Jak uklízí cyklická žena?

text © 2013 Dana-Sofie Šlancarová, dana-sofie.cz / foto © pixabay.com

bucket-24300_1280

Jak uklízí cyklická žena? Dají se vypozorovat nějaké rozdíly v tom, jak žena přistupuje k záležitostem pořádku ve své domácnosti během měsíce?

Nebudu vás napínat – ať už je to pro vás dobrá nebo špatná zpráva, rozdíly v přístupu k úklidu jsou během jednotlivých čtyř fází našeho měsíčního cyklu velmi značné.

Začněme fází dynamickou, tedy pomenstruační. V této fázi jsme akční a netrpělivé a všechno chceme mít hotovo hned. Podle toho taky vypadá náš úklid. Prachovkou i mopem všechno jen tak rychle pošudláme a je uklizeno. Důležitá je rychlost a na detailech nám v této fázi až tak moc nezáleží. A jelikož v této fázi taky milujeme multitasking, je pravděpodobné, že budeme zároveň umývat nádobí, prát, žehlit, vysávat, umývat podlahu, utírat prach a u toho ještě pracovat na počítači. A je také možné, že některé úkoly zůstanou nedokončeny…

Ve fázi ovulační, kdy máme touhu o vše a všechny pečovat, jde překvapivě úklid trochu stranou. Rády uvaříme, ale místo umývání nádobí si raději sedneme ke kafi a věnujeme se networkingu (rozumějte klábosení). Upečeme buchtu, ale plech nám v této fázi zůstane neumytý ve spíži nebo v troubě. V této fázi jsou pro nás důležitější lidé a možnost být s nimi, mluvit s nimi, pečovat o ně, nechat se opečovávat od nich – to vše je pro nás přitažlivější, než věnovat se „neživé“ domácnosti.

V této fázi nevydržíme ani sedět u počítače a pracovat soustředěně na závažných úkolech. Vymluvíme se šéfovi nebo sama sobě na cokoli a raději půjdeme na návštěvu do sousední kanceláře nebo se vypravíme za klienty. A to je správně! Je totiž možné, že se nám podaří domluvit velmi výhodný obchod!

vacuum-29951_1280

Tenhle lážo plážo přístup ovšem své domácnosti vynahradíme ihned ve fázi následující, premenstruační. Tato fáze je dobou, kdy prostě uklízet musíme. A děláme to dokonale. Vidíme totiž každé smítko, každý psí chlup – a máme dokonce energii ponořit se do hlubin dlouho neprozkoumaných, ať už ve skříních, spížích, sklepích, půdách nebo dětských pokojíčcích.

Mnoho žen je v této fázi pro své okolí nesnesitelných, protože jejich premenstruační kritické oko a kreativní nálada je nutí uklízet všechno, hned a do posledního detailu. Když vám po umyté podlaze přejdou děti nebo manžel ve vaší ovulační fázi, mile se na ně usmějete a podlahu setřete ještě jednou. Když vám totéž udělají v premenstruační fázi, slíznou si to možná nejen verbálně. Ordnung muss sein, pořádek na prvém místě!

Menstruační fázi pro úklid ovšem miluju ze všeho nejvíc. V této fázi totiž neuklízím. Věci každodenní a světské jsou mi vzdáleny. Jsem ponořena do hlubin svého ženského bytí a něco jako neumyté nádobí nebo povalující se ponožky mě nemůže rozházet. Nevidím je. Dívám se z okna, ponořena v meditaci, a přemýšlím o podstatě svého života. Ponožky, psí chlupy, ušmudlané dítě a nezalité květiny jsou kdesi hodně hodně daleko. To počká.


Chcete se toho o svých silných stránkách
a těch správných fázích dozvědět víc?

Všechno to najdete v knize
Mirandy Gray Cyklická žena!

 

ŽIJTE (s) CYKLEM A BUĎTE NAPLNĚNÝMI,
ÚSPĚŠNÝMI A ŠŤASTNÝMI ŽENAMI!
 

Líbí se vám tento článek? Sdílejte ho dále:


Novinky, akce, inspirativní články...

Naší vášní ve firmě Cyklická žena, s.r.o. je pro vás neustále chystat nové produkty a inspirace z oblasti cykličnosti i vědomého života. Zajímají vás tato témata a chcete zůstat v obraze? Zadejte svůj e-mail – a naše inspirace je vaše. A když toho budete mít dost, vždycky se můžete jedním kliknutím odhlásit. :-) Vaše osobní data hlídáme jako ostříž (jak to děláme, se dočtete tady).

… každou neděli ve vaší e-mailové schránce!

1 Komentář

Napište komentář

* Povinné údaje