Život po životě, cyklus po cyklu aneb jak poznám své fáze, když (už) nemám menstruaci

text a foto © 2020 Dana-Sofie Šlancarová, dana-sofie.cz

Za ta léta, co se věnuji cykličnosti, přesně vím, jaké otázky nejčastěji ženy ohledně tohoto tématu kladou.

Ta první je: Co mám dělat, abych neměla bolestivou menstruaci?
Ta druhá je: Jak se můžu zbavit premenstruačního syndromu?
A ta třetí zní:

Už nemám menstruaci – znamená to,
že už bohužel nejsem cyklická?

Důvodů k této otázce je několik. Za prvé ještě před pár lety tu žádné informace o cykličnosti nebyly. Veškeré informace o menstruaci třeba ještě naše generace čerpala toliko z knihy Děvčátka, na slovíčko – a ta byla jen o menstruaci, a nikoli o proměnách v rámci našich 4 úžasných měsíčních fází. Mnoho žen se tedy na mne obracelo smutných, že už ten život – cyklický život – mají za sebou a jaká je to škoda, že se o cykličnosti a knize Cyklická žena dozvěděly až s křížkem po funuse.

Jiné ženy byly zase naopak tak ponořeny ve své ne-lásce k menstruaci a zejména různým projevům premenstruačního syndromu – anebo zkrátka měly tak hektický život, že své pravidelné proměny ani nestíhaly vnímat – a hle, najednou bylo po nich, a ony si uvědomily, že o něco přišly.

Jsem moc ráda, že jsem těmto ženám mohla vždycky říct nebo napsat: Holky, věřím, že existuje život po životě – a stejně tak věřím, že existuje cyklus po cyklu.

Jak to tedy s vámi je, pokud (už) nemáte pravidelné měsíční krvácení, a to z jakéhokoli důvodu, to se dozvíte v tomto videu:

(Přednáška Dany-Sofie Šlancarové, zakladatelky projektu Cyklická žena®,
pro 1. česko-slovenský online Kongres o menopauze,
konaný ve dnech 9.–15. listopadu 2020)


Ve videu mluvím i o tom, jak poznat svou fázi cyklu bez menstruačního krvácení.

Zde si můžete stáhnout obrázek, který vám pomůže poznat vaše fáze:

Se sledováním projevů vašeho cyklu vám může pomoci určitě kniha Mirandy Gray Cyklická žena a hlavně skvělá pomůcka, do které si můžete zaznamenávat přímo informace o svém vlastním „cyklu-necyklu“, a tou je Cyklická mapa.

 

Cyklická mapaCyklická žena

 

Objednávám, protože chci poznat svou cykličnost!

 

ŽIJTE (s) CYKLEM I V MENOPAUZE!

 

Líbí se vám tento článek? Sdílejte ho dále:


Novinky, akce, inspirativní články...

Naší vášní ve firmě Cyklická žena, s.r.o. je pro vás neustále chystat nové produkty a inspirace z oblasti cykličnosti i vědomého života. Zajímají vás tato témata a chcete zůstat v obraze? Zadejte svůj e-mail – a naše inspirace je vaše. A když toho budete mít dost, vždycky se můžete jedním kliknutím odhlásit. :-) Vaše osobní data hlídáme jako ostříž (jak to děláme, se dočtete tady).

… každou neděli ve vaší e-mailové schránce!

Napište komentář

* Povinné údaje