Nejúčinnější antibiotikum pro váš vztah!

 

Dana-Sofie Šlancarová, dana-sofie.cz

Často nám píšete jeden dotaz, který většinou zní: Mám svého partnera nebo svou partnerku rád/a, ale už to nějak není, co to bývalo. Dá se s tím něco dělat? O rozchodu zatím neuvažuju…

Nejúčinnější antibiotikum pro váš vztah!

Naše odpověď je: Dá.

Ale má to jedno „ale“.

Není to zadarmo.

Nechceme tím zrovna říct, že byste na to museli vynakládat nějaké ohromné částky peněz, ale chceme tím rozhodně říci, že to chce vynakládat nějakou energii a pozornost z vaší strany, a to směrem ke 3 věcem: k sobě samému, ke svému partnerovi a k vašemu vzájemnému vztahu.

Když jste si spolu s vaším partnerem nebo partnerkou začali, bylo to všechno nové a zábavné a neokoukané. Neznali jste se, poznávali jste se, bylo to sexy a vzrůšo. Takže logicky a přirozeně váš zájem směroval výraznou měrou k vám samým (užívali jste si zamilovanost), k partnerovi (ten byl v té době středobodem vašeho vesmíru) a k vašemu vztahu (nic moc jiného vás v té době nejspíš nezajímalo).

Po pár letech ovšem do vztahu vstoupí – také logicky a přirozeně – jiné priority, například děti. A tím se mění leccos: zejména množství času a pozornosti, které můžete věnovat sobě, partnerovi a vašemu vztahu.

A to je právě ten okamžik, kdy to začíná skřípat. Příroda zejména ženy obdařila vlastností, že se nejdřív starají o potřeby všech ostatních, a až teprve potom o ty svoje – přičemž na ty jejich už jim nezřídka vůbec nezbude čas.

Takže co se děje ve vztahu? Začneme (ať už ženy nebo muži) upřednostňovat ty vnější věci a vnější povinnosti a sebe dáme na druhou kolej. Sebe, partnera, vztah. Je to logické a přirozené – ale nenese to kýžené ovoce. Vede to k nespokojenosti, ještě větší nespokojenosti a pak někdy i k rozpadu vztahu…

Být i ve vztahu aktivní a vědomý a disciplinovaný

Co tedy s tím? Jak zajistit, aby se vám takové věci ve vztahu vůbec neděly, a pokud už se dějí, jak je možné je zase vrátit zpátky k počátečnímu stavu?

Pro začátek si představte svůj partnerský vztah například jako zahradu: Když se jí nevěnujete, co se stane? Dřív nebo později zaroste a stane se neprostupným pralesem, ne krásnou zahradou, kde rádi odpočíváte a dobíjíte energii. A pak navíc nějakou dobu trvá, než z toho pralesa zase zahradu uděláte! A totéž se děje i s vaším vztahem.

Anebo jiný příměr – vaše tělo: když se mu nevěnujete, nedáváte mu to správné jídlo, neposkytujete mu dostatek živin, nehýbete se – stane se tlustým a/nebo nemocným. I naše tělo, stejně jako cokoli jiného, co nám sloužit a co si máme užívat, potřebuje pravidelnou péči. Stejně jako pravidelnou péči potřebuje náš vztah.

A důraz je právě na tom slově „pravidelná“. Váš byt nebo dům vyžaduje pravidelnou péči. Vaše zahrada vyžaduje pravidelnou péči. Vaše děti vyžadují pravidelnou péči. I vaše auto a pes potřebují pravidelnou péči. A stejně tak pravidelnou péči si musíte dávat i vy sami sobě, vy svému partnerovi a vy s partnerem společně svému vztahu.

A ještě další příměr: Když jste nemocní a dostanete antibiotika a chcete se z té angíny rychle uzdravit, nejspíš nehodíte antibiotika do koše, ale naopak je berete pravidelně a disciplinovaně, přesně podle předpisu. A právě tato disciplinovanost a pravidelnost vám zajistí kýžený výsledek.

Neznamená to, že musíte dělat pořád to stejné – i péče o děti je každý den jiná, zahrada chce různé věci na jaře, v létě i na podzim, auto benzín častěji a olej a výměnu gum méně často, pes někdy potřebuje venčit a jindy si chce hrát nebo žrát…

Být ve vztahu aktivní a vědomý a disciplinovaný, to je zaručený recept!

Je to o pravidelnosti a disciplinovanosti v tom, že se sobě, partnerovi a vašemu vztahu věnujete každý den – jako každý den jíte nebo si čistíte zuby… O pravidelném jídle nebo denní hygieně vás nenapadne pochybovat nebo to odkládat, prostě to k životu potřebujete každý den. A stejně tak je třeba se i vztahu věnovat každý den, i kdyby to mělo být pár minut (přičemž ovšem delší časy jsou většinou lepší ;-)

Neodkládat. Jako neodkládáte jídlo nebo lék, protože víte, že ho potřebujete a že vám to pomůže.

Být i ve vztahu aktivní a vědomý a disciplinovaný (i když možná to slovo nemáte rádi, protože vám připomíná školu, tady ho vezměte na milost a aplikujte). Vědomě a aktivně a pravidelně se věnovat sobě, partnerovi a vztahu, – to je ten nejúčinnější lék pro váš vztah…

 


Návod na ženy není mýtus!
Návod na ženy fakt existuje!

A díky němu můžete i vy mít harmoničtější vztah! :-)

 

Návod na ženy

Objednávám ho teď hned!

 

Líbí se vám tento článek? Sdílejte ho dále:


Novinky, akce, inspirativní články...

Naší vášní ve firmě Cyklická žena, s.r.o. je pro vás neustále chystat nové produkty a inspirace z oblasti cykličnosti i vědomého života. Zajímají vás tato témata a chcete zůstat v obraze? Zadejte svůj e-mail – a naše inspirace je vaše. A když toho budete mít dost, vždycky se můžete jedním kliknutím odhlásit. :-) Vaše osobní data hlídáme jako ostříž (jak to děláme, se dočtete tady).

… každou neděli ve vaší e-mailové schránce!

Napište komentář

* Povinné údaje