Jana Mašková Zimolová: Milujete svou vaginu?

text © 2016 Jana Mašková Zimolová / foto © archiv Jany Maškové Zimolové

Jana_MaskovaZimolova

Říká se, že aby erotický časopis skutečně spadal do oblasti erotiky, a nikoli porna, musí být všechny fotky ženské vaginy retušované. Všechno co přebývá, vyčnívá nebo je na obrázku moc vidět, se graficky upraví tak, aby vznikla dokonalá (vlastně téměř dětská) „krásná buchtička“. Když si zkušebně prohlédnete namátkou několik takových časopisů, zjistíte, že toto tvrzení nebude daleko od pravdy.

Ženy se za svou vaginu stydí

Na základě těchto upravených fotek ženských vagin dospělo mnoho žen po celém světě k názoru, že jejich vagina je absolutně nepřiměřená, nedokonalá a nehezká. A jde to ještě dál. Ženy se za svou vaginu stydí, opovrhují jí, nemají jí rády, protože se jim samotným nelíbí. Někdy se jim dokonce zdá odporná. Neodpovídá totiž médii předkládanému vzoru. Dovedete si jistě představit, co to dělá se sebehodnotou!

A tak tyto ženy nabyly dojmu, že jediné, co jim může pomoci, je plastická operace – labioplastika.

Nechávají si hromadně ořezávat své vnitřní rty, okvětní plátky, nebo jakkoli tomu chcete říkat, protože slovo „pysky“ je podle mého názoru absolutně neodpovídající!

Aby odpovídaly „normě“, podstupují chirurgické zákroky, při kterých jim plastičtí lékaři doslova modelují vaginy na přání.

Jak jsou na tom se sexem?

Ve své praxi se často setkávám se ženami, které nemají ke své vagině příliš pozitivní vztah. Stydí se za ni. Při milování potom myslí na to, že „určitě nevoní, nechutná a nelíbí se“ ani jejich partnerovi. A což teprve orální sex! Takové typy žen orální sex prostě neprovozují.

Je to jejich noční můra.

Ženy, které podstoupí plastickou operaci své vaginy, si naopak tuto disciplínu užívají náramně. Teď jsou konečně spokojené a můžou se hrdě ukázat světu. Narazí ale ve chvíli, kdy zjišťují, že díky jizvám nebo srůstům po zákroku ztratily část své citlivosti. Prožívání rozkoše se tak může leckdy dramaticky snížit. A žena, ač má krásný pocit ze své dokonalé vaginy, neprožívá u orálního sexu nebo milování ani zdaleka takové pocity, jaké by mohla, kdyby jen malinko změnila úhel pohledu.

Vzor se stává normou

Má klientka mi vyprávěla o své šestnáctileté neteři. Na sociální síti se vyskytl článek na toto téma s fotografií vaginy v její přirozené kráse. V komentářích pod článkem se k tomuto tématu vyjadřovali její stejně staří přátelé. Jeden mladý muž napsal: „Než mít tohle doma, tak jí to radši uřežu sám!“

Na základě tohoto článku si neteř mé klientky už teď, ve svých 16 letech, šetří na plastickou operaci své vaginy. Je přesvědčena o tom, že mladíci jejího věku považují vzory, které jim předkládají erotické časopisy, za normu. A nikdy nebudou schopni ocenit rozmanitost přirozené ženské krásy.

IMG_1141

Muži to vidí jinak

Na základě těchto zjištění vznikají po celém světě projekty na podporu nádherné individuality ženského přirození. Jedním z nich je projekt The Great Wall of Vagin a tvorba britského sochaře Jamieho McCartneyho, který vystavuje zděné bloky odlitků ženských vagin, původně vytvořených pro muzeum sexu v Londýně, aby ukázal rozmanitost a krásu ženského pohlaví. Dalším z projektů je nádherná kniha Heart of The Flower – Book of Yonis (Srdce květiny – kniha o joni), ve které se autor Andrew Barnes snaží transformovat pohled dnešní společnosti na ženskou přirozenost a sexualitu. Osobně mám tuto knihu doma a pokaždé, když si ji prohlížím, jsem neskutečně dojatá tajemnou něžnou krásou, kterou fotografie nabízí. Také u nás se už chystá projekt podobného charakteru.

Jak je to doopravdy?

V uplynulých třech měsících jsem si udělala malý výzkum. Ptala jsem se mužů různých věkových kategorií, jaký mají názor na různorodost ženského pohlaví.

Všichni se shodují na tom, že při milování nebo orálním sexu nad vzhledem vaginy nepřemýšlejí. Je jim jedno, jestli je růžová nebo fialová, spíše jako motýl nebo jako květina, s malými nebo většími okvětními plátky. Na ženské vagině je přitahuje a vábí především to, nakolik je otevřená, nakolik umí prožívat a také dávat najevo svou touhu, nakolik muže přijímá a odevzdává se mu. Naopak, velmi zaujatě a rádi pozorují rozličné ženské tvary a zkoumají jejich půvab a kouzlo.

Vaše vagina je jedinečná!

Milé ženy, pokud je mezi vámi některá, která ještě stále nepřijímá svou vaginu jako poklad jedinečnosti a vyjádření božství, věřte, že stačí jen změnit úhel pohledu!

Jedna jako druhá jste krásná, individuální a výjimečná ve své ženskosti! Vaše vagina je vaše největší bohatství, které můžete muži předložit jako nejvyšší dar. A nezáleží na tom, jaké je velikosti, barvy, chuti nebo vůně. Záleží na tom, jak ji vnímáte vy sami. S jakou hrdostí a pýchou ji nabízíte. A jakou hodnotu v ní vidíte. Pokud rozevíráte svá stehna s pocitem, že nabízíte svému muži ojedinělý a skvostný poklad, bude jeho i vaše prožívání intimity mnohem smyslnější, hlubší a plnější. Budou se dít zázraky!

Zamilujte si ji!

K tomuto mimořádně vřelému vztahu se svou vaginou můžete dojít třeba tak, že si ji nejdříve v malém zrcátku, při dobrém osvětlení, detailně prohlédnete. Jemným dotykem pohladíte každý milimetr tkáně zvlášť. A s úctou prozkoumáte její tvar a podobu. Můžete ji přirovnat k nějaké květině, mušli, či čemukoliv, co vás napadne. Můžete jí dát jméno. Můžete k ní v duchu, či nahlas promlouvat. Můžete jí poděkovat za krásné pocity, které vám přináší, za děti, které vám porodila, nebo za hlubokou moudrost ženství, které v sobě skrývá. Spojte se s ní. A toto spojení vám přinese vědomí, že máte ve svém klíně posvátné místo, které je pro každého muže tím nejpřitažlivějším místem na světě.

 


 

Ja-portretJana Mašková Zimolová, CSB

Lektorka v oblasti sexuality a intimních vztahů o sobě říká: „Práci s dotykem cítím jako své poslání. Je pro mě odjakživa velice důležité ctít dotyk, používat jej v běžném životě co nejvíce a pomocí dotyku komunikovat s ostatními. Věřím, že láskyplný citlivý dotyk má léčivou moc. 

Dlouholetým studiem v oblasti sebepoznání, psychologie a psychoterapie, tantry a meditace jsem získala úplně nový přístup k životu, ke svému okolí a ke člověku jako takovému. Žiju bez předsudků a snažím se přijímat každého člověka takového, jaký je. Bezpodmínečně. Stále se vzdělávám a přináším tak do svého života více otevřenosti, lidskosti a vědomého žití v přítomném okamžiku.  

Mým přáním je poskytnout vám zcela nové informace a prožitky, poodhalit nové obzory v oblasti intimity a pomoci vám najít naprosté naplnění v prožívání sexuálního života.“

Jana se ve své praxi věnuje technice vaginálního mapování, které v současné době využívá stále více žen k léčení své sexuality.

Více o Janě i o fascinující a nesmírně efektivní technice vaginálního mapování na: www.terapiedotykem.cz

 

ŽIJTE (s) CYKLEM A MILUJTE SVOU VAGINU!

 

Líbí se vám tento článek? Sdílejte ho dále:


Novinky, akce, inspirativní články...

Naší vášní ve firmě Cyklická žena, s.r.o. je pro vás neustále chystat nové produkty a inspirace z oblasti cykličnosti i vědomého života. Zajímají vás tato témata a chcete zůstat v obraze? Zadejte svůj e-mail – a naše inspirace je vaše. A když toho budete mít dost, vždycky se můžete jedním kliknutím odhlásit. :-) Vaše osobní data hlídáme jako ostříž (jak to děláme, se dočtete tady).

… každou neděli ve vaší e-mailové schránce!

3 Komentáře

 • Petra

  Odpověď Odpovědět Pondělí - 25. ledna, 2016

  Dekuju moc za tento clanek. Uplne me pri nem mrazilo a nakonci me i rozbrecel, protoze je to i moje tema. Dekuji, dekuji :)

 • Kiwi

  Odpověď Odpovědět Středa - 10. srpna, 2016

  Je mi trochu smutno, když na stránce jako je tato neumí autorka ženskou anatomii. Nebo potom nechápu, proč je v celém článku psáno o vagině, když s největší pravděpodobností myslí vulvu.

  • Tereza

   Odpověď Odpovědět Sobota - 1. září, 2018

   Mě je zase trochu smutno z komentáře tohoto typu. Každý přece ví, o čem je řeč. Myslíte, že je pro některou z žen podstatné, jestli se zde píše o vulvě, vagíně, pipce nebo lotosovém květu?

Napište komentář

* Povinné údaje