Chci dokonalou cyklickou ženu, zn.: 24/7 + 365/celý život

Dana-Sofie Šlancarová, dana-sofie.cz

Nedávno se na facebookové stránce Návodu na ženy strhla docela ostrá diskuze o tom, že cykličnost ženy je jenom o těch jejich pitomých výkyvech nálad a že ať co nejrychleji přejdou do menopauzy a jsou v klidu. A jiní zase jindy psali, že by chtěli zažít naprosto dokonalou cyklickou ženu, která své fáze respektuje 24 hodin denně 7 dní v týdnu 365 dní v roce po celý život.

Těchto pár hojně rozšířených mýtů bychom rádi vyvrátili…

Dokonalá žena?

1) Pokud jste četli a četly Návod na ženy nebo Cyklickou ženu nebo sledujete naše blogy, velmi dobře víte, že výkyvy nálad jsou jen špičičkou ledovce. Ženské hormony ovlivňují ženu ve všech oblastech života, nejen co se týče jejích nálad. Ovlivňují její vztah k sobě, k lidem, k práci, k jídlu, k dětem, k partnerovi, k sexu, ovlivňují to, na co má žena chuť a na co nemá, co za činnosti jí jde a co jí naopak aktuálně nejde, jak je na tom psychicky i fyzicky – stejně jako třeba i to, jestli ji zrovna baví předjíždět, nebo naopak na své cestě vítá každou červenou na semaforu, aby se mohla zastavit a odpočinout si…

Přitom naprostá většina tohoto hormonálního vlivu je ve skutečnosti pozitivní, nikoli negativní. A i ten zbytek může být ještě pozitivnější (ony výkyvy nálad), pokud žena pochopí, co se s ní děje, a začne s tím vědomě pracovat. A když to pochopí a správně uchopí i její muž, pak je zcela vyhráno.

Dále si k tomu můžete něco přečíst třeba v následujících článcích:

 

S menopauzou cyklus neodchází2) Když žena přejde do menopauzy, vůbec to neznamená, že přestane být cyklická. Pouze zmizí její menstruační krvácení, ale fáze jí zůstávají. Špatná zpráva nebo dobrá zpráva?

Budete se možná divit, ale paradoxně více než 50 % cyklických dotazů, které nám od vás neustále přicházejí, se týká právě toho, že ženy jsou smutné, že se o cykličnosti dozvěděly právě teď, když už cyklus nemají. Takže pak je to pro ně skvělá zpráva, že všech těch cyklických proměn si můžou užívat i nadále!

Fáze mohou být trochu jinak dlouhé, může se měnit i pravidelnost, ale jejich podstata zůstává.

Jak konkrétně je to s cyklem po cyklu, pardon po menopauze, to se dozvíte například v tomto rozhovoru s Danou Linkeschovou.

A pokud si nejste jisté, jak svou fázi bez menstruačního krvácení poznat, s tím vám pomůže tento článek s názvem „Jak poznám, v jaké jsem fázi, když nemám menstruaci“.

 

3) Dokonalá cyklická žena 24/7 + 365/celý život… Nevím jak vy, ale my máme za to, že tenhle život není o dokonalosti, ale o celoživotní dokonale nedokonalé cestě k dokonalosti, které nikdy nelze dosáhnout. To jsou prostě pravidla této hry. Život je hra, ve které se učíme být stále lepší a lepší (ale to jen v některých oblastech, rozhodně ne ve všech), a kdybychom někdy dosáhli naprosté dokonalosti, svět by se zhroutil, protože by byl popřen základní princip Vesmíru, a to je expanze a vývoj.

Existuje dokonalá cyklická žena?

Jako neexistuje žádný dokonalý muž, neexistuje ani žádná dokonalá žena, natož dokonalá cyklická žena. Každá žena žije v nějakých životních podmínkách a okolnostech, které se neustále vyvíjejí a proměňují, a tak cokoli doposud poznala o svém cyklu, zítra jí to může, ale nemusí fungovat… Takže pak musí přijít na nový způsob, jak s tím v životě naložit, když se změnily okolnosti uvnitř nebo vně jí…

Ale je to skvělá hra. Která je o to skvělejší, když ji přestanete brát tak vážně. Když si uvědomíte, že je to opravdu jenom hra a nic víc a nic míň. A když si to uvědomí nejen ženy, ale i jejich muži. Je to hra. Celý náš život je hra, která vede k lepšímu a lepšímu poznání sebe sama a druhých a k tomu, abychom společně zažívali co nejvíc radosti a legrace a šťastných chvil.

Muži, prosím, opusťte myšlenku, že existuje něco jako dokonalá (cyklická) žena. A ženy, prosím, opusťte myšlenku, že existuje něco jako dokonalá (cyklická) žena. Zamilujte se do všech těch prasklinek na květinové váze, chybek ve zdrojovém kódu, špeků na břiše, vrásek na čele a pravidelných premenstruačních neshod. Dělají náš společný život zábavnějším. Díky nim rosteme. Učíme se přijímat sebe i druhé. Měníme se. Zlepšujeme se. A hlavně se bavíme… Protože: je to jenom hra!

 

Líbí se vám tento článek? Sdílejte ho dále:


Novinky, akce, inspirativní články...

Naší vášní ve firmě Cyklická žena, s.r.o. je pro vás neustále chystat nové produkty a inspirace z oblasti cykličnosti i vědomého života. Zajímají vás tato témata a chcete zůstat v obraze? Zadejte svůj e-mail – a naše inspirace je vaše. A když toho budete mít dost, vždycky se můžete jedním kliknutím odhlásit. :-) Vaše osobní data hlídáme jako ostříž (jak to děláme, se dočtete tady).

… každou neděli ve vaší e-mailové schránce!

Napište komentář

* Povinné údaje