Richard Vojík: Typy ženských orgasmů

Richard Vojík, článek byl převzat z Richardova webu richardvojik.cz

woman-499756_640

Ženy mohou zažívat tři typy orgasmů, a to klitorální, vaginální a děložně-čípkový orgasmus.

Většina žen objeví klitorální orgasmus již v raném dětství, neboť je ten nejjednodušší a nejrychlejší na dosažení. Třením se vybuduje napětí v těle a ženy jsou často během toho stažené. Klitorální orgasmus se velmi podobá mužskému orgasmu, neboť z toho stažení svalů dochází následně k určitému uvolnění energie v těle. Určitou “nevýhodou” klitorálního orgasmu je, že není schopen uvolnit ženské emoce ani jejich tělo, protože je to vždy jen na chvilku. Ženy, které zažívají jen klitorální orgasmus, mohou cítit určité napětí, které na chvilku ze sebe shodí, ale ono se opět vrátí zpátky.

Naproti tomu, vaginální orgasmus pomáhá otevřít, vyplavit a uvolnit emoce a pocity, které jsou v ženském těle uzavřené. Proto když žena zažívá vaginální orgasmy, je mnohem šťastnější, živější, uvolněnější a má pocit, že je život mnohem jednodušší.

Vaginální orgasmus vzniká stimulací G-bodu, nebo když se pracuje na oblasti močové trubice. Velmi důležitý je rytmus, jakým ruka či penis projíždí dovnitř a ven. Protože když je to moc silné, tak je to pro ženu nepříjemný a naopak když málo, tak méně cítí. Některé ženy mají rády, když se pracuje jen s močovou trubicí, což je pohyb dopředu a dozadu. Jiné naopak upřednostňují práci jen s G-bodem, který se stimuluje pohybem nahoru a dolů. Tyto oblasti jsou ale navzájem tak propojené, že většinou, když se pracuje s jednou částí, hýbe se i s tou druhou.

Kolem močové trubice se nacházejí topořivá tělesa, která jsou podobná topořivým tělesům na penisu. Nad těmito topořivými tělesy se nachází G-bod. Většinou když se stimuluje horní část vagíny, je to pro ženu směs zvláštních pocitů. Dokud totiž žena ještě nemá otevřený G-bod a nemá s ním zkušenost, tak ji to určitým způsobem ruší a dokonce může pociťovat nutkání na čůrání, neboť cítí napětí v močovém měchýři. Nemusí se ale bát, že by se počůrala, protože během vzrušení se ztopoří tělesa kolem močové trubice a močový měchýř je díky tomu uzavřený. Tyto pocity jsou způsobené tím, že se G-bod, který je takovou houbou (v mužském těle prostata) začne nalévat určitou kapalinou, která v případě ženské ejakulace vychází z močové trubice.

Nejzajímavějším a nejhlubším zážitkem pro ženu je děložně-čípkový orgasmus. Ten žena může zažít, když jde hodně do své hloubky a je propojena se svým srdcem. Takový orgasmus přijde, když se ženě probudí děložní čípek, většinou po 1 až 1,5 hodině stimulace a práce s energií ve vagíně.

Proč je tak těžké dosáhnout takového orgasmu? Největší inervace vagíny je na jejím povrchu, v klitorisu. Tam je nejvíce nervů, které jsou spojeny s vědomou částí. Čím ale jdeme ve vagíně více dovnitř, tím méně je tam vědomých nervů a více naopak parasympatického nervstva, které je spojeno s emocemi a pocity, a s takovými zvláště hlubokými zážitky. To znamená, že když chci pracovat s děložním čípkem, potřebuju nabít energií celé tělo a mozek nejdříve skrze ty přední vědomé části směrem k nevědomým a dojít ke stavu, kdy se tělo pořád nabíjí a nabíjí až ke chvíli, kdy už to nejde vydržet. Pak najednou může přijít tzv. zemětřesení zevnitř. Žena se pak úplně celá třese a vibruje a vydává zvláštní zvuky, které jsou z její hloubky nitra a tak může zažít hluboký celotělový děložně-čípkový orgasmus, který je pro ni a její tělo jeden z nejvíce očišťujících zážitků.

Spousta žen, když se miluje se svým partnerem, je myslí někde jinde. Přemýšlí o spoustě věcí, jsou v jiných částech těla, všude jinde, než v tom milostném spojení. Takové ženy potřebuji vzít své vědomí do vagíny a tam se cítit. Cítit své tělo, cítit co se s ní děje. Pro ženy je většinou jednodušší zažívat hlubší orgasmy, když už měly děti nebo jsou starší. Mladé ženy se moc kontrolují, dávají pozor na to, co se děje kolem a svému tělu moc nerozumí. Zatímco starší ženy už znají své tělo, a proto si už mnohem více užívají svou sexualitu.


richard-vojik

Richard Vojík – poradce a učitel v oblasti sexuality a partnerství. Vede kurzy osobního rozvoje, tantra masáží a sexuologické práce s tělem. Jeho učení inspiruje tisíce studentů u nás i v zahraničí díky nekonvenčnímu přístupu, humoru a lehkosti, se kterými ho předává. Učí muže i ženy porozumět svým vzájemným rozdílům, a tím zkvalitnit a prohloubit své partnerské vztahy a intimitu.

Spolu s Denisou Říha Palečkovou začali jako první v České republice vyučovat tantra masáž. Společně vytvořili také masážní salon a centrum osobního rozvoje Tantra Spa Prague. S Josephem Kramerem přinesli do Čech novou profesi Sexological Bodywork, která vzdělává profesionály, učitele a sex kouče pro práci s lidskou sexualitou. V Čechách rozšířili techniku vaginálního mapování a léčení jizev a vytvořili řadu výukových DVD.

Richard je také spoluautorem a mentorem projektu Cesta pravého muže.

www.richardvojik.cz / www.kurzypropary.cz

 

Líbí se vám tento článek? Sdílejte ho dále:


Novinky, akce, inspirativní články...

Naší vášní ve firmě Cyklická žena, s.r.o. je pro vás neustále chystat nové produkty a inspirace z oblasti cykličnosti i vědomého života. Zajímají vás tato témata a chcete zůstat v obraze? Zadejte svůj e-mail – a naše inspirace je vaše. A když toho budete mít dost, vždycky se můžete jedním kliknutím odhlásit. :-) Vaše osobní data hlídáme jako ostříž (jak to děláme, se dočtete tady).

… každou neděli ve vaší e-mailové schránce!

Napište komentář

* Povinné údaje