Markéta Strnadová: Božské milování díky harmonické nervové soustavě

text © 2019 Markéta Strnadová / foto © archiv Markéty Strnadové a pixabay.com

Dnešní svět je plný zajímavých rad v oblasti intimity. Víme o tantře, o potravinách, které zvýší naše libido, můžeme si zakoupit mnoho sexuálních pomůcek, co opepří náš milostný život.

Jenže co když za těmi problémy s milováním nestojí ani špatná výživa, ani ochablé tělo, ani životní stereotyp po boku stejného partnera?

Co když je způsobuje něco, co se schovává hluboko za tím vším a svými dopady mnohonásobně převyšuje jakýkoliv náš zásah z vnějšku?…

Znovu jsem vám raději natočila video, protože v něm jasně a příjemně obsáhnu mnohem více souvislostí. Pokud na něj nemáte čas, napište si poznámku do mobilu nebo do diáře, ať se k němu vrátíte. Věřím, že si za to později poděkujete. ;-)

 

 

Pro tantrou a kámasútrou nepolíbené ještě dodávám, že se v jejich učení všechno tohle předává. Ve své ryzí podobě nejsou ani tak o sexuálních polohách, jako spíše o neurologii, psychologii a psychoterapii v praxi. Pokud vás toto video zaujalo, omrkněte je. ;-)

A teď už shrnutí a slíbené odkazy – JAK SE PŘELADIT DO PARASYMPATIKU

1. Pusťte si příjemnou hudbu

Někdo bude potřebovat smyslný drive a někdo hluboké uklidnění. Vyberte si přesně to pravé pro vás, váš mozek vám to ukáže. Jakmile zareagujete zpomalením, hlubším dechem a uvolněním, máte vyhráno. ;-)

Dám vám sem ještě 4 tipy, abych vám ukázala, jak rozličná ta hudba může být a jak odlišné na vás bude mít účinky.

Mirabai Ceiba – Flores
Massive Attack – Teardrop
Tina Malia – Gayatri Mantra

2. Ztlumte světlo

Vypněte všechna ostrá světla v místnosti, zapněte tlumené lampičky a ideálně si zapalte svíčky. Tady máte odkaz na krb 1 a krb 2 přes youtube, pusťte si je na televizi a vnímejte, co ve vás vyvolávají. Odlišný zvuk ohně, odlišné procesy. Je to vážně dobrá vychytávka. ;-)

3. Provoňte si místnost

Opět zde platí to, co u hudby. Jsou to váš mozek, vaše tělo, vaše psychika, vaše konkrétní aktuální nastavení A NAVÍC JSTE V TOM DVA! :-) Takže spolu zajděte do zdravé výživy nebo do jiného obchůdku, kde mají vonné esence, společně si je načuchejte a vyberte si ty pravé pro vás.

Všeobecně se doporučuje Ylang Ylang, firma Nobilis Tilia má vonnou směs speciálně pro milostné chvilky. Pozor, nedoporučuji kupovat, dokud nepřivoníte. Opravdu nemusí “sedět” každému.

4. Opečujte svoje bezpečí

Zamkněte si kvůli dětem dveře do ložnice nebo je naopak nechte otevřené, klidně si otestujte obě verze. Stačí zamknout, posadit se na postel a vnímat, jak vám v tom je. Potom to samé udělejte s dveřmi pootevřenými. Věřím, že rozdíl velmi dobře zaznamenáte.

Místnost, ve které se milujete, příjemně a pořádně vyhřejte. Jenom tak se plně uvolníte.

5. Pokud místo erotiky usnete, užijte si to

Vaše tělo a mozek vědí, co potřebujete, a pokud zareagují touhou po spánku, dopřejte jim ho. Po pár pokusech se proodpočíváte do úplně nového stavu bytí a uvidíte, jak vám v tom bude dobře. Mnohé ve vašem životě se díky tomu srovná a uzdraví.

6. Jděte na to postupně a i v celém životním stylu

Pamatujte, že přeladění nervové soustavy většinou nejde z minuty na minutu, ale probíhá během několika dnů nebo i týdnů. „Sedá si to“ postupně. Také si uvědomte, že se nervová aktivita nepromítá jenom do sexu, ale do všech vašich životních oblastí a vztahů. Proto vám doporučuji, abyste o sebe začali pečovat průběžně.

Začněte třeba s yogou. Vstupte do mé Aktivní ruky a po ní do Yogy pro okamžité uvolnění. Přeladění ucítíte už během prvního cvičení a můžete si ho po kapkách dopřávat každý den. Funguje to skvěle a je to vážně moc příjemné.

Přečtěte si také něco o hygge a začleňte komfortní pelíšky a rozkošná zákoutí do prostorů, které obýváte.

Ženy, pokud vás zajímá více o romantice a chcete vědět, jak moc ji ovlivňuje stav vašeho pánevního dna, podívejte se na tento článek.

nahá žena

A co je podle mě nejdůležitější a platí to úplně pro všechny – plyňte co nejvíce na vlně rytmu přírody. Dopřávejte si podzim a zimu, ve kterých má své veliké místo přítmí, uklidnění a ztišení. Užijte si procházky zasněženou krajinou, večer si pod dekou dejte dvojku svařáku s knížkou v ruce, tulte se se svými partnery i dětmi a dělejte si toto období krásné. Zima a podzim jsou nádhernými, požehnanými částmi roku, pokud jim dopřejeme být takové, jaké mají. ;-)

A to už je pro dnešek vše, přátelé. Přeji vám krásné a hluboké intimní chvilky,
Markéta.

článek byl převzat z blogu Markéty Strnadové marketastrnadova.cz

 


Chcete od Markéty víc?

Markéta čerstvě napsala a vydala skvělou knihu
Z lásky k pohybu, kterou si můžete
prolistovat a objednat na našem e-shopu!

kniha Z lásky k pohybu

Jdu se na ni mrknout!


 


 

Markéta

Fyzioterapeutku Markétu Strnadovou můžete vidět v jednom z dílů našeho projektu Cesty vášně, seriálu o lidech, kteří se vydali na cestu toho, co je v životě opravdu hluboce naplňuje.

Ona sama o sobě říká: „Jsem zkušená fyzioterapeutka a učím lidi, jak se díky propojení znalostí o pohybovém aparátu, tradiční čínské medicíně a osobním rozvoji jednoduše a s úsměvem navždy uzdravit ze svých bolestí. Jak na těle, tak i na duši.

Moje práce mne doopravdy naplňuje a baví. Klienti se mi hojí doslova před očima a já denně žasnu nad tím, jak účinné zdravotní cvičení je a jak málo stačí k tomu, aby se člověk uzdravil.

Nemusíte ale za mnou do ordinace! Jsem i autorkou několika online programů, takže si můžete pomoci sami, kdykoli a kdekoli, teď hned a trvale! V online programu pod názvem Vyprošťovák vás učím, že z bolestí se jde uzdravit jednoduše a s úsměvem. Že k tomu nepotřebujete terapeuta, drahé léky, ani přístroje. Že si můžete kdykoliv pomoci sami a stačí na to pár minut. Nedávno jsem k němu navíc přidala jeho malého, leč neméně účinného bratříčka s názvem Vyprošťovák pro nožky.

V e-boocích zdarma vám ukazuju, že ne všechny problémy pramení čistě z pohybového aparátu a že je nutné to odlišit, abyste se uzdravili co nejdříve.

A díky svým hořkosladkým zkušenostem vás skrz online program Yogarestart můžu zavést do míst, kde cvičení intenzivně hojí nejenom naše tělo, ale i duši. Nechávám vás na vlastní kůži prožít, že nemusíme papat pilulky, podléhat úzkostem, smutku nebo depresím. Že často stačí jen si zacvičit.“

 

ŽIJTE (s) CYKLEM I PŘI MILOVÁNÍ!

 

Líbí se vám tento článek? Sdílejte ho dále:


Novinky, akce, inspirativní články...

Naší vášní ve firmě Cyklická žena, s.r.o. je pro vás neustále chystat nové produkty a inspirace z oblasti cykličnosti i vědomého života. Zajímají vás tato témata a chcete zůstat v obraze? Zadejte svůj e-mail – a naše inspirace je vaše. A když toho budete mít dost, vždycky se můžete jedním kliknutím odhlásit. :-) Vaše osobní data hlídáme jako ostříž (jak to děláme, se dočtete tady).

… každou neděli ve vaší e-mailové schránce!

Napište komentář

* Povinné údaje