Deprese a vyhoření: jak si pomoct díky znalosti vaší cykličnosti

text © 2021 Dana-Sofie Šlancarová / video © 2021 Martina Chomátová a Dana-Sofie Šlancarová / foto © archiv Martiny Chomátové

Martina ChomátováS bývalou českou reprezentantkou ve snowboard crossu Martinou Chomátovou se známe už leta, zhruba od chvíle, kdy jsme s ní natáčeli tyto super Cesty vášně. Od té doby ale uplynulo pár let a mnohé se změnilo. Dnes má Martina děti už tři, je známou online podnikatelkou, propagátorkou WHM (jo, toho otužování s tím fousatým chlapíkem) – a jedním z jejích témat, kterými se zabývá, protože jí osobně také změnilo život, je deprese a vyhoření.

A protože tohle téma je velmi osobním pro řadu žen (a nejen žen), natočily jsme spolu následující rozhovor. Dozvíte se v něm například to:

  • že cykly procházíme všichni, bez ohledu na pohlaví nebo věk;
  • proč v současnosti řádí doslova epidemie vyhoření a depresí
  • a proč to ženy prožívají o něco hůř něž muži;
  • jak nám znalost cykličnosti pomůže se dostat do pohody;
  • jak lze zařadit do svého programu (menstruační) odpočinek, i když máme 7 dětí;
  • nebo co vám pomůže poznat vaši cykličnost opravdu dobře;

A na konci videa se s vámi navíc podělím o jeden svůj osvědčený lifehackingový trik, jak i vy můžete pracovat a dřít se mnohem míň, cítit se mnohem líp – a mnohem víc toho mít, žít a užívat si!

Mně v loňském roce tato technika například pomohla získat peníze na dva dotisky Cyklické ženy (tiskli jsme 5 000 kusů v lednu 2020 a hned v říjnu jsme to museli zopakovat!) i na tisk mojí nové knihy Malá velká cyklická dívka Sára.

 

 

No a pokud jste na našich stránkách noví a o cykličnosti zatím tolik nevíte, zde jsou linky na všechny cyklické knihy a pomůcky, o kterých ve videu mluvím:

Kniha Mirandy Gray Cyklická žena, která to všechno začala a kde najdete detailní popis všech 4 fází a ještě detailnější popisy všech dní.

Abyste si sama mohla pozorovat svůj cyklus, protože každá žena ho má trochu jiný, k tomu existuje Cyklická mapa – je elektronická, stáhnete si ji, vytisknete a už si píšete každý večer cca 5 minut, jaká jste ten den byla.

Aby se vám váš cyklus připomínal každý den, existují 2 magnety na ledničku: jeden je pro ženy a druhý je pro muže – a máme je navíc i v jiných jazycích!

No a pro muže, ale nejen pro ně, je tu i kniha Návod na ženy.

Pro vaše dcery je tu pak zmiňovaná Malá velká cyklická dívka Sára.

A ještě vám můžu vřele doporučit i Moji rudou knížku Lenky Blažejové a Poselství pro ženskou duši také od Mirandy Gray.

 

No a pokud vás zaujala Martina a její témata, určitě se skočte podívat na její web a na její YouTube kanál, najdete tam toho podnětného mnohem víc!

 

Martina Chomátová a její YT kanál

 

ŽIJTE (s) CYKLEM V ZIMĚ I CELÝ ROK! ;-)

 

Líbí se vám tento článek? Sdílejte ho dále:


Novinky, akce, inspirativní články...

Naší vášní ve firmě Cyklická žena, s.r.o. je pro vás neustále chystat nové produkty a inspirace z oblasti cykličnosti i vědomého života. Zajímají vás tato témata a chcete zůstat v obraze? Zadejte svůj e-mail – a naše inspirace je vaše. A když toho budete mít dost, vždycky se můžete jedním kliknutím odhlásit. :-) Vaše osobní data hlídáme jako ostříž (jak to děláme, se dočtete tady).

… každou neděli ve vaší e-mailové schránce!

Napište komentář

* Povinné údaje