Tady nejde o hřebík aneb jak mohou muži reagovat na své ženy v jejich v premenstruační fázi

text © 2013 Dana-Sofie Šlancarová, dana-sofie.cz

Viděli jste už tohle video?

hrebik

Jak na podobné výlevy reagujete, pánové?

Tyto naše „výlevy“ nám ženám přicházejí většinou v době premenstruační. To je doba, kdy se nám otevírá přímá cesta do podvědomí a my začínáme vidět, co nám v životě nefunguje. Ale!

Protože si toho většinou nejsme vědomy, že se nám něco takového děje, cítíme v sobě jen určité napětí, které se snažíme vysvětlovat vnějšími vlivy: může za to šéf, manžel, děti, dopravní zácpa, tchýně.

Ve skutečnosti však jde o něco jiného. Naše podvědomí nám vysílá signály, že bychom měly ve svém životě něco změnit, něco začít dělat jinak – takže vůbec nejde o ty vnější vlivy, ale o něco v nás.

V této fázi jsme také velmi kritické, a to jak k sobě, tak k druhým. Proto to od nás naši manželé, děti i jiní lidé v našem okolí nejvíc schytávají. Problém ale není – jak už jsem zmínila – v nich, ale v nás.

Ženám proto v tomto období radím: využijte spojení se svým podvědomím a se svou intuicí a zeptejte se, co vám v životě nefunguje, co byste měly změnit. A zaměřte se na vnitřní změnu, změnu sebe sama – protože své okolí nezměníte. Změnit své okolí můžete jen změnou sebe samotné. Když to uděláte, začnete vyzařovat jinak, vibrovat jinak, a vaše okolí vám to odzrcadlí.

A jděte do hloubky. Pokud vás štve manžel, chyba nemusí být v něm. Možná je to jenom vaše nespokojenost s tím, že jste doma s dětmi, nerealizujete se, jak byste chtěly. Nebo možná chodíte do zaměstnání, které vás nenaplňuje a frustruje, chcete odejít, ale bojíte se, z toho či onoho důvodu. Využijte premenstruační a menstruační fáze, kdy jste napojené na samou podstatu věcí a najděte skutečné jádro toho, proč nejste spokojené.

Nemusí se to povést hned první měsíc. Většinou je to jako loupání cibule. Jeden měsíc objevíte něco, další měsíc se dostanete ještě hlouběji, další ještě dál – a jednoho dne zjistíte, že už vás daná věc netrápí, že už se vyřešila.

A mám ještě jedno doporučení. V premenstruační a menstruační fázi neřešte, nehledejte finální řešení, nepodnikejte žádné zásadní kroky. Můžete mít totiž ještě horkou hlavu a udělat něco, čeho byste později litovaly. S akcí počkejte na fázi dynamickou nebo expresivní (předovulační a ovulační).

doporučení pro muže: v premenstruační fázi je žena opravdu kritická. Může za to její citlivost. Neberte si její výlevy osobně. Za týden to všechno bude zase jinak. Jenom ji obejměte a řekněte: „Miláčku, mám tě rád takovou, jaká jsi. Mám tě rád ve všech tvých fázích. Oba dva víme, že za týden to přejde. Nebudeme to teď řešit. Všechno bude zase v pořádku.“

A klidně ji nechte i plakat a neberte si to osobně, jen s ní buďte. Za to vám bude opravdu vděčná.

A vy pak navíc můžete její kritičnosti a intuice využít sami pro sebe: „Miláčku, prosím, s tímhle si nevím rady, tohle mi nefunguje (v životě, v zaměstnání), mohla bys mi na to hodit své kritické očko?“ Tím odvedete její kritičnost od své osoby, tvůrčím způsobem ji zaměstnáte a z výsledku můžete těžit oba.

 

ŽIJTE (s) CYKLEM A UŽÍVEJTE SI I PM FÁZI:-)!

 

Líbí se vám tento článek? Sdílejte ho dále:


Novinky, akce, inspirativní články...

Naší vášní ve firmě Cyklická žena, s.r.o. je pro vás neustále chystat nové produkty a inspirace z oblasti cykličnosti i vědomého života. Zajímají vás tato témata a chcete zůstat v obraze? Zadejte svůj e-mail – a naše inspirace je vaše. A když toho budete mít dost, vždycky se můžete jedním kliknutím odhlásit. :-) Vaše osobní data hlídáme jako ostříž (jak to děláme, se dočtete tady).

… každou neděli ve vaší e-mailové schránce!