Večernice: Menstruace je rubínový vodopád

text © 2018 Večernice / foto © pixabay.com

menstruační fáze

Menstruaci jsem po většinu života vnímala jako něco neutrálního, co prostě patří k životu ženy – neutrálního ve smyslu, že jsem ji nebrala jako nic vyloženě otravného, ale taky ani nic extra radostného. Prostě jsem ji přijala jako součást svého života.

První i druhý den menstruace pro mne nicméně býval velmi bolestivý, dokonce tak bolestivý, že jsem nebyla ničeho schopná – měla jsem silnou migrénu, chtělo se mi zvracet a křeče v podbřišku neustávaly. Nejprve jsem to řešila klasickými ibuprofeny, ale když jsem si jich jednou vzala víc než 6 najednou, abych bolest potlačila, došlo mi, že to úplně není v pořádku. Později jsem začala brát antikoncepci, a díky ní tyto projevy zmizely a menstruace se „zpravidelnila“ (i když to samozřejmě byla jen pseudomenstruace).

Po čase se ovšem stalo něco velmi zvláštního – moje pravá menstruace mi začala chybět, a to hluboce. Snažila jsem se tuhle myšlenku potlačovat, zahánět, nevnímat ji, ale ona byla urputná a dohnala mě. Takže se pak staly dvě věci – prošla jsem několika sezeními vaginálního mapování a zároveň jsem hormonální antikoncepci konečně vysadila.

A co následovalo? Neuvěřitelné věci! Moje menstruační období je od té doby úžasné. Nejenže mě menstruace už vůbec nebolí, ale každý měsíc ji vítám a těším se na ni jako malá holka! Z něčeho trpěného se stal vítaný a přijímaný a intimní host, který má u mě dveře vždy otevřené!

Beru ji jako naši „přírodní máti“, která spojuje nás všechny „pozemské sestry“ (tedy ženy) a předává nám moudrost a mariánskou energii.

rubínový vodopád

V mých představách má také podobu nádherného rubínového vodopádu, který stéká z dělohy do vaginy a z vaginy ven a je skutečným korunovačním klenotem každé ženy.

Až si kolikrát říkám, co budu dělat, až menstruaci mít přestanu? (V přechodu.) Asi to dost opláču!

Večernice


Jaký je váš menstruační příběh?

Pište mi ho na e-mail sofie@cyklickazena.cz,
moc rádi ho zveřejníme na blogu Cyklické ženy®!

 

 

ŽIJTE (s) CYKLEM A SDÍLEJTE SVÉ PŘÍBĚHY!

 

Líbí se vám tento článek? Sdílejte ho dále:


Novinky, akce, inspirativní články...

Naší vášní ve firmě Cyklická žena, s.r.o. je pro vás neustále chystat nové produkty a inspirace z oblasti cykličnosti i vědomého života. Zajímají vás tato témata a chcete zůstat v obraze? Zadejte svůj e-mail – a naše inspirace je vaše. A když toho budete mít dost, vždycky se můžete jedním kliknutím odhlásit. :-) Vaše osobní data hlídáme jako ostříž (jak to děláme, se dočtete tady).

… každou neděli ve vaší e-mailové schránce!

Napište komentář

* Povinné údaje