Alena Cardová: Když jedu na vlně

text © 2020 Alena Cardová / foto © archiv Aleny Cardové

Dnes bych ráda sdílela příběh oživení a rozdmýchání své tvůrčí síly.

Alena Cardová náušnice Žena Kálí

Dodnes si pamatuji, jak jsem se na střední považovala za zoufale nekreativní osobu. S lehkou závistí jsem pozorovala spolužačky, které si dovolily být uvolněné, hravé a kreativní. Pak jsem se dostala na FAMU – filmovou školu, kde se to tvůrci jen hemží. Postupně jsem přišla na to, že mé přesvědčení o nekreativitě nebylo úplně pravdivé, ale ještě stále jsem se řadila k lidem „dělníkům“ – vystudovala jsem obor produkce, tedy organizování, komunikace a plánování.

Velký zlom nastal s mateřstvím. Pár měsíců po promoci se mi narodil chlapeček a můj život se obrátil vzhůru nohama. Tehdy jsem si ještě stále myslela, že až se nějak stabilizuji, tak budu pokračovat v předchozím stylu života. Jak naivní :-). Pak se mi narodily dvě holčičky a tehdy mi do života přišlo téma ženství – začala jsem zkoumat, jak se jako žena prožívám, co všechno mě ovlivňuje, jak se mohu co nejlépe podpořit, abych se dosytila a mohla být klidnou mámou svým dětem.

Alena Cardová náušnice Žena oceánNež se nám narodilo třetí miminko, odstěhovali jsme se z Prahy na jihočeský venkov. Pro mě, pražandu a kavárenskou povalečku, to byl další velký šok. Abych se s tím nějak vyrovnala, začala jsem v roce 2018 organizovat ve Strakonicích ženské kruhy a postupně se k tomu přidaly i semináře, besedy a festival Světový týden respektu k porodu – to celé pod hlavičkou „Vědomá žena – Strakonice“. Tak jsem se mohla realizovat jako produkční, dramaturg, copywriter a lektorka. Začala jsem si tvořit plakáty, psala jsem texty na web a FB. Nadchla jsem se pro malování. Znovu a znovu jsem si ověřovala, že JSEM KREATIVNÍ.

Co mi ale stále unikalo, byla má cykličnost. Narodily se mi 3 děti v průběhu 4 let – takže jsem byla neustále těhotná nebo kojící. Sice jsem v průběhu té doby téměř nemenstruovala, ale přeci jen se mi cosi spouštělo opakovaně. Vždy na pár dní se otevřel jakýsi kanál a mně přicházela inspirace. Kolikrát jsem ani nemohla usnout. Jen jsem si zapisovala jeden nápad za druhým. To vlastně byl můj osobní důkaz pro to, že jsem cyklická. Jedním z nápadů by i můj nejnovější projekt, který jsem dotáhla k realizaci – Šperky z nebe a země.

Alena Cardová náušnice Žena menstruaceTvořím peříčkové náušnice. Kombinuji pírka (z domácího chovu drůbeže naší babičky, kupovaná, darovaná či nalezená v přírodě), polodrahokamy a skleněné korálky. Každý pár náušnic je originál, který nese svůj jedinečný příběh, záměr a energii. Mám několik tematických linek – živly, láska a podpora, setkání s vlastním stínem a teď pozor! i ČERVENOU NIT – šperky zvědomující ženskou cykličnost. V rytmu fází tak různě přemýšlím o námětech a textech, které k náušnicích připojím, jindy zas sedím obklopená peřím a korálky a kleštičkami v ruce vyrábím. Občas také nedělám nic a jen maminkuji. :-)

Je to veliká radost a náušnice považuji za nástroj, jak posílit v ženách záměr, se kterým souzní či předat podnět k zamyšlení. Myslím, že touto cestou vrchovatě naplňuji zákon o zachování energie… Pokud by vás zajímalo, jak takové šperky, které vznikají na cyklické vlně, vypadají, tak přijměte pozvání k nahlédnutí na FB Šperky z nebe a země či na www.fler.cz/alena-carda.


Alena Cardová

Jmenuji se Alena Cardová (*1988) a pocházím z Prahy. Zde jsem vystudovala filmovou a televizní produkci na FAMU. Po absolutoriu (2013) jsem strávila pár měsíců na volné noze a věnovala se produkci projektů s českými i zahraničními tvůrci. Můj muž pochází z Radomyšle a my se s postupně se rozrůstající rodinou přestěhovali právě sem.

V roce 2014 se mi narodilo první miminko– syn František a já se vrhla do úplně nového světa. Klasický nemocniční porod byl pro mě vstup do reality mateřské „dovolené“. Následně proběhly dva plánované domácí porody – narodily se nám holčičky Anežka (*2016) a Terezie (*2018). Rodičovství je pro mě klíčová etapa života, děti ke mně přicházejí jako velcí učitelé. Díky nim se postupně dostávám blíže sama k sobě. V únoru 2018 jsem uspořádala ve Strakonicích první ženský kruh. Následně jsem ke kruhům přidala i cyklus besed a workshopů Vědomá žena. Vše do sebe začalo zapadat. Mé zkušenosti, dovednosti a tematické zaměření.

Alenčin web: www.vedomazena-strakonice.cz

 

ŽIJTE (s) CYKLEM A TVOŘTE!

 

Líbí se vám tento článek? Sdílejte ho dále:


Novinky, akce, inspirativní články...

Naší vášní ve firmě Cyklická žena, s.r.o. je pro vás neustále chystat nové produkty a inspirace z oblasti cykličnosti i vědomého života. Zajímají vás tato témata a chcete zůstat v obraze? Zadejte svůj e-mail – a naše inspirace je vaše. A když toho budete mít dost, vždycky se můžete jedním kliknutím odhlásit. :-) Vaše osobní data hlídáme jako ostříž (jak to děláme, se dočtete tady).

… každou neděli ve vaší e-mailové schránce!

Napište komentář

* Povinné údaje