Michala Měřínská: Víte, jak na líčení ve všech fázích?

text © 2015 Michala Měřínská / foto © archiv Michaly Měřínské a pixabay.com

Každá žena se chce líbit, nejen sama sobě, ale i mužům a okolí. Cítit se krásná, svůdná a ženská je pro nás ženy přece přirozené. A péče o pleť a líčení nám k rozzáření naší krásy může rozhodně pomoci. Jenže jak na to, když se během našeho cyklu nálady mění a ne vždy máme chuť a energii stát před zrcadlem a věnovat se tomu, jak vypadáme a jak se zrovna nalíčíme?

Dynamická fáze

Jsme akční a plné energie. Jsme rychlé a všechno musí správně odsýpat. Máme chuť zkoušet nové věci a máme taky více odvahy.

rtenka_MisaV péči o pleť je to výborný čas na revizi a případnou změnu našich denních rituálů péče o pleť. Naše pleť potřebuje pravidelnou denní péči a potom bude zářit a vypadat během celého měsíce skvěle. A dokonalá pleť je základem dokonalého líčení. Proto využijte tuto specifickou energii dynamické fáze a začněte se o svoji pleť starat jinak.

V líčení se nebojme být v této fázi odvážné. Pro líčení nám bude vyhovovat takové líčení, které nezabere moc času, ale přesto bude na první pohled efektní. Dobrým a rychlým tipem je výrazná rtěnka. Symbolizuje ženskost, ale zároveň je její aplikace velmi rychlá. V kombinaci s jednoduchým makeupem a řasenkou jsme nalíčené během tří minut. Navíc ji můžeme během dne pohodlně nosit v kabelce a rty kdykoli jen rychle opět přetřít. Svou odvahu využijte k tomu vyzkoušet barvu, kterou jste ještě nezkusila. Může to být nový odstín červené nebo třeba fuchsiová.

Ovulační fáze

V této fázi cyklu máme chuť pečovat jak o sebe, tak o druhé. Jsme víc zklidněné a naše tempo se začíná trošku zpomalovat. Jsme ženské a plné lásky, kterou chceme dávat světu.

Naši lásku si zaslouží i naše pleť. Využijte čas k tomu, že jí v této fázi dopřejete něco navíc. Aby byla pleť naprosto dokonalá, odměňte ji například výživnou hydratační pleťovou maskou.

blue-eyes-237438_1280

V ovulační fázi máme chuť se potkávat s jinými lidmi, družit se a být středem společnosti. Jsme sebevědomé a cítíme se krásné a svůdné. Abychom naši svůdnost podpořily, můžeme díky líčení prohloubit náš pohled. Zaměřte se na oční stíny a zvýraznění řas. Máte-li chuť a odvahu, můžete vyzkoušet klasickou černou linku, která je skutečným symbolem ženskosti.

Pro dokonalé vyniknutí očí a pohledu je potřeba myslet i na obočí. Mělo by být vždy upravené, přirozeně vytrhané a lehce zvýrazněné tužkou nebo stínem na obočí. Často na něj zbytečně zapomínáme. Na rty pak zvolte třeba romantické odstíny barev –  jistě oceníte lehce červenou nebo starorůžovou barvu.

Předmenstruační fáze

V této fázi máme sice hodně nápadů a jsme nesmírně kreativní, ale naše sebe-kritičnost někdy nezná mezí. Ranní pohled do zrcadla nás může leckdy pěkně rozčílit a zkazit nám náladu na celý den. Nenechte se!

Na zrcadlo v koupelně si nalepte lepík se vzkazem pro sebe (ideálně, když si ho vytvoříte týden předem: -) Může na něm být třeba: „Jsi krásná, i když si to tento týden nemyslíš, tak se na sebe usměj!“ 

makeup_Misa

Začínejte den vždy s úsměvem, s ranním rituálem vděčnosti a velkou sklenicí vody ideálně s citrónem. Taky si dopřejte více ovoce a zeleniny. Nejen, že dodáte vitamíny pleti, ale dodáte energii celému tělu.

I když se o pleť staráme, hormony nám na pleti někdy vykouzlí červené pupínky nebo nějaký ten bolák. Nenechte se tím rozhodit. Hlavně si je hned nemačkejte, hrozí vám infekce a zbytečně se budou hojit déle. V této fázi cyklu spíše povolejte do zbraně korektor a krycí make-up. Stačí vybrat správný odstín a být na tuto část měsíce připravena. Poté, co korektorem zakryjete pupínky a pleť sjednotíte, stačí pro rozzáření použít tvářenku. Nakonec řasenka a máte hotovo.

Menstruační fáze

Před menstruací cítíme, že si tělo říká samo o odpočinek. Poslouchejme ho. Máme chuť se zbavovat věcí a myšlenek, které nám neslouží a nepomáhají. V péči o pleť je v tomto období výborným pomocníkem peeling, který pleť zbaví odumřelých pleťových buněk a nádherně ji pomůže rozzářit. Můžete si vybrat takový, který vás navíc osvěží milou vůní.

Pleti nejvíce prospěje dostatek vody a spánku, proto se snažte opravdu odpočívat jak jen je to možné.

Při líčení jsme spíš lenivější, takže je dobré zvolit jeden den bez make-upu a nechat pleť jen tak dýchat. Pokud se někam chystáte a chcete být upravená rychle a bez zbytečných pohybů, použijte BB krém, tvářenku a řasenku. Na rty pak jen stačí lehký lesk na rty. Můžete si vybrat odstíny růžové nebo světle červené. Rychle tím rtům dodáte lesk a šmrnc a nezabere vám to víc jak pět vteřin.


Během celého cyklu poslouchejte svoje nálady
a v líčení se nebojte experimentovat.
Někdy i jednoduché a malé triky dokáží zázraky.
Ať je pro vás péče o sebe i líčení radostí!

Misa_1-1024x681


Kde najdete další inspiraci?

  • Míšin projekt Make-Up For You – project věnovaný ženám, jejich kráse a líčení.
  • E-book Dokonalé líčení krok za krokem – chcete se konečně naučit přesné postupy, jak díky líčení podtrhnout svoji přirozenou krásu a vypadat skvěle za jakýchkoli okolností, a to vše za pouhých pár minut?

MM_4_pp

Michala Měřínská o sobě říká:

Jsem průvodkyně na cestě za ženskou krásou. Mojí vášní je vaše krása. Jsem milovnice make-upu, stylingu, krásy, barev a tvoření. Ráda pomohu s radostí pečovat o krásu i vám!

Mým snem je potkávat kolem sebe krásné, spokojené a sebe-vědomé ženy, díky kterým bude svět okolo nás krásnější.

 

ŽIJTE (s) CYKLEM A BUĎTE KRÁSNÉ!

 

Líbí se vám tento článek? Sdílejte ho dále:


Novinky, akce, inspirativní články...

Naší vášní ve firmě Cyklická žena, s.r.o. je pro vás neustále chystat nové produkty a inspirace z oblasti cykličnosti i vědomého života. Zajímají vás tato témata a chcete zůstat v obraze? Zadejte svůj e-mail – a naše inspirace je vaše. A když toho budete mít dost, vždycky se můžete jedním kliknutím odhlásit. :-) Vaše osobní data hlídáme jako ostříž (jak to děláme, se dočtete tady).

… každou neděli ve vaší e-mailové schránce!

Napište komentář

* Povinné údaje