Sexualita a cykličnost: V každé fázi cyklu jiná!

text a foto © 2014 Dana-Sofie Šlancarová, dana-sofie.cz

 

Přejít rovnou na video na toto téma.

 
sexualita_a_cyklicnost

Když jsem začala před několika lety sledovat detailněji svou cykličnost, s podivením jsem zjistila, že se v průběhu měsíce krom jiného mění i moje sexuální chutě a touhy. Předtím jsem měla za to, že prostě jsou chvíle, kdy se mi chce se milovat, a pak jsou chvíle, kdy se mi nechce se milovat. Ty druhé dlouhou dobu převládaly, a to také proto, že jsem brala hormonální antikoncepci, která mě sice chránila před početím, ale taky před tím, abych dokázala naplno cítit svou sexuální touhu a vášeň.

Práce s Cyklickou mapou mi ale jasně ukázala, že největší chuť na sex mám v ovulační fázi (logicky, protože tělo je nachystáno na to, aby vajíčko uvnitř mne bylo oplodněno, a dělá vše pro to, aby se tak stalo). A pak mne tato neodolatelná touha posedá také jeden den před menstruací, a to tak přesně, že si podle toho můžu natahovat hodinky – vím, že do 24 hodin je tu menstruace.

Vypozorovala jsem, že v dynamické fázi jsem při sexu netrpělivá a myslím na práci, a pak milování nestojí za moc – takže jsem na tom začala mentálně pracovat a dneska už dokážu práci vypnout a milování si užít i v této fázi.

A stejně tak jsem objevila, že pokud mi v premenstruační fázi nastoupá do hlavy příliš mnoho myšlenek, zvlášť těch negativních, milování je způsob, jak se velmi rychle dostanu do těla a zvýším své energetické vibrace a hned je mi zase líp a zase mám nadhled.

A v neposlední řadě jsem zjistila, že pokud je nějaký způsob, jak si udržovat trvalé a hluboké propojení s partnerem, je to milování, milování a milování. To mi ukázaly zejména partnerské kurzy s Denisou Říha Palečkovou a Richardem Vojíkem.

Na jednom z těchto kurzů jsme s Denisou natočily toto velmi inspirativní video. Mluvíme v něm o tom:

  • jak vypadá naše sexualita v jednotlivých fázích cyklu;
  • jak si ji můžeme ve všech fázích užívat – a náš partner taky;
  • že milování není tabu ani během menstruace (Denisa ukazuje i zajímavé pomůcky);
  • jak by muži měli ideálně přistupovat ke svým partnerkám v jednotlivých fázích tak, aby jejich žádosti byly vyslyšeny;-)
  • jak může ženám pomoci metoda zvaná vaginální mapování k hlubšímu prožitku při milování i k odstranění minulých emočních traumat;
  • a také o řadě dalších věcí.

Video naleznete na této stránce nebo můžete kliknout na obrázek níže.


 

ŽIJTE (s) CYKLEM A UŽÍVEJTE SI SEX!

 

Líbí se vám tento článek? Sdílejte ho dále:


Novinky, akce, inspirativní články...

Naší vášní ve firmě Cyklická žena, s.r.o. je pro vás neustále chystat nové produkty a inspirace z oblasti cykličnosti i vědomého života. Zajímají vás tato témata a chcete zůstat v obraze? Zadejte svůj e-mail – a naše inspirace je vaše. A když toho budete mít dost, vždycky se můžete jedním kliknutím odhlásit. :-) Vaše osobní data hlídáme jako ostříž (jak to děláme, se dočtete tady).

… každou neděli ve vaší e-mailové schránce!

Napište komentář

* Povinné údaje