Novoroční předsevzetí – jak je zaručeně dodržet (pouze pro ženy:-)

text © 2009 Miranda Gray / překlad © 2011 Šárka Kotvalová a Dana-Sofie Šlancarová

hreben_Kleti_mala

Na Nový rok se nám naše předsevzetí vždycky zdají jako dobrý nápad. Navíc takové skvělé datum pro nové začátky – první den nového roku – co by mohlo být lepší?! Nicméně některým z nás se naše předsevzetí už o týden či dva později (nebo někdy už po několika málo dnech nového roku) zdá nemožné dodržet. „Zhubnu“, „přestanu kouřit“, „začnu cvičit“, „budu lepším člověkem“ a „letos svoje sny konečně uskutečním“ – to všechno vezme za své v temnotách měsíce ledna.

A dokonce – pro mnohé z nás jsou naše předsevzetí předurčena k selhání ještě před tím, než do nového roku vůbec vkročíme. Jak je to možné? Protože se snažíme začít nový projekt v nevhodný čas našeho menstruačního cyklu!

Menstruační cyklus v sobě skrývá takzvané optimální časy, což jsou dny zvýšených schopností, energií a dovedností. Náš měsíční cyklus je přirozeným tokem skrze tyto dny s proměnlivými vrcholy efektivity, výkonnosti a motivace. Tajemstvím schopnosti dodržet svá novoroční předsevzetí je tedy s nimi začít v optimální čas pro začátky nových projektů.

Ideálně je nejlepším časem pro začátek nového projektu doba, kdy máme dostatek fyzické energie a výdrže, odhodlanost k činu, silné přirozené pocity sebejistoty, optimismu a sebedůvěry. Taktéž potřebujeme vynikající mentální schopnosti pro plánování a zvládání více úkolů najednou a být schopny udržet svou motivaci vidinou úspěchu, jež nás udrží v kurzu při překonávání počátečních výzev. Všemi těmito schopnostmi, energiemi a dovednostmi disponujeme v akční, dynamické fázi, tedy ve dnech po menstruaci a před ovulací.

Jestliže toto je ten nejvhodnější čas pro začátek projektů, jaký je ten nejhorší? Nejhorší dobou pro začínání nových věcí je fáze premenstruační, projevující se klesající energií a sníženými mentálními schopnostmi, zvýšenou emoční citlivostí, přemírou kritických myšlenek a negativních pocitů, jež dokážou zničit projekt ještě před jeho začátkem. Stejně tak není vhodné období menstruace, kdy máme nízkou hladinu fyzické i mentální energie, téměř žádnou výdrž, slabou motivaci a minimum nadšení.

miranda

Tak co s tím, milé ženy?

Jestliže se vám nepodaří vaše novoroční předsevzetí dodržet, nic si z toho nedělejte! Jednoduše počkejte na zhruba 7. den svého menstruačního cyklu a začněte znovu. Rozhodněte se, že příslušný týden využijete k plánování a organizaci všeho, co potřebujete, abyste co nejlépe podpořily naplnění svého předsevzetí, a udělejte to raději nyní, než v pozdějších fázích svého cyklu, kdy už nebudete mít tolik energie.

Když se vám podaří dělat tu správnou činnost ve správný čas, budete excelovat.

Chcete-li si v novém roce lépe organizovat svůj čas, žijte (s) cyklem!

Zdroj: http://www.optimizedwoman.com/womens-lifecoaching-article-resolutions.html

Rozhovor s autorkou a překladatelkami naleznete zde

 

ŽIJTE (s) CYKLEM A BUĎTE NAPLNĚNÝMI,
ÚSPĚŠNÝMI A ŠŤASTNÝMI ŽENAMI!

 

Líbí se vám tento článek? Sdílejte ho dále:


Novinky, akce, inspirativní články...

Naší vášní ve firmě Cyklická žena, s.r.o. je pro vás neustále chystat nové produkty a inspirace z oblasti cykličnosti i vědomého života. Zajímají vás tato témata a chcete zůstat v obraze? Zadejte svůj e-mail – a naše inspirace je vaše. A když toho budete mít dost, vždycky se můžete jedním kliknutím odhlásit. :-) Vaše osobní data hlídáme jako ostříž (jak to děláme, se dočtete tady).

… každou neděli ve vaší e-mailové schránce!

2 Komentáře

  • Anonym

    Odpověď Odpovědět Úterý - 2. prosince, 2014

    a co kdyz uz mam menopauzu?co poradite?

  • Anonym

    Odpověď Odpovědět Úterý - 2. prosince, 2014

    vas program je uzasny pro mlade produktivni lidi.Rada to sledujiNaprosto vam fandim a trochu je me lito,ze za nasi doby tohle nebylo mozne.Naslo by se tema pro zeny,ktere jsou sice v menopauze,ale stale produktivni a ne v duchodovem veku?

Napište komentář

* Povinné údaje