Co ženy nejvíc trápí na mužích – řešení se blíží!

text © 2015 Dana-Sofie Šlancarová, dana-sofie.cz / foto © photodune.net

„Milá Dano-Sofie!

Včera jsem si přečetla váš e-mail s příběhem Jolany a Hanky, a rozhodla jsem se, že vám musím napsat. Jsem vdaná už dvanáct let a s mužem si docela rozumíme. Většinou se na všem dohodneme, i ohledně dětí, a skoro se nehádáme. On je takový uzemněný a praktický a já vlastně taky, takže nám to jde dohromady dobře.

Sad Couple On Bed After Fight

Nedávno jsem ale objevila knihu Cyklická žena a začala jsem ji číst a začala jsem to na sobě pozorovat, že opravdu mám nějaký cyklus. Ukázala mi ji kamarádka v práci, která tím byla hodně nadšená, a mě to taky nadchlo. Tak jsem o tom chtěla říct i svému muži, ale…

… To vám snad ani nemůžu napsat, jaká byla jeho reakce. Prý si to vymýšlím, prý je to celé nesmysl a žádná cykličnost neexistuje. Že jsou to ty moje ulítlý ezoterický knížky a jeho prý to vůbec nezajímá. On mě má prokouknutou, PMS mám prý 3 týdny v měsíci a zbytek měsíce menstruuju.

Určitě chápete, jak mě to ranilo. Nechala jsem ho tehdy být, pak to zkusila za pár dní znovu, ale zase jsem se se zlou potázala. Je tomu zavřený a nechce to slyšet. A přitom já cítím, že je to pro můj život důležité a že bych to s ním chtěla sdílet. Určitě by mi víc rozuměl. Moc chci, aby mi víc rozuměl.

Myslím, že se na vás s touto otázkou obrací hodně žen – máte pro mne nějakou radu?

Děkuju, Kristýna.“


„Ahoj Sofi,

nevím, jestli se na mě pamatuješ, byla jsem u tebe na kurzu asi před rokem a půl, na menstruačním večírku. Od té doby se v mém životě hodně změnilo. Našla jsem si nového partnera (je fakt skvělý, moc si rozumíme, a fandí i cykličnosti) a našla jsem si i novou práci. Kurz mě tehdy nadchl, takže žiju cyklicky, pracuju s Cyklickou mapou, mluvím o tom, kde to jde. Kolegyně v mém novém zaměstnání už tomu pomalu propadají taky, říkáme si, když máme zrovna den 1, a když to jde, tak si i vypomůžeme a funguje to fakt dobře.

Ale proč ti píšu. S kolegyněmi je to super, jak už jsem psala, ale bohužel o tom vůbec nechce slyšet náš šéf. Hodně mu záleží na výsledcích a na termínech a s podřízenými se tak moc nebaví. Snažily jsme se mu s holkama něco naznačit, ale dost nás utřel, že se chceme jenom vyhýbat práci.

Jenomže my to vidíme, že když si odpočineme, tak že se nám pak chce pracovat víc a máme v týmu větší pohodu.

Takže ti píšu proto, jestli bys měla nějakou radu, jak s ním o tom mluvit, aby nás pochopil. Je mu 38, tak to není tak starý, aby byl tak konzervativní, ne?

Těším se na zprávu od tebe,

Olga.“


„Vážená paní!

Děkujeme za nabídku vašeho kurzu o ženské cykličnosti. Jsme tým manažerek v korporaci a nějaký cyklus si nemůžeme dovolit, zvlášť když pracujeme v téměř výhradně mužském prostředí. Většina žen z našeho týmu bere hormonální antikoncepci a potvrdila mi, že žádné výkyvy nezažívá. My musíme být výkonné prostě pořád stejně. Výmluvy na menstruaci nám u našich nadřízených neprojdou ani náhodou. Proto nám žádné další nabídky na kurzy tohoto druhu nezasílejte.

S pozdravem

Nováková.“

* * *

JAKOU MÁM PRO TYTO ŽENY RADU?

To se dozvíte v tomto článku! :-)

A možná vám napoví i tento blogový článek mého muže Erika.

 

ŽIJTE (s) CYKLEM V HARMONICKÉM PARTNERSTVÍ!

 

Líbí se vám tento článek? Sdílejte ho dále:


Novinky, akce, inspirativní články...

Naší vášní ve firmě Cyklická žena, s.r.o. je pro vás neustále chystat nové produkty a inspirace z oblasti cykličnosti i vědomého života. Zajímají vás tato témata a chcete zůstat v obraze? Zadejte svůj e-mail – a naše inspirace je vaše. A když toho budete mít dost, vždycky se můžete jedním kliknutím odhlásit. :-) Vaše osobní data hlídáme jako ostříž (jak to děláme, se dočtete tady).

… každou neděli ve vaší e-mailové schránce!

3 Komentáře

 • Markéta

  Odpověď Odpovědět Neděle - 29. března, 2015

  Hmmm… tak to je přímo „mazec“ … článek od Erika jsem přeposlala na e-mail mého muže … a koukám, že přepošlu i tento odkaz. I když můj muž je opravdu vcelku osvícen :) Bohu díky! Sama jsem Vám, milá Sofie, kdysi psala, s jakou jsem se „potýkala“, když jsem uvažovala o realizaci Vašeho kurzu u nás na Moravě … nestačila jsem se divit, jaké jsem měla občas „zpětné vazby“… a to přímo od žen ! Nevzdávám to, koukám dál a učím se… já sama jsem CYKLICKÁ se vším všudy a objevila jsem svoji CYKLIČNOST opravdu díky Vám, Sofie! DĚKUJI. DĚKUJI. DĚKUJI… a přeji hodně štěstí na Vaší cestě. S úctou, láskou a vděčností *Markéta

  • Dana-Sofie

   Odpověď Odpovědět Neděle - 29. března, 2015

   Markéto, děkujeme za krásnou reakci! Sofi a Erik

  • Kateřina

   Odpověď Odpovědět Pondělí - 30. března, 2015

   Máme s kolegyní podobnou zkušenost jako Markéta, některé ženy doslova urazí, když vidí stánek s cedulí Pro ženy. Ale některé ne a kvůli těm stojí za to to dělat :-)

Napište komentář

* Povinné údaje