Iva Aliana Bendová: Výchova dětí vlastně neexistuje

text © 2018 Iva Aliana Bendová/ foto © archiv Ivy Aliany Bendové a pixabay.com

Přestaňte vychovávat své děti, vychovejte nejdřív sebe!

Výchova dětí vlastně neexistuje…

No co je tohle za blbost?

Tohle už je fakt moc!

To je už hodně divný. Hodně ulítlý!

Možná je to divný a ulítlý, ale má to svou selskou logiku. Ve skutečnosti totiž existuje jen jeden jediný člověk, kterého můžeme opravdu vychovávat, a tím jste my sami. Ostatním můžeme maximálně něco nabízet jako možnosti nebo s nimi manipulovat. Nic jiného.

Pravda je, že není možné naučit naše děti něco, co sami nežijeme. To nelze. Proto je rodičovství jednou z cest do vlastního nitra. A to je, jak známo, cesta z nejtěžších.

Pokud si přejeme, aby naše děti byly statečné, ale sami máme strach, co jim předáme? Odvaha to nebude. Jestliže si přejeme, aby naše děti byly poctivé, ale sami krademe, jednoho dne zjistíme, že i naše děti se naučily krást. Toužíme-li potom, aby nás naše děti milovaly, ale sami přitom neumíme dát lásku sami sobě, a tím pádem ani druhým, pak nás naše děti nikdy doopravdy milovat nebudou.

Tato pravda je tvrdá a slyšet ji může bolet, zejména když ji slyšíte nebo čtete poprvé, nicméně nám přináší i značnou úlevu, protože nám dává nástroj, jak můžeme změnit řadu rodičovských situací, které jsme doposud změnit nedokázali…

Chcete se dozvědět, jak na to? Jak efektivně změnit své rodičovské nástroje a strategie a zvýšit pozitivní dopad, který na své děti máte? Víc se toho dozvíte v e-knize Ivy Aliany Bendové Putování krajinou rodičovství (aneb jak se vychovat v rodiče), kterou čerstvě vydalo nakladatelství OSULE!

Putování krajinou rodičovství (aneb jak se vychovat v rodiče)

 


Iva Aliana Bendová

Iva Aliana Bendová

se narodila v úplně obyčejné rodině v malém městě Kraslice na západě Čech. Úspěšně vystudovala konzervatoř a DAMU, věnovala se divadelní a režisérské práci a později porodila čtyři krásné děti, které vzdělávala doma. Když děti odrůstaly, začala se věnovat práci, která ji vždycky lákala a přitahovala: terapiím a malování obrazů.

Aliana sama sebe charakterizuje jako člověka s duší detektiva dobrodruha. Všechno, co dělá, je poznamenáno touhou dojít k „jádru pudla“, a pro svá zkoumání se nebojí používat nečekaně nové a netradiční úhly pohledu.

Tímto způsobem přistupovala už k divadlu, jež bylo jejím původním povoláním, i později k výchově dětí, která se na mnoho let stala středem jejího života. A stejným způsobem pracuje dodnes – s klienty, kteří k ní dnes chodí na koučovací a terapeutická sezení. Právě proto, že se nedrží žádných standardních metod, ale „šije postup každému přímo na míru“ a nebojí se společně s klienty experimentovat (a také si hrát!), jsou její metody překvapivě rychlé a hlavně trvale účinné.

Což si můžete ihned vyzkoušet sami, když se pustíte do experimentování s knihou Putování krajinou rodičovství!

Více se o Alianě můžete dozvědět na jejích stránkách www.aliana.cz.

 

ŽIJTE (s) CYKLEM I PŘI VÝCHOVĚ DĚTÍ!

 

Líbí se vám tento článek? Sdílejte ho dále:


Novinky, akce, inspirativní články...

Naší vášní ve firmě Vědomý svět s.r.o. je pro vás neustále chystat nové produkty a inspirace z oblasti cykličnosti i vědomého života. Zajímají vás tato témata a chcete zůstat v obraze? Zadejte svůj e-mail – a naše inspirace je vaše. A když toho budete mít dost, vždycky se můžete jedním kliknutím odhlásit. :-) Vaše osobní data hlídáme jako ostříž (jak to děláme, se dočtete tady).

… každou neděli ve vaší e-mailové schránce!

Napište komentář

* Povinné údaje