání partnerky vždy přitahován k energii ženské…

A doplňme ještě, že spíše mužské vyzařování u ženy může mít za následek i problémy ve stávajícím vztahu. Kolik žen si stěžuje, že nemá vedle sebe pořádného chlapa… Logicky, když tím chlapem jsou ony samy… Pokud žena změní své vyzařování, může se ledacos změnit i u jejího muže, může zmizet řada hádek a nedorozumění a jejich vztah se zharmonizovat!

Od mužské komunikace k ženské

Jak se má tedy žena hýbat, aby se stala ženou? Mojí odpovědí je osobně vyzkoušená metoda, která nese název Vlnové pohyby. Je to slovanská pohybová filozofie, jejímž autorem je ruský sportovní psycholog, sexuolog a mistr bojových umění Nikolaj Kudrjašov.

Techniky vlnových pohybů pomáhají dostat do souladu vnitřní ženské vyzařování a vnější řeč těla, která se pak stává něžnější a přitažlivější. Prostřednictvím jednoduchých pohybů ve vlně se naladíte na svoji vnitřní ženskost, což se následně projeví v celém vašem životě – i na vašem zdraví a v neposlední řadě ve vašem partnerském vztahu.

 

Ženský pohyb v praxi

Pravda je, že slovy se vlnové pohyby popisují spíš špatně – nejlepší bude vám něco ukázat! Podívejte se proto na tohle kratinké video. Je na něm jeden příklad základního pohybu, který si můžete teď hned vyzkoušet – ženské sezení.

Upozornění: Ve videu ukazuju jen jednu z možností ženského sezení, a to tu nejjednodušší. I tak vám však už jen tento jeden prvek může přinést velké změny do života! Podrobně sledujte detaily, protože úspěch tkví právě v jejich správném vykonání.

 

A ještě pár praktických tipů pro ženy i pro muže!

Změnit naše vyzařování může být jednoduché, stačí jen být důsledný v tom, jak fungujeme v každodenním životě. Vyzkoušejte některé z následujících tipů:

 

1. Kapitán, ne kapitánka

Ženy: Sestupte z postu kapitánky, která dokáže vždycky všechno dokonale naplánovat a prakticky a hlavně rychle vyřešit. Do této role v dnešní době padáme velmi rychle a ochotně, ale ve skutečnosti nám přináší jenom vyčerpání, díky čemuž pak nedokážeme pomoci nikomu v našem okolí, natož sobě. Pokud tedy máte pocit, že je ve vašem partnerském vztahu všechno na vás, zastavte se (a to doslova) a zhluboka vydechněte.

Každý den dejte svému partnerovi prostor, aby udělal alespoň jednu věc. Možná to nebude dokonale podle vašich představ (což skoro nikdy nebude;-), ale neříkejte nic a svého muže i přesto pochvalte. Upřímně a s úsměvem na tváři.

Experimentujte a hledejte způsoby, jak můžete odevzdat svou kapitánskou čepici aspoň na krátkou chvíli. Nejde to úplně hned, z minuty na minutu, protože jste doposud oba fungovali jinak. Muž se kapitánského místa ale nicméně velmi rád ujme, jen potřebuje cítit, že o tuto roli s vámi nemusí bojovat.

Muži: Chovejte se ke své partnerce jako k princezně, ale stůjte si za svým. Vyslovte svůj názor, nahlas a sebevědomě. Naplánujte něco. Převezměte kormidlo do svých rukou. (Ale pozor: Nemluvím o tom, abyste byli nepříjemní, diktátorští nebo autoritativní.) Mnoho žen dnes se vrací každý den ze zaměstnání, kde musely být v plném nasazení, stále připravené rozhodovat a jednat. Zapomínají, že doma mohou vypnout, být ženami a oddechnout si – a vy jste tu tedy od toho, abyste jim to něžně, láskyplně, ale jasně a rozhodně naznačili vždy, když je to třeba. ;-)

Už jste zkoušeli vlnové pohyby?

2. Zapomeňte na nohu přes nohu!

A ještě něco opravdu praktického, jednoduchého, každodenního:

Ženy: Víte, že sedět s překříženýma nohama znamená akorát tak hromadu zdravotních problémů? Nicméně ani sedět s nohama roztaženýma od sebe není ono – to je právě mužský posez, a pokud tak sedáváte, jako muž i působíte. Žena má mít stehna a kolena vždy u sebe, a tak si zahřívat podbřišek. Můžete si představit, že vaše pohlavní orgány a vaše děloha jsou kotel s lektvarem s názvem „ženská energie“, který takhle neustále zahříváte – přesně tak, jak to má být…

Muži: Ani muži by neměli sedět s překříženýma nohama! Pro mužskou stavbu těla je naopak správné sedět velmi rozkročmo, aby všechno ve vašem rozkroku mělo dostatek prostoru a narozdíl od ženského kotlíku se nezahřívalo, ale chladilo. Pak budete působit skutečně mužným dojmem. (Upozornění: Nejde o to se rozvalit, ale sednout si hezky sebevědomě, a to včetně mužného hrudníku – mrkněte se na fotku!)

Už jste zkoušeli vlnové pohyby?

Žena a muž mají jinou stavbu tělo, a proto potřebují rozdílné pohyby. Toto je vhodné sezení pro muže. Jak vypadá správný ženský posez, to se dozvíte v tomto videu.

 

Uvolněná žena má uvolněné rty

A tento poslední tip je také pro ženy: Alespoň jednou za den si uvolňujte rty. Představujte si, že chcete sfouknout svíčku a foukejte 1–2 minuty tak, abyste pociťovaly uvolnění v celé čelisti. Může to dokonce vypadat i jako odfrkávání.

Napnuté rty jsou známkou napjatého nervového systému, a při napětí a stresu se jen těžko projevuje ženské chování, které by bylo jemné a uvolněné.

 

Co vám mohou vlnové pohyby přinést?

Přirozené plynutí

Xénie, tantrická masérka, shrnula své první zážitky s vlnovými pohyby takto: Co pozoruju? Ženský pohyb a držení těla. Přirozené plynutí. Mizí otoky kolem kotníků a kolen. Cítím, jak se mi uvolňují lýtka a narovnává se pánevní dno. Odcházejí dlouholeté bolesti těla. Tělo a mysl jsou mnohem klidnější, ale zároveň připravené k akci. Vnímám nové perspektivy, hravost, život…

Bez menstruačních bolestí

Většina žen má s menstruačními bolestmi a myslí si, že jsou přirozenou součástí cyklu. Ale nejsou! Vyzkoušejte vlnové pohyby a PMS i bolesti a křeče zmizí! Mám vyzkoušeno na vlastním těle i na řadě klientek.

Intimní život…

Má klientka Katka (35) se mi svěřila, že při sexu vyzkoušela ženský pohyb pánve, který jsem je učila na workshopu. S nadšením dodala: Bylo to tak úžasné! Energie začaly úplně jinak proudit – až to partner v tom okamžiku nevydržel. ;-)

… a spokojený partner

Zajímavý je i příběh Lucie, která je víc než 10 let vdaná. Vždycky toužila po rodinném domě, ale její muž o tom nechtěl ani slyšet. Pak začala chodit na vlnové pohyby a najednou mají pozemek a stavějí základy! Tím, že se Lucie změnila, mohl se změnit i její partner. Je teď mnohem pozornější a vyzařuje z něj spokojenost a mužnost.


Andrea Bajnoková o sobě říká: Jsem certifikovaná trénerka Systému celistvého vlnového pohybu. Krom toho se věnuji terapii mystickými gongy a esenciálními oleji. Vlnové pohyby sama praktikuji a učím prostřednictvím workshopů už více než 4 roky a ze svých vlastních zkušeností a proměn a z transformací lidí, kteří už žijí na své vlastní vnitřní vlně, jasně vidím, že to prostě funguje. :-) Zdravý, vzrušující intimní život, spokojené partnerství. Ano, toto vše s sebou přinášejí vlnové pohyby. Vždycky přitakávám, že klíčem úspěchu je ženská energie!

Více o Andrejce se dozvíte na stránkách www.vlnovepohyby.cz nebo www.vlnazdravia.sk.

 

ŽIJTE (s) CYKLEM A BUĎTE NÁDHERNÝMI ŽENAMI!

 

Líbí se vám tento článek? Sdílejte ho dále:


Novinky, akce, inspirativní články...

Naší vášní ve firmě Cyklická žena, s.r.o. je pro vás neustále chystat nové produkty a inspirace z oblasti cykličnosti i vědomého života. Zajímají vás tato témata a chcete zůstat v obraze? Zadejte svůj e-mail – a naše inspirace je vaše. A když toho budete mít dost, vždycky se můžete jedním kliknutím odhlásit. :-) Vaše osobní data hlídáme jako ostříž (jak to děláme, se dočtete tady).

… každou neděli ve vaší e-mailové schránce!

Napište komentář

* Povinné údaje