Proč není mužský orgasmus tak jednoduchý, jak všichni říkají

Jeremiah Barnes, převzato z blogu projektu Just Love

banana-1238713_640Kam se podíváte, tam je obecná představa o tom, že ženská sexualita je jako mystická, záhadná zahrada, forma uměleckého díla, zatímco mužská sexualita je jako jednoduchý algoritmus.

Ženy potřebují hodiny, aby dosáhly orgasmu (pokud vůbec orgasmu dosáhnou).

Muži potřebuji úzké sevření a 5–7 minut opakovaného zasunutí/vysunutí.

Ženy potřebují pocit emocionálního bezpečí, aby se mohly uvolnit a vše pustit.

Muži potřebuji úzké sevření a 5–7 minut opakovaného zasunutí/vysunutí.

Ženy potřebují, aby s nimi bylo zacházeno jako s bohyněmi, včetně zapálených vonných tyčinek, s předehrou a masážním olejem.

Muži potřebuji úzké sevření a 5–7 minut opakovaného zasunutí/vysunutí.

Už asi víte, kam mířím… je to nevyvážené! A já se ptám: je to skutečně tak? Nebo se díváme na mužskou sexualitu nesprávným způsobem? Myslím, že ano. Když média píšou o mužské sexualitě, hovoří o velmi povrchní části toho celého. Tím, že prožívám po většinu svého dospělého života sexualitu vědomě, a tím, že jsem vyzkoušel různá nastavení, techniky a tradice, řekl bych: v mužké sexualitě je mnohem víc, než o čem se mluví.

Takže co všichni špatně pochopili? Mnoho věcí.

Je tam velké téma citlivosti

Jeden z hlavních problémů, který vidím v mainstreemu sexu je, že muži jsou odpojeni od vzruchů svého penisu. Ano, přesně stejné téma, kteří mnozí uplatňují v případě žen a jejich vagín. Ten případ je ale jiný: muži mají špatné návyky v sebe-uspokojování.

Až příliž mnoho mužů trpí jedním nebo jiným stavem „mrtvého úchopu“. A proto ztratili drahocennou citlivost ve svém penisu z toho, že masturbují moc často a s příliž pevným úchopem. Ten problém je všude na internetu. Ale většina jedná, až když už je pěkně pozdě… když už nemůžou vyvrcholit při vaginální nebo orální stimulaci, ale jenom, když si ho vyhoní (nejlépe mohou-li si to udělat sami, protože uchopení partnerky je moc slabé).

Druhý následek špatných masturbačních návyků je moc častá ejakulace. Tak moc, jak to muži nechtějí přiznat, všichni ví, že je to pravda. Vzpomínáte si na to, když jste týden neejakulovali a potom měli sex? Úplně jiná zkušenost! Méně častá ejakulace není řešením pro všechny, protože v mainstreamovém sexu se ejakulace rovná orgasmu. A je to velmi omezená představa, na které musíme pracovat. Více o tomto tématu bude dále ve článku.

Stimulace probíhá hlavně místně

S nízkou citlivostí tam dole je velmi spojen fakt, že mužská sexualita je často omezena na dění tam dole. Ženy potřebují zahřát celé své tělo, než jsou připraveny ke genitální stimulaci. Muži jsou… narodili se připraveni. Ale co muži potřebují místo předehry je hra poté. Nebo během. Obecně stimulace celého těla a vzruchy během nebo po zvyšují stavy genitálního vzrušení.

Učitel tantry mě poprvé představil tomuto fenoménu a je to pro mě super zajímavé. Chcete-li, je to to odraz anatomické struktury genitálií: U žen to jde z venku dovnitř. Ze stimulace celého těla do stimulace v místě. U mužů to jde z vnitřku ven. Od místní stimulace k celotělové stimulaci. A skoro žádný muž to sám sobě nedělá během masturbace. Ani nežádají své partnerky, aby jim to dělaly. Vyzkoušejte to, je to neskutečně snadná výhra!

snow-white-1478800_640

Dopad genderových rolí

Po obecné necitlivosti je tu další důvod proč je nahlíženo na mužskou sexualitu jako na omezenou a jednoduchou, je to dopad genderových rolí na naše sexuální chování. Většina mužů si užívá roli pronikače a berou na sebe tu více dominantní roli, která k tomu patří. Roli, která je, alespoň emocionálně, velmi jednoduchá. A není na tom nic špatného – já osobně si to také velmi užívám a dělám to nejčastěji.

Ale není to všechno.

Ten celý emocionálně zranitelný aspekt sexuality, který je velmi přítomný v ženském orgasmu, jak je známe, je také dostupný mužům. Ale skoro každý muž má k tomu zablokovaný přístup. Muž, který začne plakat během milování naneštěstí není něčím, na co by lidstvo bylo připraveno. Ale je to nádherné. A je to pouze jeden aspekt spektra emocí, kterému se muži snaží předejít. Muži jsou také schopni odevzdat se do proudu milování, ale gendrové role je většinou odrazují od toho, aby to dělali.

Ejakulace není to stejné jako orgasmus

Teď přichází to, co si myslím, že je ta nejdůležitější část tohoto článku. A ty body, o kterých jsem předtím mluvil, krásně doplňují toto téma. Všichni podceňují komplexnost mužské sexuality. Hlavní důvod omezených přesvědčení je, že v běžném povědomí ejakulace rovná se orgasmus.

To je… neuvěřitelně smutné. A neuvěřitelně špatně.

Jako ženy, muži jsou schopni mít několik typů orgasmů. Povrchní orgasmy, hluboké orgasmy, vrcholové orgasmy, mnohonásobné orgasmy, celotělové orgasmy. A ne každý z nich má v sobě zahrnutou ejakulaci. Omezování mužského orgasmu na běžný ejakulační orgasmus je jako omezování ženského orgasmu jen na klitorální orgasmus. Je to prostě omezené.

Tak proč existuje toto omezující přesvědčení?

Abych byl upřímný, netuším. Jsem vlastně z toho tak trochu vyvedený z míry. Není to tak, že by nikdo o tom nemluvil nebo neučil jiné způsoby. Je tu Mantak Chia se svou velmi úspěšnou knihou Multiorgasmický muž (The Multi-Orgasmic Man). Je tu kniha Barbary Kessling s názvem Jak se milovat celou noc: a dovést ženu do divokosti! (How to Make Love All Night: And Drive a Woman Wild!).

Je tu Tantra a Taoismus, které to vyučují po století. A je tu mnoho soudobých sexuologických koučů, kteří pomáhají lidem se tam dostat. Z mé osobní zkušenosti není učení se toho procházka růžovým sadem. Protože se musíme vyrovnat se všemi těmi překážkami, které jsou zmíněny v tomto článku. Nemůžu poskytnout přesný návod jak. Ale mrkněte se na ty výše zmíněné knihy nebo tantrické workshopy ve vašem městě.

Patří k tomu mnohem víc

Ok, podívejme se na to, co teď víme:

  • Většina mužů trpí nízkou citlivostí v penisu díky nevhodným masturbačním zvykům.
  • Muži jsou stimulováni místně.
  • Nepotřebují předehru, ale spíše celotělovou stimulaci během stavů velkého vzrušení.
  • Většina mužů se neumí odevzdat a ukázat svou zranitelnost při milování díky genderovým rolím a společenským omezením.
  • Je tu obecné přesvědčení, že mužský orgasmus je orgasmem s ejakulací.

S těmito poznatky v mysli nás nepřekvapí, že na mužskou sexualitu je pohlíženo jako na velmi primitivní. Ale představte si, že by se tato témata vyřešila. Znamenalo by to, že by muži vlastně cítili vzruchy ve svém penisu. Byli by schopni cítit stěny vagíny. Naběhlý G bod. Vstup do děložního čípku. Znamenalo by to, že by muži uměli rozšířit svůj orgasmus do celého těla, místo toho, aby ho zažívali jen místně. Znamenalo by to, že by se muži uměli odevzdat a vše pustit při milování. Místo toho, aby byli omezeni na to, že jsou mechanickým pronikačem. Znamenalo by to, že by muži měli mnohonásobné orgasmy. Mohli by si vybrat, jestli budou ejakulovat nebo ne. Je tam široká paleta orgasmů, které jsou jim dostupné. Požadovali byste stále, i za těchto okolností, aby byl mužský orgasmus označován jako jednoduchý nebo mechanický?

 

článek byl převzat z blogu projektu Just Love

 

Líbí se vám tento článek? Sdílejte ho dále:


Novinky, akce, inspirativní články...

Naší vášní ve firmě Cyklická žena, s.r.o. je pro vás neustále chystat nové produkty a inspirace z oblasti cykličnosti i vědomého života. Zajímají vás tato témata a chcete zůstat v obraze? Zadejte svůj e-mail – a naše inspirace je vaše. A když toho budete mít dost, vždycky se můžete jedním kliknutím odhlásit. :-) Vaše osobní data hlídáme jako ostříž (jak to děláme, se dočtete tady).

… každou neděli ve vaší e-mailové schránce!

Napište komentář

* Povinné údaje