DEN 13: Vůbec mi nejde nemyslet na sex…

text © 2014 Dana-Sofie Šlancarová, dana-sofie.cz / ilustrace © archiv OSULE

Laska2

Z cyklických zápisků Cyklické ženy:

DEN 14 (ovulační fáze): Položka „vůbec mi nejde“: Sex, sex, sex! To mi dnes vůbec nejde – nemyslet na sex. Kde je nějaký chlap?!

DEN 15: Pomoc, pomoc – kde je moje chuť na sex? Ještě včera tu byla! Já ji chci zpátky! Copak má ovulační fáze taky výkyvy?

DEN 16: Wow. Dneska taky dobrý! Celý den jsem měla úžasnou schopnost dokázat všechno, co jsem si umanula. Příště si v této fázi půjdu za šéfem požádat o zvýšení platu. Více takových dní!

DEN 17: Co je tohle za den? Vůbec nejsem schopna sedět u kompu a tvořit. A to mám zítra deadline. Nemám ráda ovulační fázi!

DEN 18: Skvělé. Ještě že mám ten cyklus trochu urychlený. Dneska už nastoupil můj premenstruační fokus, takže jsem ten článek zdárně dopsala. Uf, bylo to o fous.

DEN 19: Tak ne, OV fáze ještě nepřešla. Dnes mě bavilo toliko flirtovat s kolegy a práce šla zase stranou. Nevadí, PM fáze se blíží, pracovat se bude už brzo.

DEN 20: Sakra. Tohle mi podle zápisků chodí už třetí měsíc po sobě: „Začínám si nadávat, že jsem ošklivá, hloupá a nepřitažlivá ženská, která má navíc neustále díru v rozpočtu.“ Mám obavu, že PM fáze je tu.

DEN 21 (premenstruační fáze): Už to mám! Na PM depresi zabírá jediné: vzít si smeták, kbelík a hadr a vygruntovat byt. Cítím se skvěle a deprese je pryč.

DEN 22: Položka „vztah k partnerovi“: Potřebuju bohatýho. Myslím si, že ženy by vůbec neměly vydělávat. Vůbec mi to nesvědčí tak hodně pracovat. Potřebuju bohatýho!

DEN 23: Položka „shrnutí dne“: Nasraná a sprostá jako dlaždič. Kurva, proč se mi všechno sere a nic nefunguje?

DEN 24: Úkoly, úkoly, úkoly. Pomóc! Jsem totálně zahlcená. Já už nechci. Chci jen spát odpočívat nebo umřít. Ať mi všichni dají pokoj!

DEN 25: Zjistila jsem, že v této fázi je negativita nakažlivá. Kolegyně si vyprávěly o oparu a mně se během pěti minut vyrazil. Musím si to příště víc hlídat!

DEN 26: Dnes ráno jsem umřela. Probudila jsem se a zjistila jsem, že mi tělo vůbec neslouží. Nahlásila jsem do firmy bed office, hlava naštěstí funguje.

DEN 27: Ještě jsem si ten bed office o den prodloužila. Začínám mít velmi silnou chuť na sex, takže tuším, že zítra nebo nejpozději pozítří začnu menstruovat.

DEN 28: Super den. Zvládla jsem dvakrát tolik práce co jindy. Podle zápisků to ovšem znamená, že zítra umřu doopravdy.

DEN 29: Jsem to říkala. Energie je na hodnotě minus 100 %. Potřebovala bych, aby mi někdo uvařil, vyvenčil psa a zabavil dítě. Jsem naprosto neschopná čehokoli. Bed office nebyl třeba, naštěstí je víkend.

DEN 1 (menstruační fáze): Áááá. Miluju svou menstruační fázi. Všechny problémy se mi zdají tak vzdálené…

dynamika

DEN 2: Potřebovala bych, aby mi někdo usmažil řízky. Řízky! Řízky! (Pravila vegetariánka.)

DEN 3: Miluju své hubené, nezavodněné tělo.

DEN 4: Hurá, dopřála jsem si dostatek bed officů a dneska už jsem dynamická. Vůbec mi nejde nebýt výkonná. Miluju svůj cyklus!

DEN 5: Tahle dynamická fáze je na houby. Pracovala jsem na deseti věcech, ale nic jsem neposunula a navíc mě bolí příšerně hlava.

DEN 6: Vůbec nechápu, jak můžou kolegyně tak dlouho žvanit v kuchyňce. A navíc jsou tak příšerně pomalé, vůbec mi nestíhají dodávat, co potřebuju.

DEN 7 (dynamická fáze): Jsem skoro jako muž. Zajímá mě jenom práce, práce – a prachy. Nadobí by se měl naučit umývat pes…

DEN 8: Návrat síly. Energie. Jistoty. Sebevědomí. Miluju svou dynamickou fázi!

DEN 9: Cítím se krásná. Silná. Zářivá. A v žádném případě v této fázi nesmí žádný muž řídit moje auto. Ať si počká 14 dní, pak ho možná – ráda – nechám…

DEN 10: Svět je nádherný. Zažívám stavy totálního blaha. Byla jsem v parku a rozprávěla jsem tam s bytostmi stromů. Svět je nádherný!

DEN 11: Těším se na svou kreativní, premenstruační fázi. Chtějí po mně nějakou tvořivou práci a mě zrovna tak baví povídat si s kolegyněmi v kuchyňce. Budu muset šéfovi vysvětlit, jak mi má zadávat práci. Teď prostě netvořím!

DEN 12: Myslím, že ovuluju z levého vaječníku. Cítím to jako takovou lehounkou bolest vlevo a v podbřišku. Prý tomu říkají „middle pain“. Miluju svoje nádherně fungující tělo.

DEN 13: Touha, touha, touha! Vůbec mi nejde nemyslet na sex… Mohl by mi někdo poradit, jak s tím mám pracovat? Možná by bylo ideální si to se šéfem vyříkat v posteli…

 


 

Se sledováním projevů vašeho cyklu vám může pomoci určitě kniha Mirandy Gray Cyklická žena a hlavně skvělá pomůcka, do které si můžete zaznamenávat přímo informace o svém vlastním cyklu, a tou je Cyklická mapa.

 

Cyklická mapaCyklická žena

 

Objednávám, protože chci poznat svou cykličnost!


Více o ženském cyklu a jeho fázích
i silných ženských stránkách

najdete také (velmi vtipnou formou)
v knize Návod na ženy! :-)

Návod na ženy

Jdu si ho prolistovat!


 

ŽIJTE (s) CYKLEM A UŽÍVEJTE SI TO!

 

Líbí se vám tento článek? Sdílejte ho dále:


Novinky, akce, inspirativní články...

Naší vášní ve firmě Cyklická žena, s.r.o. je pro vás neustále chystat nové produkty a inspirace z oblasti cykličnosti i vědomého života. Zajímají vás tato témata a chcete zůstat v obraze? Zadejte svůj e-mail – a naše inspirace je vaše. A když toho budete mít dost, vždycky se můžete jedním kliknutím odhlásit. :-) Vaše osobní data hlídáme jako ostříž (jak to děláme, se dočtete tady).

… každou neděli ve vaší e-mailové schránce!

Napište komentář

* Povinné údaje