Víte, jak přišla na svět Cyklická žena?

text © 2015 Dana-Sofie Šlancarová, dana-sofie.cz / foto © archiv Dany-Sofie Šlancarové

DCF 1.0Žila byla jedna žena, která měla velmi bolestivou menstruaci. Jednu dobu se jí dokonce pokoušela zbavit pomocí jakýchsi pilulek, ale ať dělala, co dělala, nedařilo se jí to. Pak se jí narodilo dítě, tak měla na pár let klid. A taky: trochu tím mateřstvím dospěla a začala vidět svět trošku jinak než z úhlu výkonnosti a kariéry a z úhlu toho, že je pyšná, že jí v testech vychází, že je větší muž než její muž. Začala se trochu víc cítit a ctít jako žena.

V té době taky dospěla do Kristových let a začala tak nějak víc hledat sama sebe a svoje skutečné poslání. A Vesmír si řekl: „Víš co, holka, tvým posláním bude ten tvůj problém s menstruací. To je takové tabu téma, ale ty to dáš.“ A tak se to celé spustilo.

Nejdřív jí poslal do cesty ten fantastický dokument od Diany Fabiánové nazvaný Měsíc v nás, díky kterému začala vidět, že na tom menstruačním cyklu je ještě něco víc než jen ten strašný opruz. A pak jí poslal do cesty knížky. Red Moon a The Optimized Woman. Ty knihy ji nadchly. Mezitím Vesmír splétal nitky ještě na jiných koncích. Měsíc v nás poslala dál a ten nadchl zase jistou akční a stejně pošahanou Barboru, která se tabu tématu nezalekla a hned založila stejnojmenný projekt Měsíc v nás®.

mesicnice_louvreA v něm se pak potkaly, navíc ještě se Šárkou, Karin a Katarínou. A těhle pět poměrně křehkých, leč dosti odvážných žen se pustilo do toho, aby začaly informovat i ostatní ženy o tom, že menstruace nemusí bolet, že menstruační cyklus má nějaké střídající se fáze, které jim přinášejí velmi zajímavé a užitečné schopnosti… A Šárka pořád chodila a říkala: „Ale víte, co měli bychom přeložit tu Optimized Woman, ta osloví všechny ženy, ta je i do businessu.“

Zde vyprávění poněkud urychlím, protože to trvalo několik veeelmi dlouhých měsíců, než se přešlo od myšlenky k realizaci, ale nakonec se tak stalo. Po dlouhých debatách o tom, jak knihu vlastně nazvat, protože „optimalizovaná žena“ jim úplně neznělo, přišla 1. února 2013 Cyklická žena na svět. Jen o týden dřív se narodilo dítko Lenky Blažejové, autorky těch úžasných cyklických hlav.

Vznikl nějaký web, který si kladl za cíl pouze prodávat tuto knihu. Ale brzo to přestalo stačit. Bylo potřeba víc a víc informací na toto téma, a tak začal vznikat blog a taky e-shop, s více knihami, které zatím stihly vyjít, zejména v nakladatelství Dharmagaia. Cyklická žena® se osamostatnila jako projekt. V té době s ním pomáhala Katka, která mu vybudovala infopodnikatelské základy.

A tak to šlo dál a dál. Čím dál více žen (i mužů) si knihu kupovalo a zpráva o tom, jak je důležité, aby ženy žily cyklicky, se šířila čím dál víc. Do této chvíle se prodalo více jak pět a půl tisíce Cyklických žen – a to bez jakýchkoli velkých distribučních kanálů.

Kamkoli přijdu, všichni o této značce vědí, už o ní slyšeli, i když knihu třeba ještě nečetli. A to mě nesmírně blaží a dodává mi to vědomí, že jsem na té správné cestě. A se Šárkou se jen smějeme: „Myslím, že jsme to s tím názvem tehdy fakt vychytaly, protože optimalizovaná žena, to by nám nikdo nesežral…“ Ale přitom si dobře vzpomínáme, jak se na začátku každý ptal: „Jo, to myslíte cyklistická žena?“

Termín se ujal. Dneska už si to nikdo neplete a mnoho lidí ví.

Tak takhle to bylo s Cyklickou ženou, knihou, projektem a značkou. Vznikla z víry několika žen, že je důležité ukazovat dalším ženám cyklickou cestu, učit je plout na cyklické vlně, aby byly šťastné, naplněné a samy sebou. Na zem padla kapka, která se proměňuje v mohutnou řeku, v mohutný proud.

 


Objevte více o silných stránkách svých fází
v knize Mirandy Gray Cyklická žena!

dnes už kultovní kniha Cyklická žena Mirandy Gray

Ano, tu knihu chci!

 

ŽIJTE (s) CYKLEM A ŽIJTE SVÉ POSLÁNÍ!

 

Líbí se vám tento článek? Sdílejte ho dále:


Novinky, akce, inspirativní články...

Naší vášní ve firmě Cyklická žena, s.r.o. je pro vás neustále chystat nové produkty a inspirace z oblasti cykličnosti i vědomého života. Zajímají vás tato témata a chcete zůstat v obraze? Zadejte svůj e-mail – a naše inspirace je vaše. A když toho budete mít dost, vždycky se můžete jedním kliknutím odhlásit. :-) Vaše osobní data hlídáme jako ostříž (jak to děláme, se dočtete tady).

… každou neděli ve vaší e-mailové schránce!

Napište komentář

* Povinné údaje