Pro matky údernice: Čas dávat a čas brát

text © 2015 Dana-Sofie Šlancarová, dana-sofie.cz
foto © 2014 Dana-Sofi – s díky všem nádherným a dokonalým ženám z kurzu v Třešti! :-)

My ženy máme jednu vlastnost, která je v zásadě bohulibá, ale taky nám může pěkně komplikovat život. Jaká vlastnost to je?

Snaha být dokonalá.

Chceme být nejdokonalejšími manželkami, nejhodnějšími maminkami, nejšikovnějšími zaměstnankyněmi, nejefektivnějšími podnikatelkami, nejúžasnějšími milenkami. Chceme být neustále krásné, láskyplné, pečující, milující, výkonné a stíhající…

Trest4

Ale jaká je skutečnost?

Ne-dáváme to.

A pak si za to na-dáváme. Obviňujeme se z neschopnosti, z toho, že křičíme na děti a že nás manžel štve, vidíme svoje velké zadky, malá prsa, střapaté vlasy a pupínkovatou tvář. A zase jsme přišly pozdě pro děti do školky a slízly to od učitelky…

Tahle vlastnost je navíc propojena s určitým typem pohybu energie. Energie v tomto případě míří vždy ven od nás. Dáváme ji svým partnerům, dětem, kolegům, šéfům, podřízeným, tchyni a kamarádkám, dáváme ji paní učitelce, klientům, svému domu, svému psovi.

Výsledek po pár letech?

Hadr na holi, který sotva drží pohromadě, takže už ani nemůže sloužit svému účelu. Matka údernice leží v prachu cesty a nemá sílu se pohnout dál. Jak jsme asi přitažlivé pro svého muže, autoritativní pro svoje děti, krásné pro sebe v zrcadle a prospěšné pro svět?

Pravda je, že za to úplně nemůžeme. Prostě jsme se to tak naučily. Viděly jsme to tak většinou doma a začaly jsme to kopírovat, aniž bychom o tom nějak uvažovaly. A najednou to překročilo hranici, za kterou se už necítíme dobře.

Trest5Nikdy ale není pozdě. V každé chvíli ji možné cokoli ve vašem životě změnit a stát se zase královnou svého života, která je sexy pro svého muže, hodná, milující a chápající máma i žena, kreativní a nadšená zaměstnankyně nebo podnikatelka a skvělá a inspirující kamarádka. Ženou, která miluje sebe samotnou a ráda se na sebe dívá v zrcadle.

A není k tomu nutné věnovat se několik hodin denně osobnímu rozvoji. Jde to i prostě.

Stačí jen vyrovnat pohyb energie. Hlídat si, kolik energie vydáváme, a kolik jí přijímáme. Odpočívat, když na nás přijde naše posvátná menstruační fáze (ale i kdykoli jindy, když to potřebujeme). Brát si čas pro sebe. Jít za svými vlastními koníčky. Hledat svoji vlastní vášeň a věnovat se jí. Trávit čas činnostmi, které možná nepřinášejí nějaký velký vnější efekt nebo zisk, ale dávají vám smysl a nabíjejí vás energií. Hodně jen tak být a nedělat vůbec nic. Hrát si se svými dětmi. Hodně se milovat.

Je třeba si hlídat příliv a odliv. Když mnoho odteče, není pak z čeho dál dávat a trpíme nejen my, ale i všichni naši milovaní.

Takže: klidně nechte svou vnitřní matku údernici v příkopě a už se k ní nevracejte. Dětem špinavé oblečení vadí mnohem míň než vám. Váš partner mnohem víc ocení trvale pohodovou nehádavou ženu, než teplou večeři každý den. Paní učitelka vám nadává proto, že sama někam spěchá a nestíhá, mějte s ní soucit. Tchyni nezměníte, tak se tím vůbec netrapte. Pupínky zase zmizí – a váš muž vám opakovaně říká, že miluje váš sexy zadek.

Trest2Už jste dokonalé. Vaše dokonalost je právě ve vaší jedinečné nedokonalosti. Není žádná jiná taková jako vy. Královna.

A jako dokonalé královny si zasloužíte veškerou péči od Vesmíru: klid a mír v duši, láskyplné doteky pro tělo, laskavá slova pro duši, skvělou potravu pro tělo, naplňující vztahy a smysluplnou práci – všecičko, cokoli potřebujete, abyste se cítily dobře…

Nebojte se žádat. Bude vám dáno…

 

ŽIJTE (s) CYKLEM A DÁVEJTE SAMY SOBĚ!

 

Líbí se vám tento článek? Sdílejte ho dále:


Novinky, akce, inspirativní články...

Naší vášní ve firmě Cyklická žena, s.r.o. je pro vás neustále chystat nové produkty a inspirace z oblasti cykličnosti i vědomého života. Zajímají vás tato témata a chcete zůstat v obraze? Zadejte svůj e-mail – a naše inspirace je vaše. A když toho budete mít dost, vždycky se můžete jedním kliknutím odhlásit. :-) Vaše osobní data hlídáme jako ostříž (jak to děláme, se dočtete tady).

… každou neděli ve vaší e-mailové schránce!

Napište komentář

* Povinné údaje